W jaki sposób kierowcy mogą ubiegać się o zwrot opłaty za rejestrację samochodu sprowadzonego z zagranicy

autor: Katarzyna Żaczkiewicz15.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.03.2010, 11:39

Nawet 1,3 mld zł może kosztować budżet państwa wypłata odszkodowań samorządom. Wszystko przez wadliwe rozporządzenie ministra infrastruktury, które nakazywało pobieranie 500 zł za rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • KR(2010-03-15 20:09) Zgłoś naruszenie 10

    To dlaczego nadal pobierane sa te haracze PO 500 zl.,na stado bandydtow Tuska?

    Odpowiedz
  • jonny(2010-03-15 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Powinien to teraz pokryć autor tego rozporządzenia oraz ten kto go zatwierdził. Jakby się tak stało to mielibyśmy najlepsze przepisy na świecie.

    Odpowiedz
  • Marcin(2010-03-15 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ciekawe bo np w Tychach urząd odmawia zwrotu pieniędzy za kartę pojazdu.

    Odpowiedz
  • PO(2010-03-15 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    I Drzewiecki miał racje.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-15 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Erica Steinbach i niemiecki rzad - dobre stosunki z Rosja.

    Odpowiedz
  • sic!(2010-03-15 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    uwaga! odpowiedź: Monitor Prawniczy 2009 nr 15 artykuł:
    Zwrot nienależnie pobranej opłaty za kartę pojazdu
    warto przeczytać przed złożeniem pozwu

    Odpowiedz
  • prawnik(2010-03-15 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    a ja potrafię odzyskać opłatę od kart pojazdów nawet od Starostw z rejonu Warszawy, Bielska-Białej i Rzeszowa. Nawet nie biorę żadnych pieniędzy przed sprawą w sądzie. Ponadto oddaję od każdego samochodu nie 300 złotych a 325 złotych, jednyne ograniczenie to fakt iż nie działam w pojedyńczych sprawach zajmuję się większymi ilościami np; komisami. Mój numer to 795067674.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-15 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    z Polska a nie Rosja.

    Odpowiedz
  • z(2010-03-18 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    a ci co musieli zapłacić 1000 zł za kartę pojazdu w 2001 r.? czy też moga domagać się zwrotu?

    Odpowiedz
  • Gość.....(2010-03-18 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jedna Polska , ten sam trybunał , te same przepisy mają obowiązywać wszystkich ale w Bielsku - Białej inaczej myślą, tu urzędnicy są ponad prawem i wyrok TK jest niczym dla tej administracji , na szczęście są wybory za plecami i już niedługo tego panoszenia się. Prawda w tym mieście odmawiają przyjęcia wniosków twierdząc że nie ma wiążących aktów prawnych , tu pieniądze bardziej rozmywają się między palcami ...

    Odpowiedz
  • Kamil(2010-03-21 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Mikołaj Wild - z takimi poglądami - na bezrobocie - z zakazem publikowania w mediach!!

    Odpowiedz
  • MARCIN(2010-03-21 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    DO PANA Z
    tak da się odzyskać.
    Mam jeden taki wyrok z Sądu Rejonowego w Kartuzach, apelacja w kwietniu.
    www.kartapojazdu.com.pl

    Odpowiedz
  • a(2010-03-30 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiscie sąd w bielsku ponad trybunałem konstytucyjnym stoi!!!

    Odpowiedz