"O projekcie ustawy o CBA rozmawialiśmy i nie jest to dla nikogo tajemnicą, że m.in. definicja korupcji, zaproponowana w tych pracach wzbudziła dyskusję" - powiedział premier na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. Jak dodał, rozmawiano o tym m.in. na posiedzeniu Kolegium ds. Służb Specjalnych. "To jest dobre miejsce dla rozstrzygania tego typu sporów, czy wątpliwości" - zaznaczył szef rządu. Zapowiedział jednocześnie, że będzie jeszcze o tym mowa podczas posiedzenia Kolegium.

"Nie budowałbym wokół tego atmosfery napięcia, czy takiego sporu politycznego. Każdy z nas by chciał, żeby CBA działało bez tych wad, jakie zaprezentowało pod rządami pana Kamińskiego, żeby działało skutecznie i skutecznie walczyło z korupcją" - powiedział premier.

"Dlatego będę otwarty na różne głosy. My nie jesteśmy tutaj doktrynerami i nie chcemy w żaden sposób ograniczać zdolności działania CBA. Chcemy żeby działało lepiej, a nie gorzej, niż w pierwszym okresie swojego istnienia. Opinia szefa CBA pana Pawła Wojtunika też będzie miała bardzo duże znaczenie. Współpraca między panem Jackiem Cichockim a szefami służb jest wzorowa" - podkreślił Donald Tusk.