Dzisiaj kończy się Narodowy Spis Powszechny

30.06.2011, 13:27; Aktualizacja: 30.06.2011, 13:34

Główny Urząd Statystyczny kończy w czwartek trwający od 1 kwietnia spis powszechny. GUS podkreśla, że obywatele, którzy sami się nie spisali przez internet i nie kontaktował się z nimi rachmistrz bądź ankieter, nie zostali w spisie pominięci.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • PILANIN(2011-08-18 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    U MNIE I MOJEJ RODZINY TEŻ NIKT NIE BYŁ

    Odpowiedz
  • irena(2011-08-18 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ten spis miał tyle wspólnego ze spisem co księżyc ze słońcem. Mnie tam nikt nie spytal, nikt u mnie nie był, nikt się nie kontaktował.Mieszkam od 25 lat pod tym samym adresem.Po co komu taki spisy. To nie był spis tylko pic!!!

    Odpowiedz
  • fg(2011-08-01 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    u mnie też nikt nie był,pewnie wzięli kasę i sami podpisali

    Odpowiedz
  • Marek Sz(2011-07-11 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie o poczucie narodowosciowe jest nadużyciem ze strony Państwa Polskiego. To, czy ktoś czuje się ...iem lub ...em , a może ... ką itd., należy do jego prywatnej sfery, do której Państwo nie ma dostępu - bezwzględnie, bez wyjtków. Wielokrotnie w historii mamy przykłady wykorzystywania takich danych. Co innego, gdy ktoś chce ujawnić swoje poczucie narodowościowe. Spis zatem uważam za skanmdaliczny w treści, a nieudolny w zakresie formy. Ja spisałem się elektronicznie, po czym przyszedł rachmistrz, mówiąc, że moje spisanie się "nie przeszło" SIC ! Odmówiłem ponownego spisania się.

    Odpowiedz
  • Gdańszczanin(2011-07-07 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    EUROPEJCZYK
    W porzednim spisie powszechnym podałem swą narodowość jako EUROPEJSKA i rachmistrz spoisujący zgłoszenie to zaakceptował. Przyjaciel mój poszedł za moim przykładem i także zostało to zaakceptowane. W tym roku przyjaciel zgłosił to samo internetem, po czym skontaktował się z nim rachmistrz powiadamiając go, że odrzuca takie zgłoszenie, gdyż w spisie narodowości, jakim on dysponuje, narodowości takiej niema. Do mnie niestety rachmistrz w ogóle nie dotarł, a szkoda, gdyż w razie gdyby i mnie opcję europejską odrzucił, poprosiłbym go, aby w takim razie zastępczo wpisał mi narodowość niemiecką - wychodząc z założenia, że skoro śląskość jest podobno ukrytą opcją niemiecką to niemiecka niech będzie wobec tego ukrytą opcją europejską.

    Odpowiedz
  • JÓZEK(2011-07-05 23:53) Zgłoś naruszenie 00

    A JA CZEKAŁEM NA N.S.P.REZYGNUJĄC Z URLOPU I SIĘ NIE DOCZEKAŁEM

    Odpowiedz
  • bahamas vacation(2011-07-01 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    W OSIEDLU,W KTORYM MIESZKAM,NIKT SIE NIE ZGLOSIL W SPRAWIE SPISU,PYTALEM SWOICH ZNAJOMYCH Z INNYCH ULIC POTWIERDZILI TO SAMO ,NIE BYLO ZADNYCH RACHMISTRZOW,WYGLADA NA TO,ZE SPIS BYL ROBIONY W STYLU "PRL" /na oko,fikcyjny.../
    I po co ten cyrk spisowy ???

    Odpowiedz
  • Genowefa Stasiak(2011-07-01 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ani do mnie, ani do nikogo z moich domowników nikt się nie zgłosił. Nikt też nie kontaktował się z nami. Nie znam treści pytań spisowych, ale jak pamiętam, spis w którym sama byłam rachmistrzem (początek lat 70), aby spis był wiarygodny, rachmistrz odwiedzał każde mieszkanie. Mam wiele wątpliwości co do wiarygodniści obecnego spisu i jego jego przeprowadzenia, a szczególnie do jego celowości jeżeli nie wszyscy muszą być spisani. I jeszcze jedna wątpliwość co z bezdomnymi?

    Odpowiedz
  • @1 i @2(2011-06-30 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Spoko!
    Nikt nie zgłosił się i nikt nie dzwonił.Sam też się nie spisałem.
    A PO CO ???
    Spis Powszechny nie jest spisem z natury (potocznie zwanym remanentem). Obecnie to jest głównie jednorazowy spis danych objętych tematycznie spisem GUS z ... różnych ksiąg (źródeł administracyjnych=informacyjnych).

    Odpowiedz
  • BB-(2011-06-30 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie fajne wytłumaczenie totalnej POrażki i paranoi .
    Wydano kupę kasy i nie uzyskano dokładnie nic .
    Nie słyszałem od żadnego znajomego ani nikogo z rodziny by się spisali .
    A 4 mln ludzi złożyło samodonos .

    Odpowiedz
  • To po co ten spis?(2011-06-30 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    To po co ten spis, skoro: "Jeżeli nikt się nie zgłosił, oznacza to tylko tyle, że dane, które posiadamy w 28 źródłach administracyjnych, były na tyle pełne i aktualne, że nie zachodziła potrzeba dokonywania spisu".
    Czy ktoś coś z tego rozumie? oprócz wszystkowiedzącego GUS-u oczywiście.
    Do mnie nikt się nie zgłosił, mimo że dane zmieniły się obficie i zasadniczo.

    Odpowiedz