Wiceprzewodniczącymi komisji zostali: Beata Bublewicz (PO) i Marek Wójcik (PO), Jarosław Zieliński (PiS) i Jerzy Polaczek (PiS) oraz Mirosław Pawlak (PSL).

O wyborze takiego składu władz komisji posłowie zdecydowali jednomyślnie.

Po głosowaniu Biernacki, pytany przez PAP czym komisja zajmie się w pierwszej kolejności, powiedział, że będzie to podział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na sprawy wewnętrzne oraz administrację.

Jak poinformował, na jednym z najbliższych posiedzeń - będzie to prawdopodobnie 7 grudnia - komisja zajmie się także sprawą zamieszek w Warszawie w dniu Święta Niepodległości.

"Powrócimy też do ustawy, której nie zdążyliśmy dopracować w poprzedniej kadencji, o czynnościach operacyjnych, a zwłaszcza do danych teleinformacyjnych" - powiedział PAP Biernacki.

W poprzedniej kadencji Biernacki kierował także pracami sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. Zasiadał także w sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Kierował MSWiA w rządzie Jerzego Buzka.

Marek Biernacki jest prawnikiem. Urodził się 28 kwietnia 1959 roku w Sopocie w woj. pomorskim. W 1985 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.