CBA pozyska wrażliwe dane osobowe bez zgody sądu

autor: Robert Zieliński, Damian Michalik, Mariusz Staniszewski16.06.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.06.2010, 18:22

Służba, która jeszcze niedawno była synonimem zła i do której rozwiązania wzywał niejeden polityk, dziś rośnie w siłę. Propozycje zmiany ustawy rozszerzają jej kompetencje, a wysokie pensje przyciągają z CBŚ najlepszych fachowców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • Olek(2010-06-16 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda słów. A lemingi to kupują.

    Odpowiedz
  • jpopczyk@onet.pl(2010-06-16 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    WSZELKIE DZIAŁANIA OPERACYJNE I GROMADZENIA DANYCH WRAŻLIWYCH , MUSZĄ BYĆ : PODDAWANE KONTROLI SĄDÓW I TO DWU INSTANCJI NADZORU - PO SOBIE .
    - A PONADTO WINNY BYĆ ZGODY TYLKO Z PRECYZYJNYCH DANYCH IDENTYFIKACYJNYCH I OSOBOWYCH - DLA SĄDU BEZ MOŻLIWOŚCI : PODAWANIA FORMUŁKI NIEZIDENTYFIKOWANY NIEZNANY , NA DŁUŻSZY CZAS OPERACYJNY , Z UDOKUMENTOWANIEM ZASADNOŚCI I KONIECZNOŚCI ZGODY , NA DZIAŁANIE OPERACYJNE , INACZEJ JEST TO TRAGEDIA I BEZPRAWIE , bez ważności z mocy prawa i Konstytucji !!!

    - A z kaczyzmem i pisizmem oraz jego błędami należy wykonać porządek i zmienić ten B. ZŁY STAN RZECZY I BIEGU SPRAW .
    4-R.P. KACZYZMU - NIE , NIE , NIE - NIE !!!
    - Czy to ci sami doradcy prawni , co w 4-r.p. kaczyrix-u tworzyli kolejne zmiany do ustawy , to z takimi indywiduami należy :
    wykonać porządek i usunąć , jako zaczątek i zarodek bezprawia i jego kreowania ! ? - ZWOLENNIK DEKLAROWANY P. O.

    Odpowiedz
  • cebeesik(2010-06-16 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież w sądach i prokuraturach pracuje 80 % gangsterów wielkiego kalibru. Jak najbardziej należy odbiegać od zgody zdemoralizowanego światka kryjącego się pod czarnymi togami. Po to jest CBA by ten burdel rozsadzić od wewnątrz.

    Odpowiedz
  • ipn(2010-06-16 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    UB przy tym to pikuś...oj będzie komu zabierać emerytury za następne 30 lat.

    Odpowiedz
  • oburzona(2010-06-16 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Centralne Biuro Antykorupcyne nie jeat synonimem Centralnego Biura Śledczego, więc dlaczego autor artykułu traktuje te nazwy jako jedną isntytucję!!! Nierzetelność i nieznajomość tematu. Jak można pisać artykuł nie wiedząc nawet, że CBŚ to nie CBA. CBŚ to instytucja w policji, a CBA nie!!!

    Odpowiedz
  • paragraf(2010-06-16 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Stare ale jak wymowne powiedzenie : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

    A co na to '''słynni''' śledczy z jedynie słusznie obiektywnych 'mediów ' ???

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-06-16 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Tajne służby zbierają wszelkie dane o ludziach w tym te wrażliwe.Nie tylko w Polsce ale na całym świecie tak się dzieje.To codzienna praktyka.Problem leży w tym,jak te dane są chronione przed wyciekami.Pamiętajmy,że niedawno mieliśmy w kraju przypadek,iż ważny tajniak,zdobyte informacje wykorzystał w sądzie w prywatnej sprawie.I to bezkarnie!!!
    Tego nawet w buszu by nie tolerowali jego zwierzchnicy z otoczenia wodza.

    Odpowiedz
  • polka(2010-06-16 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    zawsze mówiłam ,że jednowładztwo to zakusy aby ujarzmić naród...cała władza w ręce rad!!!nigdy nie oddam głosu na taką białoruś!!!

    Odpowiedz
  • Olek(2010-06-16 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    oburzona@27. Proszę wyjaśnić! To komu Tusk udostępnia wrażliwe dane osobowe: CBA, czy CBŚ? Proszę również wytłumaczyć, przy okazji, co dla Ciebie jest lepsze? Niekonstytucyjne postępowanie CBA, czy CBŚ?

    Odpowiedz
  • PO=MORDERCY!!(2010-06-16 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    NIKT PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH W ŻYCIU NIE POPARŁBY KOGOŚ TAK NA WSKROŚ ZŁEGO JAK RYŻEGO I JEGO CAŁĄ PO,..JE..BANĄ MAFIĘ!!! LUDZIE! CZY WAM PAN BÓG ROZUMY ODEBRAŁ?! JAKIM DEBILEM TRZEBA BYĆ,BY POPIERAĆ MORDERCÓW I ZŁODZIEI?! SZANUJCIE PiS PÓKI GO MACIE I PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO,BO JAK JEGO ZABRAKNIE TO BĘDZIECIE RUDEJ MAFII BUTY GLANSOWAĆ A ONI WAS BĘDĄ PO TYCH GŁUPICH MORDACH OKŁADAĆ I ZA PÓŹNO BĘDZIE NA WASZ ŻAL ZA GRZECHY! POMYŚLCIE O SWOICH DZIECIACH, JAK SYF W POLSCE IM SZYKUJECIE! OPAMITAJCIE SIĘ!!!TYLKO I ZAWSZE PiS,BO ONI SĄ MĄDRZY I UCZCIWI I TAKICH POLSCE POTRZEBA!PRECZ ZE ZŁDOZIEJAMI,MATACZAMI...MORDERCAMI!!!

    Odpowiedz
  • pol(2010-06-16 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    To dopiero POczątek!!!Potem cenzura w internecie-TV..itd---PO prostu--Cuda!!!

    Odpowiedz
  • erg(2010-06-16 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    PO zniszczyło CBA.
    Zapytajmy Komorowskiego co teraz robi Sawicka, albo Rychu.

    Odpowiedz
  • A(2010-06-17 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    wystarczy obejrzeć film psy - kiedyś było UB A TERAZ JEST CBA

    Odpowiedz
  • sybirak(2010-06-17 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, PISmaki, czyżbyście naprawdę już oślepli? Nie widzicie prawdziwego zagrożenia dla wolności i praw obywatelskich pod dowództwem dyktatora o charyźmie Stalina (tej charyzmy nie zapomnę, bo odczułem ją na własnej skórze -wierzcie mi), a widzicie to, czego nie widzielibyście przy jego rządach. A jak widzicie cała sprawa jest wszystkim widoczna i każdy może to oceniać, protestować itp, a do uchwalenia ustawy jeszcze bardzo daleko. Ale jak zwykle musicie bić pianę i poniżej pasa- to wasza metoda. A może byłby już czas na pogodzenie i zjednoczenie narodu, do czegoego nawołuje również wasz Jareczek, ale sami, jak widać, w to nie wierzycie.

    Odpowiedz
  • Gość(2010-06-19 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    CBA jest potrzebna i powinna działac tak jak kiedys przez prowokacje , innej skutecznej drogi niema.

    Odpowiedz
  • Ewa 20(2010-06-17 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Co Państwo totalitarne PO chce wprowadzić . Jeszcze czipy i każdy jest na muszce Komórki,telefony,komputery, telewizory na podsłuchu to jeszcze mało.

    Odpowiedz
  • Obywatel RP(2010-06-19 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    To tylko potwierdza jak demokratyczne państwo prawa w wykonaniu steropianu staje się z dnia na dzień państwem coraz bardziej przestępczym, zmierzającym do dyktatury. I po co było robić rewolucję w państwie jak jedna przestępcza kołtuneria zastąpiła inna przestępczą kołtunerię?

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2010-06-20 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    DYKTATURA...

    Odpowiedz
  • rarara(2010-06-21 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    To rzeczywiście skandal, to rozumiem, ze teraz mamy państwo POlicyjne!!!

    Odpowiedz
  • ewa(2010-06-16 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    do POL - cenzura w internecie juz od dawna jest stosowana

    Odpowiedz