Za przejazd 100 km autostradą zapłacimy 20 zł

autor: Łukasz Kuligowski20.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 27.06.2011, 18:03

Stawki opłat za jazdę po autostradach pozostających w zarządzie GDDKiA będą różne dla samochodów i motocykli. Na autostradach motocykliści będą płacić za przejazd jednego kilometra 0,10 zł, a kierowcy samochodów osobowych 0,20 zł

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • kierowca(2011-06-20 04:41) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba kogoś po...ło.

    Mam samochód, który pali 7 l / 100 km, a więc:

    7 * 5.09 zł = 35,63 zł - to jest cena obecnie horrendalnie drogiego paliwa, które wypalę na tych 100 km autostrady.

    a 20 zł / 100 km chce ode mnie firma, która wybudowała te autostrady, za moje podatki (i wasze też) . To wszystko to chyba jakiś żenujący żart prowadzącego.

    Odpowiedz
  • Miłosz(2011-06-20 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    a ja mam motor i w końcu będzie sprawiedliwie

    Odpowiedz
  • a(2011-06-20 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy w tym kraju złodzieje zamiast zarabiać będą sprzątać ulice, bo więzienie kosztuje.

    Odpowiedz
  • Haracz(2011-06-20 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem kto tym będzie jeździł!
    Do biednych nie należę ale za trasę Warszawa-Poznań-Warszawa nie dam przyjmijmy 160 zł!! To jakis absurd! paliwo na tej trasie kosztuje mnie ok. 220 zł!!!
    Owszem gdy ktoś jedzie tą trasa np. raz w roku, na wakcje na zachód to jeszcze przełknie to ale jeździc tym nawet 1 raz w m-cu to koszt 2000 zł!

    O nie Panowie, może tiry wjadą, wtedy odkorkują się trochę zwykłe drogi. Trudno, wyjade 1,5 h wczesniej i tez dojadę!

    Przyzwyczaiłem sie ż e wtym kraju nic nie jest dla ludzi, wszystko musi kosztowaćn jak w najbogatszych kraja UE albo czasami i więcej!

    Dlatego w d...e mam to czy do Euro zdążą z tymi autostradami i gdzie będa je jeszcz ebudować i tak nie będzie to na kieszeń polaka bidoka!

    Ciekawe kiedy będa brać kasę od osobówek za ekspresówki, bo to tylko kwestia czasu

    :-(

    Odpowiedz
  • bogus(2011-06-20 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    W Austri oplata roczna za autostrady (miliony kilometrow) 70 euro (270 zl.) W Polsce 1000 km. 200 zl.

    Odpowiedz
  • 100 km za 20 zł...To na PKP I Klasa taniej(2011-06-20 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Powaliło kogoś tam nieźle.

    Odpowiedz
  • Pele(2011-06-20 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Namawiam do jazdy drogami krajowymi i omijania TAK PRZESADZONYCH opłat za autostrady!!! Jak wszyscy tak zrobią, ktoś w końcu będzie musiał się w głowę stuknąć i jak im kasy zacznie brakować, może się zreflektują... Poważnie. Pozdrawiam;)

    Odpowiedz
  • w(2011-06-20 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    to jest prosty rachunek, wybierajac autostrade płaci się ok 50zł za godzinę jazdy. Jeśli ktokolwiek zarabia mniej (większość...) to dużo lepiej jest po prostu jechać starymi drogami, wolniej, dłużej, ale ekonomiczniej i kasa zostaje w kieszeni.

    Odpowiedz
  • tirowiec(2011-06-20 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    osobówki osobówkami, a co mają powiedzieć przedsiębiorstwa transportowe...pewnie strace przez to pracę...

    Odpowiedz
  • jontek(2011-06-20 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    No i dalej głosujcie na socjaluchów wszelkiej maści, to będzie się wam coraz bardziej żyło lepiej!

    Odpowiedz
  • HH(2011-06-20 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dobrze, że mieszkam niedaleko czeskiej granicy i zamiast A4 mogę jeździć po Czechach za winietkę roczną, która kosztuje tyle ile ode mnie do granicy niemieckiej i z powrotem :-)
    Ciekawe, że w Szwajcarii gdzie jeździ się również przez wiele tunelów wystarczy winietka za 28 Euro, a w Holandii, Belgii czy Niemczech można jeździć za friko.
    We Francji są drogie autostrady, ale prawie zawsze na podobnej trasie są dwupasmowe "nacjonalki" i są za free.

    Odpowiedz
  • ciach(2011-06-20 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś będzie jeździł płatnymi autostradami, czy nie, i tak za nie zapłaci. Wyższe koszta transportu przełożą się na ceny usług i towarów. Firmy wrzucą dodatkowe koszta w koszta właśnie i zapłacą mniejsze podatki więc budżet zarówno zyska jak i straci. Zyska tylko tyle, ile wyciągnie z kieszeni przysłowiowego Kowalskiego, bo ten niczego sobie nie odliczy.

    Odpowiedz
  • echh(2011-06-21 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe że wypłat nie dostosowują do UNI

    Odpowiedz
  • dla kogo buduję się te autostrady ?(2011-06-21 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    CZY TO JEST EKONOMICZNE MYSLENIE ? Gdzie myślenie o BEZPIECZEŃSTWIE ?! Jak będą niskie ceny za 1 km to będzie więcej użytkowników samochodow na tych autostradach czyli większy obrótr i tym samym zysk ! To jest takie proste jak "budowa cepa" , ale widocznie dla decydujących jest to nie pojęte, chciwość i pazerność za wszelką cenę ! Jesteśmy w UE i mamy mieć ceny równe to dlaczego w Austrii jest taniej , a w Niemczech za DARMO !!!???

    Odpowiedz
  • Adam(2011-06-25 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko polski naród pozwoli sobie zaproponować takie rozwiązanie - wybudowali drogi z naszych podatków i każą sobie jeszcze słono płacić. Każdy decydent, który pozwoli aby pobierano od kierowców taki haracz powinien trafić do Trybunału Stanu za zdradę narody polskiego - działanie na szkodę narodu polskiego. Niestety nie jest to jedyny taki przypadek, nasi decydenci zobaczyli, że Polakom można wszystko "wcisnąć" i w bezczelny sposób to wykorzystują. Który naród na świecie pozwoliły sobie podnieść wiek emerytalny o 5 lat zmniejszając wysokość emerytury o połowę???

    Odpowiedz
  • Co ?(2011-06-25 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Posłowie i senatorowie też ?

    Odpowiedz
  • gdansk_(2011-06-26 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Poziom GP zmierza do tabloidów.

    Przejazd A1 z Rusocina do Nowych Marz dla motocykli i samochodów osobowych wynosi za 1 km 16 gr ALE NETTO!!!

    Zanim coś wypocisz redaktorzyno sprawdź łasakwie na

    www.a1.com.pl

    Odpowiedz