Tusk: biorę odpowiedzialność za zatrzymanie ustawy reprywatyzacyjnej

11.03.2011, 18:40; Aktualizacja: 11.03.2011, 18:57

Premier Donald Tusk powiedział, że bierze na siebie odpowiedzialność za decyzję o zatrzymaniu na razie sprawy ustawy reprywatyzacyjnej. Zapewnił, że w sprzyjającym okresie rząd przekaże projekt tej ustawy do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • niewiadomo(2012-05-09 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wybory już nie bawem jak nigdy nie chodziłam tak tera pójdę że ten bałwan Tusk nie doszedł do władzy!
    jaka odpowiedzialność za ten człowiek grubą kasę bierze za gadanie takich bredni! gdzie reprywatyzacja czekamy na nia od paru ładnych lat i nic. akty notarialne leżą bezużytecznie mase ludzi juz wymarło i dalej będą umierać ze świadomością że juz nie odzyskają nawet ich wnuki.

    Odpowiedz
  • kułak(2011-11-25 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dotyczy publikacji "Głosu Wielkopolskiego" "Pozwali Sejm do Sądu."
    Panie Mecenasie Macieju Obrębski!!! Panie Sobański !!!Należy rozważyć skierowanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na ręce Pana Luis Moreno-Ocampo - Prokuratora Generalnego Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. O s k a r ż a m: Prezesa Rady Ministrów RP Donalda Tuska, Siedziba Rady Ministrów w Warszawie -Polska Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego -Belweder Warszawa - Polska. O t o ż e: Działając wspólnie i w porozumieniu na szkodę Polaków, w ostatnim okresie czasu na terenie Polskiej Rzeczypospolitej dysponując nielegalnie uzyskanym mieniem jak własnym, doprowadzili do jawnego łamania podstawowych wolności i praw konstytucyjnych człowieka.
    T o j e s t o p r z e s t ę p s t w o: art. 291 $ 1 kodeksu karnego w związku z art.21 pkt 1 i 2. art. 46. art.64 pkt 1,2 i 3.art 77 pkt 1 i 2. art.32 Konstytucji RP z dnia 2 kwietnia1997r.
    U z a s a d n i e n i e:

    Po likwidacji Majątkowej Komisji Rządu i Episkopatu Pan Premier RP oficjalnie w mediach ogłosił, że ustawę reprywatyzacyjną bierze na siebie. " co to znaczy kto to jest Tusk w państwie demokratycznym ?" A zatem przyznał się do paserstwa. Natomiast Pan Prezydent będąc Marszałkiem Sejmu w 2008r postulował w Sejmie o ustawę reprywatyzacyjną, bez skutku. Będąc Prezydentem brak reprywatyzacji w Polsce nazwał hańbiącą sytuacją dla polaków co nie przeszkadza Mu rządzić z hańbionym krajem, a tym bardziej, podpisał nowelizację Ustawy o Agencji Nieruchomości Rolnej. Na podstawie tej nowelizacji można sprzedawać grunty należące do byłych właścicieli innym nabywcom.Czynem tym przyznał się do paserstwa i dyskryminacji obywateli RP. Kościół Kat otrzymał swoje i nie tylko swoje połacie gruntów które są mu niezbędne do uprawienia polityki finansowej. Mają bardzo dużą wydajność z ha, większą jak rolnik z buraków czy z pszenicy. Obcokrajowcy w tajnych porozumieniach otrzymali rekompensaty. Komisje regulacyjne innych wyznań działają dalej, tylko polakowi nie można oddać tego co jest jego bo polskie.

    Odpowiedz
  • bogdan(2011-06-02 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    uchwalcie wreszcie ustawe reprywatyzacyjna

    Odpowiedz
  • Janusz(2011-06-02 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Premierze nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej wyklucza POLSKE
    zUni Europejskiej gdzie prawo wlasnosci jest rzecza swieta prosze to jeszcze
    raz zbadac ta ustawa lezy od roku na panskim biurku wybory tusz tusz
    caly swiat patrzy na POLSKE.

    Odpowiedz
  • Johnnie(2011-03-16 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy żydzi oddadzą ziemię Palestyńczykom ?

    Odpowiedz
  • 1959(2011-03-16 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można teraz planować jakąkolwiek reprywatyzacj ,skoro rozkradziono,to co było zagrabione przez czerwonych? A teraz reprywatyzację można wykonać kosztem majątków innych ludzi
    którzy uczciwie dorobili się.Moja rodzina też straciła na nacjonalizacji to teraz dlaczego ja drugi raz muszę tracić na reprywatyzacji do niej dopadając.

    Odpowiedz
  • cypisek(2011-03-14 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    A emerytury ubeckie ?
    Czy tu wobec Polaków jest wszystko w pożądku?
    Sasiednie kraje postsowieckie też tak robią?
    Niezałatwienie prawne tej sprawy rodzi nadużycia z np. zarzucane
    ubekowi z koscielnej komisji majatkowej.Te odłogi należałoby sprzedać w drodze przetargu i wypłacić ,,rekompensaty" a nie dawać pole naduzyciom.
    Ale skoro rządzi lobby PSL PO-to łatwo zdobyczy nie wypuszcza.

    Odpowiedz
  • czarnyhs(2011-03-13 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    Paserstwo jest p-stem ściganym z urzędu - co na to "niezależna" prokuratura???

