W ciągu czterech dni Niebieskiego Parasola udzielono co najmniej kilku tysięcy (obliczenia trwają) porad. Jak podaje samorząd radców prawnych, organizator przedsięwzięcia, tylko w Gdańsku pomoc otrzymało 326 zainteresowanych. Według Magdaleny Witkowskiej, rzecznika Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku,  największą popularnością cieszyły się zagadnienia związane z dziedziczeniem.

– Nasuwa się refleksja, że podstawy tej dziedziny prawa powinny się znaleźć w programach nauczania szkoły średniej, co pozwoliłoby wielu osobom uniknąć konfliktów rodzinnych i rozczarowań – komentuje.

Wielu zainteresowanych przychodziło po to, by otrzymać więcej niż jedną poradę. Tak było np. w Małopolsce, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeń społecznych oraz prawem podatkowym. Jak podaje kierownik Biura Rady OIRP w Krakowie Małgorzata Grelewicz-La Mela, pytano nawet o sposoby odstąpienia od umowy zawartej za pośrednictwem Allegro. Patronat honorowy nad akcją objął minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Kontynuacją akcji będzie jesienny Niebieski Parasol dla Biznesu skierowany do przedsiębiorców.