Minister Grabarczyk rozbroił straż miejską z fotoradarów

autor: Robert Zieliński, Tż07.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 08.01.2011, 16:45

Od nowego roku strażnicy nie mogą łapać kierowców na przekraczaniu prędkości za pomocą przenośnych fotoradarów – to efekt kolejnej już luki prawnej po wprowadzeniu w życie nowego kodeksu wykroczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • lol(2011-01-07 04:07) Zgłoś naruszenie 00

    I b.dobrze poco dac malpie brzytwe.Policja jest od tego a nie ciule.

    Odpowiedz
  • driver(2011-01-07 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Straże gminne takie jak np w Białym Borze powinny zajmować się łapaniem pijaków w utytłanych gnojem gumofilcach wychodzących wprost z knajpy pod koła samochodów i lezących środkiem drogi , a nie wystawiać fotoradar w śniegu za zakrętem aby namierzać jadących pod górkę. Każdy kierowca wie, żeby wjechać na górkę to trzeba dodać gazu i wtedy auto się rozpędza , a za zakrętem stoi skrzynka do robienia kasy dla wiochy pod nazwą Biały Bór. Mam nadzieję, że w tym roku wiochę tą nie ominą plagi egipskie i diabli wezmą te wszystkie służby włącznie z "władzą samorządową" tej wiochy.

    Odpowiedz
  • eliminować popaprańców(2011-01-09 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    To żadna luka prawna, ale tak być powinno. Władze miast i gmin nie zauważyły jeszcze, że obywatele mają z każdym rokiem więcej samochodów osobowych, robi się ciasno. Władza zapomina, że ma obywatelom służyć, TAK, SŁUŻYĆ ! a nie szukać na nich haków, mnożyć utrudnienia, nakazy i zakazy. Zamiast tworzyć nowe miejsca parkingowe (od tego i tak nie ma ucieczki) łatwiej jest wysyłać ciecia, aby zakładał klamry na koła, czaił się z radarem i wypisywał mandaty. Mając jeszcze za skórą PRL-owskie zakazy siedzimy cicho jak niewolnicy, gdy ograniczają nam swobody obywatelskie a powinniśmy ostro protestować, nie zaś obśmiewać ministra, że coś zapomniał lub przegapił. Żądajmy od tych wybrańców ułatwień a nie utrudnień i kar. Oni często zapominają, kto tu jest dla kogo. Powinniśmy o tym pamiętać także w czasie wyborów.

    Odpowiedz
  • Grabarczyk rozbroił-(2011-01-07 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    PKP leży, autostrad niema, a ten zafajdany piekniś pier... coś co nawet fani TVH24 nie mogą pojąć. W normalnym demokratycznym i przestrzegającym prawo kraju, ta gnida siedziała by już w kryminale.

    Odpowiedz
  • CBA(2011-01-07 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    MSWiA NIK muszą rozliczyć straże gminne i miejskie za mandaty pobrane niezgodnie z prawem czyli po 30 dniach. Pobrane pieniądze nie stanowią dochodu gminy i powinny zostać zwrócone do budżetu.
    Takie działanie straży nie podlega przedawnieniu.

    Odpowiedz
  • Franek(2011-01-07 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Oby wjęcej takich luk prawnych.

    Odpowiedz
  • były wyborca PiS(2011-01-07 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    do 16>oczywiście,że kierowcy przekraczający prędkość powinni być karani.Ale ustawianie radarów 2 metry za białą tablicą oznaczającą obszar zabudowany to chamstwo tych darmozjadów w czarnych uniformach.

    Odpowiedz
  • tumor muzgovicz(2011-01-07 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    "Zbyt często strażnicy traktowali fotoradary jako sposób na zarobienie pieniędzy do budżetu gminy. Miejsca do kontroli wybierali podstępnie, aby złapać jak najwięcej kierowców, a nie po to, żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach – przyznaje „DGP” wysoki rangą urzędnik, który pracował nad nowelizacjami".

    A jak łapali to niewinnych??? I karali ich mandatami? Przecież łapali kierowców, którzy przekraczali prędkości, a więc łamali przepisy, dalej, stanowili zagrożenie!!! Co za kretyńskie tłumaczenie! Po co przepisy? Niech jeżdżą, jak chcą? O co tu w ogóle chodzi? Gdzie tu jakaś logika?

    Odpowiedz
  • Nibylandia !(2011-01-09 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ten nieudacznik jest dalej ministrem i celowo na czas nie wydał przepisów wykonawczych.To świadczy jaki ma burdel w ministerstwie, zresztą POdobnie jest w całym Tuskolandzie. JAKI PAN TAKI KRAM !

