Portal o nazwie „Działalność gospodarcza on-line” powstał głównie z myślą o młodych przedsiębiorcach. Dzięki niemu warszawiacy założą firmę w prosty i szybki sposób.

Serwis jest w całości poświęcony działalności gospodarczej. Wskazówki na nim zamieszczone pomogą wypełnić oraz wysłać wniosek o założenie firmy bez wychodzenia z domu. Znajdujący się na stronie kreator formularza edg-1 ułatwi przedsiębiorcy wypełnienie wniosku krok po kroku. Aby skorzystać z tej drogi rejestrowania działalności, należy jednak posiadać podpis elektroniczny. Jest to wymóg konieczny, gdyż przesłane dokumenty muszą być uwiarygodnione. Przedsiębiorca, który takiego podpisu nie ma, może wypełnić wniosek online, ale podpisać go będzie musiał własnoręcznie podczas wizyty w urzędzie dzielnicy. Po wypełnieniu wniosku online wystarczy udać się urzędu po zaświadczenie, które wydane zostanie w dniu wizyty. Warto zauważyć, że w przypadku wniosku złożonego w formie papierowej czas oczekiwania na wpis wynosi nawet do 30 dni.

Znaczne skrócenie czasu oczekiwania na zaświadczenie to wynik porozumienia w sprawie internetowego transferu danych z wniosku edg-1 zawartego przez urząd miasta, urząd skarbowy, ZUS oraz urząd statystyczny. Dzięki niemu dokumenty przesyłane są w formie elektronicznej także do właściwego oddziału ZUS, urzędu skarbowego i urzędu statystycznego w tym samym dniu, w którym przedsiębiorca złoży wniosek o rejestrację. W praktyce oznacza to dużą oszczędność czasu warszawskich przedsiębiorców oraz pracowników urzędów wykonujących czynności związane z rejestracją działalności gospodarczej.

Ponadto na nowym portalu możemy znaleźć wiele cennych informacji na temat prowadzenia własnej firmy oraz katalog najczęściej zadawanych przez przedsiębiorców pytań wraz z odpowiedziami.

217 255 działalności gospodarczych zostało zarejestrowanych w Warszawie