Ulepszprawo.pl to portal uruchomiony wspólnie przez fundację Leszka Balcerowicza Forum Obywatelskiego Rozwoju, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz „Dziennik Gazetę Prawną”. Powstał w ramach akcji „Przedsiębiorcza Polska”, w której wskazywaliśmy na bariery hamujące rozwój polskich firm i całej gospodarki. To przez nie w najnowszym rankingu Wolności Gospodarczej Polska zajęła dopiero 53. miejsce.

Najczęściej przedsiębiorcy skarżą się na wysokie koszty pracy i podatki, zaraz po nich wskazują na nadmiar obowiązków biurokratycznych, niestabilność prawa i skomplikowane przepisy. Za pośrednictwem strony ulepszprawo.pl mogą podzielić się doświadczeniami i wskazać na głupie przepisy, absurdalne żądania urzędników czy arogancję władzy.

Ankiety zostaną przeanalizowane, a na ich bazie powstanie raport, w którym FOR, ZPP i „DGP” zaproponują rozwiązania problemów i deregulację przepisów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przygotowany dokument zostanie przekazany nowemu rządowi. Do akcji mogą włączyć się absolutnie wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą walczyć z barierami podatkowymi, administracyjnymi czy inwestycyjnymi.