    Odpowiedz
  • zasmucony(2011-01-07 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Czy prezydenci miast,gmin zrobili analizę kosztów utrzymania Straży Miejskiej a nastepnie przychodów.Ile skasowali za złe parkowanie i za te czynności,których
    Obywatel nie powinien robić(pety,smieci,ordynarne zachowanie się itp.)Ile przeprowadzono rozmów profilaktyczno-ostrzegawczych z poinformowaniem na forum internetu,że taki to a taki Obywatel pewnych zachowań nie przestrzega.Np sąsiad rzuca pety na moją posiadłość na drzewo składowane przy ścianie wiaty w którym stoją dwa samochody.Od drzewa zapala się wiata,samochód na gaz i tragedia.Dzisiaj zauważyłem na mojej działce wrzuconą butelkę po alkoholu,zrobiłem zdjęcia.Ślad poślizgu butelki po śniegu wyrażnie daje do zrozumienia skąd była rzucona-trochę dalej a wylądowała by na ulicy,gdzie chodzą ludzie,jeżdżą samochody i znów mogłaby być tragedia.
    Czy zgłosić to Straży,czy ukarać mandatem,czy umieścić na forum internetowym miasta czy Gminy.Straż powinna być rozliczona przez Radnych,jeżeli jej dokonania są na minusie z ich utrzymaniem-to rozwiązać.Popieram Piotra.

    Odpowiedz
  • strażnik miejski(2011-01-07 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Słuchajcie wszystkie cycki jeszcze raz napiszę, że od pilnowania porządku są POLICJANCI a nie Strażnicy miejscy. My jesteśmy stworzeni do wyzszych celów min. do łapania ciuli za prędkość, łatwa czysta robota i bardzo dochodowa. Jeszcze pare dni i znowu do boju dla polski ludowej

    Odpowiedz
  • __FLO(2011-01-07 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    straż miejska powinna łapać włascicieli psów nie sprzątających po swoich pociechach a nie kerowców na drogach krajowych przebiegających przez miejscowość...

    Odpowiedz
  • piotr(2011-01-07 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować straż miejską i gminną a pieniądze przeznaczyć na etaty w policji.
    Osobiście traktuję straże jak formację ORMO za czasów komuny bo wielu w niej zatrudnionych edukację skończyła na zawodówce co przy pierwszym kontakcie widać gołym okiem.Policja ma szacunek u obywateli a ci drudzy są traktowani jako postrach babć chandlujących płodami z własnej działeczki.

    Odpowiedz
  • mike(2011-01-07 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    W kodeksie wykroczeń nie ma art. 129a, chodzi o przepis Prawa o ruchu drogowym. Żenująca wpadka jak na dziennik, który mieni się być profesjonalnym.

    Odpowiedz
  • AWE(2011-01-07 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    saper: PISZESZ nie na temat

    Odpowiedz
  • hahahaahaaaa(2011-01-07 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    teraz wiem za co Grabarczyk dostał kwiaty :D

    Odpowiedz
  • DareckiLodz(2011-01-07 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    "Tym razem urzędnicy ministra Cezarego Grabarczyka nie zdążyli napisać rozporządzenia" - czy ten czlowiek potrafi cokolwiek zrobic "na czas" oprocz zadbania o wlasna kariere? Chociaz to powinien.

    Jest prawnikiem i zawodowym politykiem. Cale zycie przesiedzial w biurach i "papierkach". Czy wreszcie go Tusk wywali, czy bedzie czekal, az Grabarczyk caly rzad za soba pociagnie?

    Odpowiedz
  • Bubel(2011-01-07 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    "[...] to efekt kolejnej już luki prawnej po wprowadzeniu w życie nowego kodeksu wykroczeń."

    Efekt jak najbardziej słuszny ale czy powinniśmy się tak cieszyć, że jest spowodowany niedopatrzeniem i nieudolnością urzędników?

    Straż Miejska jest jednym wielkim bublem - nie ma powodów do zachwytu.

    Odpowiedz
  • fima(2011-01-07 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    chwała mu za to !! jeszce tylko zlikwidowąc inspekcje transpostu samochodwego to jest jest badziewie !!!

    Odpowiedz
  • shr(2011-01-07 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    "Minister Grabarczyk rozbroił straż miejską z fotoradarów"
    I prawidłowo. Niech dotychczasowi ciecie parkingowi, technicy blokadowi i fotoamatorzy zajmą się wreszcie pilnowaniem porządku publicznego, zamiast dochodową działalnością gospodarczą na rzecz gmin.
    Czyli niech zajmą się wreszcie patrolowaniem ulic, łapaniem przestępców itp. Skoro mają aspiracje do takich zadań jak policja niech pokażą najpierw, że te PODSTAWOWE funkcje policyjne potrafią należycie wykonywać.
    Dopiero jak to będa dobrze robić, zasłużą na wzrost kompetencji.

    Odpowiedz