    Odpowiedz
  • Kronikarz(2011-03-13 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Oszust,zlodziej,zaprzaniec,a odpowiedzialnosc. To tak jak mozg PO.twora POsuwany penisem Palikota.

    Odpowiedz
  • dfgt(2011-03-13 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    emil lecz sie!!! złosny jesteś,

    Odpowiedz
  • dolega5(2011-03-12 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    oddac w naturze zlodziejom tez sie nie chce - a to ma 0 wplywu na "zawsze biedne panstwo" -- bajki dla wyborcow, bo albo wymyslaja zydow,albo niemcow, albo biedne panstwo, a kradzione sprzedawac to hrapka dla kolesiow wszelkich partyjnych masci... nie spodziewalem sie tego po PO juz mojego glosu nie dostana

    Te zlodziejstwo mozna wytlumaczyc przykladem:

    kradzionych samochodow jesli sie je odzyska nie oddamy wlascicielowi, bo to niesprawiedliwie dla tych ktorych samochody przepadly, - a poza tem panstwo jest biedne i je sprzedamy - a dawny wlasciciel ma prawo pierwszenstwa ich kupna (po cenie rynkowej)

    To jest tresc nowo-mowy SLD_PIS i teraz PO

    Odpowiedz
  • timon(2011-03-12 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedzialność to będzie wtedy jak ktoś odstrzeli ci ten rudy cynicznie uśmiechnięty łeb!

    Odpowiedz
  • Emil(2011-03-12 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Za zdrade Narodu jest tylko jedna kara.Po trzykroc POlszewiku i sprzedawco Polski.Trybunał Stanu na poczatek dla ciebie

    Odpowiedz
  • skywalker(2011-03-12 01:42) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze: jeżeli nie potraficie znaleźć sposobu na załatwienie tej sprawy (i jak widzę wielu innych) to won od koryta (niestety chyba tylko takie określenie jest tutaj na miejscu).
    Po drugie: co to znaczy? że od teraz nasz ukochany premierek sam decyduje za co ponosi odpowiedzialność, a za co nie? Ponosi odpowiedzialność na WSZYSTKIE decyzje tego rządu. Choć oczywiście teraz udaje wielkiego męża stanu mówiąc: ja biorę odpowiedzialność. Śmieszne to i straszne jednocześnie.

    Odpowiedz
  • Krzysztof Jarzyna(2011-03-12 00:15) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedzialność - chyba przed Bogiem i historią, ha ha ha!

    Odpowiedz
  • SCEPTYK POLSKI(2011-03-12 00:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można teraz planować jakąkolwiek reprywatyzacj ,skoro pasersko sprywatyzowano,to cobyło zagrabione przez czerwonych? ,a to co jeszcze zostało,czyli grunty nieruchomości oddano gminom,żeby dawnym właścicielom powiedzieć że"już nic nie ma".TO WOŁA O POmstę DO NIEBA.
    Polska jest JEDYNYM POstkomunistycznyn KRAJEM W KTÓRYM NIE PRZEPROWADZONO REPRYWATYZACJI,tzn.nie oddano choćby symbolicznie tego co zostało zagrabione ludziom z przekroczeniem ŚWIĘTEGO PRAWA WŁASNOŚCI !!!

    Odpowiedz
  • TEMIDA(2011-03-11 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    DO FRANKA jak ja ci zabiorę wszystko co masz i będe z tego korzystał 50 lat ,a potem ci zwrócę z tego 30%,to wtedy będę mógł i wtedy jeszcze cie oskarżę że "sie obłowiłeś",to myślę że byłaby to sprawiedliwość dziejowa względem tego co piszesz i jak myślisz.I to nazywa się właśnie HOMO SOVIETICUS. Ty franek,pomódl się lepiej o rozum ,bo masz czerwone tzn.złe myśli.I wtedy może kapniesz się kto i dlaczego rozPOwszechnia POdobne twoim POglądy.

    Odpowiedz
  • GUMIŚ3(2011-03-11 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    ta sama POstkomunistyczna hołota ,która robiła złodziejską prywatyzację-a zaPOmniała wcześniej zrobić reprywatyzacji -jest teraz u władzy.To niegdysiejsi "liberałowie gdańscy ",czyli ludzie znikąd(tusek-burek,bielecki lewandowski),wylansowani przez "bolka"-kapusia-vel wałęse.Taki lewandowski miał siedzieć za swoją działalność gospodarczą i zadłużenie skarbu państwa na kilka milionów a proszę ,nie dość że nie siedzi,to jeszcze został czerwonym komisarzem w czerwonej mumii europejskiej

    Odpowiedz
  • MJK(2011-03-11 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do zobaczenia przy urnach wyborczych Panie Premierze, Wrocław podziękuję za:

    1) płatną AOW
    2) podwyżkę VAT
    3) drogę S5
    4) zablokowanie reprywatyzacji
    5) paliwo po 5zł
    6)OFE
    7)utzymywanie monopolu Lasów Państwowych
    8) podniesienie opłat za użytkowanie wieczyste w Warszawie o 1500%

    Odpowiedz
  • Do Franka !(2011-03-11 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    Franek ty się nie martw! dla narodu wybranego jeszcze można POlske sprzedać i dostaniesz wszystko nawet dadzą ci niewolników do roboty! Tam ojczyzna gdzie są pieniądze ?

    Odpowiedz