Politechnika Śląska, pirackie serce Europy

autor: Sylwia Czubkowska, Robert Zieliński13.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.09.2010, 11:13

Na śląskiej uczelni policjanci znaleźli 20 nielegalnych serwerów. Obsługiwały one strony, z których można było nielegalnie ściągnąć filmy, gry, muzykę i oprogramowanie, a także szwedzki serwis The Pirate Bay.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • Andrzej(2010-09-13 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    Sorry ale jak czytam tego typu doniesienia, to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Po pierwsze, są to buńczuczne informacje policji, która ma mętne o tym pojęcie (najmniej zdolni informatycy pracują dla policji z racji uposażeń), po drugie, kto się przyznał do winy? Właściciel czy student-figurant, któremu i tak nic nie zrobią? Co znajdą na tych dyskach, o ile dadzą się odszyfrować? Setki milionów IP? Żarty to jakby odkryć galaktykę w gwiazdozbiorze jakimś tam, równie dobrze mogę się pochwalić, że trafiłem w drzewo rzucając nożem w lesie.

    Odpowiedz
  • stud(2010-09-13 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czy autorzy tekstu mogliby zdecydować się o jakiej uczelni piszą? Politechnika Śląska ma siedzibę w Gliwicach. W tekście raz wymienia się nazwę tej uczelni, a później pisze się "uczelnia z Katowic".

    Odpowiedz
  • xxx(2010-09-13 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Politechnika Śląska jest w Gliwicach :-)

    Odpowiedz
  • studentesa(2010-09-13 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    własnie w Gliwicach:> w katowicach jest 1 wydział brawo gazeta prawna brawo :D
    Co daje do myślenia że niestety marne info otrzymaliscie

    Odpowiedz
  • łowca piratów(2010-09-13 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby byli 1-wsi w rankingu wiedzy to nie byłoby takiego skandalu.Tak to nawet smrodek przejdzie na studentów.Obrzydliwe!Fuj!

    Odpowiedz
  • quie(2010-09-13 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    terabajt (terabyte) a nie TETRAbajt... tetrowe to są pieluszki.
    Politechnika śląska jest w gliwicach.
    no comments.

    Odpowiedz
  • Pietrek z gór(2010-09-13 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    noooo artykuł mocarny ;-]
    uśmiałem się, właśnie rozsyłam po znajomych żeby inny też mieli wesoły poranek ;-]

    Odpowiedz
  • nikus(2010-09-13 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Na moim osiedlu dziś grupa pijaczków śpiewała sprośne piosenki przez 3 godziny i Policji ni huhu nie widać, pewnie ściga studentów.

    Odpowiedz
  • absolwent PŚ(2010-09-13 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    "uczelnia z katowic" - masakra - śląsk to nie tylko katowice!

    Odpowiedz
  • Nielegalne serwery.....(2010-09-13 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nielegalne serwery to wynik niedofinansowania nauki polskiej i szkolnictwa wyzszego.
    Zamiast serwerow nielegalnych uczelnie powinny powstawiac "rosomaki" i na nich
    pracowac.

    Odpowiedz
  • antyplagiator(2010-09-13 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Należy zadać następujące pytanie:
    Jeżeli łamanie praw autorskich miało miejsce na taką skalę w tej uczelni, to może należy uważnie spoglądać na prace naukowe jej pracowników?

    Odpowiedz
  • bji(2010-09-13 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Politechnika Slaska powinna w takim razie ustawic na komputerach zabezpieczenia ktore ogranicza dostep do stron zabronionych.

    Odpowiedz
  • sok(2010-09-13 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sie ma takiego PATRONA Parlamencie Europejskim , to mozna robic prawdopodobnie , lepsze Interesiki , niż zciąganie pirackich nagran i innych programów z Internetu !!!
    Wstyd Panowie !!!
    ! I Wy macie być Tymi , co wniosą powiew nowoczesnosci do naszego Kraju ?No , ale jaki Pan , to taki Kram !!!

    Odpowiedz
  • architekt(2010-09-13 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, tak, skontrolujcie raczej przedsiebiorstwa i rozne pracownie architektoniczne np. to sie wam oczy otworza!

    Z drugiej strony - kto zakladajac firme projektowa w Polsce bylby w stanie zaplacic np. za:
    - pakiet Adobe (£2000),
    - AutoCADa (min. £3000)
    - 3d studio maxa (min. £3000)
    - dobry komputer (min. £1000).

    I to trzeba miec na starcie, wiec na dzien dobry trzeba by wziac kredyt na jakies 50.000 zl a potem splajtowac bo ZUS i inne oplaty zezra to co zarobimy...

    Ja mieszkam w Anglii i tu prowadze dzialalnosc, stac mnie bylo na zakupienie legalnego oprogramowania, wiec je mam. Ale w Polsce mysle, ze nie byloby mnie stac na kupienie nawet najtanszego badziewia!

    Pomyslcie zatem gdzie jest zrodlo problemu, a nie wylapujcie tych ludzi, ktorzy nie maja innego wyjscia po prostu...

    Rozumiem karac za filmy i muzyke, ale z oprogramowaniem sprawa wyglada chyba troche inaczej...

    Odpowiedz
  • :|(2010-09-13 16:13) Zgłoś naruszenie 10

    to chyba gliwicka uczelnia :|

    Odpowiedz
  • Onecik(2010-09-13 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawi mnie, że policja i sądy nie zwróciły uwagi na to, że ceny programów są tak wysokie, bo firmy posiadają pozycję monopolistyczną i biednych studentów nie stać na ich zakup. Twarde prawo jest tylko dla biednych!!!

    Odpowiedz
  • Ciekawy(2010-09-13 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluję przygotowania dziennikarskiego autorom artykułu, ogólnego też :). Ze szkoły średniej (a było to jakieś 15 lat temu) pamiętam co to "tera -" a nie tetra :). Podzielam zdanie innych tu piszących - POLITECHNIKA ŚLĄSKA jest w GLIWICACH (w Katowicach jest jeden wydział). Jeżeli z takim profesjonalizmem są przygotowywane artykuły prasowe to mam wrażenie, że czytanie prasy to strata czasu.Jeżeli robi się takie błędy to ile jest warta pozostała część artykułu :) i czy na pewno wszystko w nim zawarte to prawda. RĘCE OPADAJĄ

    Odpowiedz
  • tofiasz...(2010-09-13 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    kurde tyle mojego dobra poszło się.. ;/

    szkoda gadac trzeba wykasowywać co mam na kompie bo już się biorą za akademiki

    ajć ;/

    Odpowiedz
  • studentsa(2010-09-13 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    ale bajki opowiadasz :)
    jakby sie brali to oni juz by wiedzieli heheh :>
    Mniejsza o to i tak widze ze nikt z polsl sie nie wypowie :)
    brak wiedzy elemetarnej twórcy artykułu i redaktora:P

    Odpowiedz
  • ojojoj(2010-09-13 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    teraz na pols psy szczekaja dupami ;d

    Odpowiedz