Będą kary za pływanie kajakiem po pijaku. Prezydent podpisał ustawę

08.09.2011, 12:17; Aktualizacja: 08.09.2011, 19:45

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w czwartek dwie ustawy - o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • %(2011-09-08 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    No to po turystach. Kto do nas przyjedzie? Chyba tylko nie pijący. Same zakazy.

    Odpowiedz
  • @1(2011-09-08 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nie narzekaj, toż to ustawa na wagę światową. Na pewno sukces Knapik w TVN24 z Miecugowem ogłosza.

    Odpowiedz
  • A na kajaku rzad kretynow Po,SLD,PSL(2011-09-08 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    W kajaku plynie rzad kretynow PO,SLD,PSL PO spotkaniach na cmentarzach.POpijaja zlodzieje,maja z wysprzedazy i likwidacji Polski.

    Odpowiedz
  • %@%(2011-09-08 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    W tytule jest zakaz prowadzenia po pijaku a nie po wodzie, no i płynąć nie możesz ale prowadzić tak, tak samo jak zwykły rower :)

    Odpowiedz
  • :)(2011-09-08 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEM CIEKAW JAK ICH POLICJA ZBADA NA % GDZIEŚ W GŁUSZY, NA RZECE?
    ŚMIGŁOWCEM CHYBA.

    Odpowiedz
  • BWD(2011-09-08 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy będą kary za oglądanie meczu albo czytanie gazety po pijaku? Panie Prezydencie, czekamy.

    Odpowiedz
  • m-ek(2011-09-08 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Na co stać jeszcze PEŁOWSKIEGO GOJOWEGO ! Tylko takie ustawy podpisywać !

    Odpowiedz
  • anhin(2011-09-09 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    wydaje mi się, że główny sens ustawy to sprawy organizacyjne i finansowe, które od dawna powinny były zostać uregulowane. Natomiast część o bezpieczeństwie na wodzie i na stokach narciarskich jest kuriozalna, i albo nie będzie przestrzegana, albo będzie miała dość ciekawe konsekwencje.
    Dla przypomnienia: już teraz sterowanie łodzią w stanie nietrzeźwym jest karalne, ustawa tylko kodyfikuje postępowanie. Ponieważ spora ilość np. żeglarzy na Mazurach pływa po jednym lub wielu piwkach, i nie wyobraża sobie innego sposobu żeglowania, ich skuteczne ściganie doprowadzi do przeniesienia się ich na Chorwację albo rezygnację z pływania w ogóle.
    Dla mnie lepiej, bo sam nie piję, i nienawidzę schlanych, hałaśliwych pseudożeglarzy, którzy wprawdzie zagrożenia dla innych nie stanowią (bo niby jak? Żaglowa łódka to nie BMW czy tir...), ale niszczą brzegi jezior i las, płoszą zwierzęta i zostawiają niewyobrażalny syf po sobie. Ale -nie oszukujmy się- właśnie z tej hałastry żyje większość mieszkańców Mazur. Jeśli jej zabraknie -przede wszystkim ceny usług, przystani, czarterów poszybują w kosmos. A miejscowi... pewnie wyjadą na roboty do reichu albo dalej... w każdym razie będzie ciekawie.
    Natomiast nie wiem kto wymyślił kretyński zapis o "niewchodzeniu lub opuszczaniu wody" na polecenie ratownika. Jak sobie pomyślę, jakich ważniaków będą zgrywać teraz ci, skądinąd sympatyczni, młodzi ludzie, i do jakich pyskówek to doprowadzi (ja w każdym razie nie mam zamiaru słuchać "poleceń" jakiegoś szczeniaka, jak akurat chcę się utopić, to moja sprawa) to mi ręce opadają. Nb. czy taki zapis jest zgodny z Konstytucją?

    Odpowiedz
  • Majkel(2011-09-09 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mogę patrzeć na wasze komentarze. Byliście kiedyś na kajakach nie pijąc wcześniej, w trakcie? Zobaczcie, że to też przyjemność. Jeszcze raz się zastanówcie co piszecie. Naprawdę nie potraficie wytrzymać bez alkoholu wsiadając na kajak - idźcie na detox jak was tak trzęsie. Kajak to nie jest kolejna zakrapiana impreza, ale to aktywny wypoczynek, więc się tak nie bulwersujcie. Bardzo dobrze, że takie ustawy wchodzą w życie - bo trzeba tą bandę alkusów za łeb wziąć. Realizacja w praktyce tej ustawy to już inna kwestia...

    Odpowiedz
  • góral(2011-09-20 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    na turystycze wodnej nie znam sie ( nie interesuje mnie) natomiast zastanwiam sie jak oni sprawdza trzezwosc np na szkalu turysrtycznym czy w gorach ... niezły polew , kolejny martwy przepis.

    Odpowiedz