Na walnym zgromadzeniu spółdzielca może głosować przez pełnomocnika

autor: Małgorzata Piasecka03.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 03.06.2011, 10:31

Na walnym zgromadzeniu każdego członka spółdzielni może reprezentować pełnomocnik, który w jego imieniu weźmie udział również w głosowaniu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • danka(2011-07-07 18:19) Zgłoś naruszenie 30

  Uczestniczyłam w Walnym z "pełnomocnictwami". To była kpina nie walne zebranie, na którym miały być omawiane ważne sprawy osiedla.Głosowanie odbywało się na dwie ręce. Po pewnym czasie część osób wyszła pozostawiając mandaty. Osoby, które nie miały upoważnień wzięły mandaty nieobecnych ludzi zyskując dodatkowy głos.To był cyrk! Czy ustawa nie reguluje tego, że jedna osoba może mieć tylko jeden mandat, niezależnie od tego czy jest członkiem spółdzielni czy pełnomocnikiem?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • szpila(2012-06-24 10:14) Zgłoś naruszenie 20

  Taki cyrk przezyłem niedawno. do tego nalęzy dodać, że spółdzielnię reprezentował pseudo prawnik, który odmówił przedstawienia pełnomocnictwa. To cyrk nie kraj. Smoleń miał rację - to "kraj jaj"

  Odpowiedz
 • Szpila(2012-06-24 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  WAŻNE: Członek spółdzielni posiada 1 głos. Czy może jednocześnie być pełnomocnikiem drugiego członka? Czyli będzie miał 2 głosy i więcej. Dysponując takim prawem może działać na swoją korzyść.

  Odpowiedz
 • wola(2014-02-19 12:02) Zgłoś naruszenie 30

  Wprowadzając pełnomocnictwa stworzono warunki do nadużyć. Brałem udział w takich zebraniach. Prezes autokarem przywiózł pełnomocników i to z poza spółdzielni a te pełnomocnictwa in blanco zbierali w budynkach dozorcy. Takiego przekrętu nie było od lat. Ustawodawca chyba zrobił to celowo. Jak widać o dobre prawo w tym kraju trudno.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane