Profesjonalni rzecznicy prasowi w sądach to konieczność

autor: Małgorzata Kryszkiewicz15.12.2010, 03:00

Sądy okręgowe i apelacyjne muszą mieć jednolicie funkcjonujące biura prasowe. Funkcję rzeczników prasowych powinni pełnić specjalnie do tego przeszkoleni sędziowie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Bert(2010-12-19 18:03) Zgłoś naruszenie 00

  ... bo o temacie wypowiadają się zazwyczaj dyletanci - dlatego potrzeba fachowych rzeczników prasowych
  [dziś oni już są, ale to tylko dla nich dodatkowy obowiązek, na który siłą rzeczy nie może im starczyć czasu...]

  Odpowiedz
 • GO FOR IT KRS(2010-12-15 10:10) Zgłoś naruszenie 00

  Nawiązując do światłych tez i postulatów KRS proponuję, zagwarantowanie - najlepiej w Kostytucji - obowiązkowego czasu antenowego na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych dla tak fantastycznych programów edukacyjnych jak "Sędzia AMW" bądź "Sąd rodzinny". Zyskają sędziowie bo ciemny lud zrozumie wreszcie jak ciężką i pełną wyrzeczeń służbę (a właściwie misję) mają do spełnienia i jak zawsze zwycięża siła spokoju. Do tego biura prasowe nie wystarczą. Go for it KRS

  Odpowiedz
 • adam(2010-12-15 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  A czemu to rzecznikami mają być sędziowie ? Nie mogą to być choćby asystenci sędziów, a może w ogóle specjalnie przeszkolone osoby, nawet nie będące prawnikami? A sędziowie do orzekania.

  Odpowiedz
 • ob.(2010-12-15 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  sędziowie do orzekania a nie na rzeczników prasowych.
  Tworzy się kolejną po delegacjach na urzędnika MS, wykładowcy w kssip etc. synekurę dla sędziów którym nie chce się sądzić, wiadomo byle dalej od sali rozpraw...
  co dziesiąty sędzia w kraju już dziś nie orzeka, zamiast sądzić zajmuje się administrowaniem, urzędniczeniem, wkrótce będzie więcej pseudo sędziów-urzędników niż sędziów od sądzenia.

  Odpowiedz
 • ref.(2010-12-15 16:47) Zgłoś naruszenie 00

  A także i moim zdaniem rzecznikami mogą być nie-sędziowie. Może lepiej żeby prawnicy. może jak napisał adam z pośród asystentów, właśnie w tym wyspecjalizowani, prowadzący biura prasowe (nawet jednoosobowe lub na ćwierć etatu).
  Rozumiem że 'troszkę' więcej udzielać się musi rzecznik SO czy SA w Warszawie czy w Krakowie, a jakby trochę mniej rzecznik w SO np. w Słupsku (z szacunkiem dla Słupska).

  Odpowiedz
 • A3D(2010-12-15 18:16) Zgłoś naruszenie 00

  Przez to napisałem życzenia z błędem, jak to rzecznik.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane