Ustawa reprywatyzacyjna jest za droga

14.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 14.04.2011, 09:27

Projekt ustawy reprywatyzacyjnej jest gotowy, ale ustawa ta nie wejdzie w życie w najbliższym czasie, bo Polski na to nie stać – mówi rzecznik rządu Paweł Graś. Prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował wcześniej, że nie zawetowałby takiej ustawy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • czarnyhs(2011-04-14 14:08) Zgłoś naruszenie 00

  A gdzie są pieniądze z wyprzedaży naszego majątku narodowego wartości kilkuset miliardów złotych ( nowych ) wypracowanego i stworzonego przez nasze społeczeństwo w latach 1944-1989 ??? Majątku "niet", długi Polski kilkadziesiąt razy większe niż w momencie tzw. transformacji ustrojowej, nie wspominając już nawet o kilkaset razy większej "dziurze budżetowej". A rządy ( kolejne, wszystkie bez wyjątku ), podobnie jak i posłowie i senatorowie wszystkich kadencji czują się dobrze i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku "skubią" całe społeczeństwo do oporu!!!

  Odpowiedz
 • dc(2011-04-14 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  Ustawa nie będzie za droga , jeśli oczekujący na zadośćuczynienie zwrócą się prawidłowo o odszkodowanie tam , gdzie pozostały ich majątki. Większość rodaków pana Rosensafta zamieszkiwała tereny na wschód od Bugu - i tam powinni kierować swoje żądania. M.in. do panów Władimira Władimirowicza P. , Ałeksandra Ł., Wiktora J. i innych.Obwiniać należy tych , którzy zaczęli akcję reprywatyzacji w Polsce - skoro kraju na to nie stać , to nie należało tego w ogóle robić.

  Odpowiedz
 • 55-latek(2011-04-14 10:21) Zgłoś naruszenie 00

  Duża cześć pracujących, jeśli nie większość pracuje na umowach "śmieciowych" za ok. 1000-1500zł miesięcznie. Rząd myśli o nauczycielach, górnikach, rolnikach, "mundurowych" itp. O większości pracujących "szarakach" nikt nie myśli. Kościól dostał więcej niz stracił, a teraz znowu wraca sprawa Żydów ! Najwyższy czas uciekać z tego durnego kraju ! Młodzi mogą i powinni to zrobić, ale co mogą 50-latkowie. Zostało tylko płakać !

  Odpowiedz
 • Ted(2011-04-14 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  Nie dopuścić do uchwalenia jakiejkolwiek ustawy reprywatyzacyjnej!Uchwalić ustawę o przedawnieniu tych roszczeń!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane