Czy muszę płacić za odholowanie samochodu

W sąsiednim bloku wybuchł pożar. Z uwagi na to, że straż miała problemy z dojechaniem do budynku, odholowano moje auto na miejski parking. Samochód był zaparkowany zgodnie z przepisami i nie stał na drodze pożarowej. Czy będę musiał płacić za odholowanie?

Czy dostanę mandat za złe parkowanie pod blokiem

Zaparkowałem na chodniku przed moim blokiem. Za niecałą godzinę przyjechała wezwana przez sąsiadkę straż miejska i wystawiła mi mandat za niezachowanie 1,5-metrowego przejścia dla pieszych. Czy można dostać taki mandat?

Czy mogę odwołać się od mandatu

Pod presją strażników miejskich przyjąłem mandat za to, że zaparkowałem samochód dwoma kołami na trawniku. Dowiedziałem się od sąsiada, że nie ma tutaj strefy zamieszkania, więc nie mogłem dostać takiego mandatu. Czy mogę wnioskować o jego uchylenie?

Czy można ściągnąć karę po 5 latach

Kilka dni temu dostałem wezwanie do zapłaty 50 zł tytułem opłaty dodatkowej za brak opłaty parkingowej z 23 lutego 2005 roku. Czy to dopuszczalne, aby urząd miasta ścigał mnie za takie przewinienie nawet po 5 latach?

Czy doręczenie włożone za wycieraczkę jest skuteczne

Po roku od zdarzenia dostałem mandat za brak opłaty parkingowej. Po takim czasie nie miałem już biletu. Musiałem zapłacić karę, chociaż na pewno nie miałem zawiadomienia za wycieraczką. Czy miasto ma obowiązek od razu zawiadomić mnie na piśmie o konieczności zapłaty kary za brak biletu?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy ukarany może podważyć mandat za złe parkowanie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.