Premier ogłosił plan zmian w konstytucji: mniej posłów i senatorów, koniec immunitetu

12.02.2010, 12:47; Aktualizacja: 12.02.2010, 15:22

Zmniejszenie liczby posłów z 460 do 300, senatorów ze 100 do 49, wzmocnienie władzy wykonawczej, odrzucanie prezydenckiego weta przez Sejm bezwzględną większością głosów - to niektóre założenia nowelizacji konstytucji, które przedstawił premier Donald Tusk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • filologini(2010-02-13 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś się da jeszcze nabrać?

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-12 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    w instrukcji, razie kłopotów do młodych pisolszewików,w razie kłopotów udawać ze oficjalnej strony internetowej PIS niema czyli rznąć głupa.
    uwaga mamy w szeregach przygłupa wiktora który uwielbia poszywać się pod kogoś innego i nie zauważa ze to wszyscy wiedzą o tym uważajmy na niego bo co może odwalić temu przygłupowi wiktor to nawet sam Jarosław nie wie.

    Odpowiedz
  • tik(2010-02-12 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Historia wykazała, że wszyscy „walczący o demokrację” robią to dla koryta, żeby się do niego dostać, trwać przy nim z całą zgrają popleczników i jeszcze otrzymać wysoką, nieopłaconą składkami emeryturę, odszkodowanie za walkę o koryto i pomniki. Przegrani skowyczą i uparcie „walczą o demokrację”, czyli o koryto! Tak w kółko Macieju! Stara prawda, że polityka to ku..., zło... i ban... jest zawsze aktualna!
    1. IPN, urząd prezydenta, wszystkie zbędne urzędy, instytucje oraz rady nadzorcze do likwidacji, a liczebność sejmu i senatu zredukować czterokrotnie. Świadectwa energetyczne są tak potrzebne jak umarłemu kadzidło.
    2. Namiastka demokracji, to wybór w okręgach jednomandatowych do samorządów, sejmu i senatu.
    Dla przykładu podam, że USA, państwo o powierzchni ponad 9mln km2 i ludności ponad 300mln, ma niby demokratyczne instytucje: 1) Izba Reprezentantów - 435 osób, 2) Senat - 100 osób i jak to porównywać z naszym biednym krajem, okradanym przez wybrane niedemokratycznie partyjne pieniactwo.

    Odpowiedz
  • do tik(2010-02-12 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaqczego IPN do likwidacji? Boisz sie swojej przeslości?

    Odpowiedz
  • Ja już GO naprawdę nie rozumiem....(2010-02-13 05:43) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze kilka dni temu chciał byłych PREZYDENTÓW ,PREMIERÓW z sobą samym zrobić DOŻYWOTNIO SENATORAMI a tu co słyszymy ! -już chce Ich kopnąć w d... .Oj Donald nieładnie!

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-12 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk i PO to potęga polityczna jest w Polsce.
    DZISIAJ POPARCIE SIĘGA 56% PO
    gdy PIS 20% I MALEJE NA RZECZ SLD
    naród wie ze PIS to wstyd ludzie się PIS wstydzą.

    Odpowiedz
  • tik(2010-02-12 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Tak samo się boję jak niejaki Józef Piłsudski.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    W instrukcja do Mlodych Demokratów , w razie kłopotliwych tematów , radzą , żeby podawać sondaże. W to , co POmatołkowie najbardziej wierzą. :)) I bidota spod 30) ni w pieć , ni w dziesięć powtarza sondaże , by , jak jego starsi koledzy w 2005 roku , kiedy to również epatowano nas sondażami , z których wynikalo , że PO wygra wybory parlamentarne a Prezydentem , na bank , zostanie Tusk , przy następnych wyborach nabawić się traumy.Bo i PO nie wygra wyborów parlamentarnych , a Tusk , na bank , nie zostanie Prezydentem.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Sobiesiak na prezydenta, to naturalny kandydat PO

    Odpowiedz
  • do tik(2010-02-12 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    toskoro sie ni eboisz to co masz do IPN?

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-12 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    wiktor nauczyłeś się ożywać swoich nicków, ale chyba nie bo kanalie takie jak ty zawsze będą ozywać cudzych.

    Odpowiedz
  • Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu(2010-02-14 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiejszenie posłów tak. Ujęcie Prokuratury w Konstytucji RP - nie. W projekcie ani słowa o przestępczej bezkarności sędziów i prokuratorów. Będą oni wg projektu jedynymi z dożywotnimi imunitetami i stanowiskami pracy. Pan D. Tusk zapomina, że nie ma państwa bez prawa i nie ma prawa bez sprawiedliwości. Obu tych tak ważnych spraw w projekcie konstytucji brak. Najpierw trzeba radykalnie zreformować prokuraturę a później ewentualnie myśleć o jej umocowaniu w konstytucji. Co dało umocowanie konstytucyjne sędziów? Pełną bezkarność i mafię togową. To jest problem RP a nie tematy zastępcze Pana premiera. Tak jak by premier nie żył w RP i nie słyszał o polskiej bananowej republice. Jeśli nie słyszał to zapraszamy: http://aferyibezprawie.tm2.pl/dyskusje/viewtopic.php?t=267&sid=13cb5a946f39d72c527096ffd83aa7ca

    Odpowiedz
  • tik(2010-02-12 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejsi na świecie są górnicy, policjanci, wojskowi, prokuratorzy, sędziowie, pracownicy straży granicznej i służb specjalnych oraz członkowie rządu, posłowie, senatorzy i prezydenci, a także wszelkiej maści działacze związkowi, samorządowi w tym oczywiście radni, prezydenci, wójtowie, burmistrzowie i najważniejsi, po wszystkie czasy członkowie rad nadzorczych.

    Odpowiedz
  • oszukana - 54(2010-02-12 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    CUDA ...CUDA ...CUDA...i obiecanki Tuska ! Czekamy na następny cud... aby ludzie mogli odchodzić na emerytury po przepracowaniu 35 lat .To winien jest nam Premier bo to właśnie On ograbił nas z tego .
    Nich nam obieca emeryturę po przepracowaniu 35 lat wówczas ja i moi znajomi jak również rodzina zagłosujemy na niego !
    W inne CUDA Premiera już nie wierzę !!

    Odpowiedz
  • do 35-36(2010-02-12 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    anty wiktor
    w instrukcji, razie kłopotów do młodych pisolszewików, w razie kłopotów udawać ze oficjalnej strony internetowej PIS niema czyli rznąć głupa.

    ...nie nauczyli cie w centrali PO pisac poprawnie w j. polskim?
    Mówisz, że jestes młodym i wykrztałconym członekiem PO i

    "rze majonc ukończonom POdstawuwke chcesz ruwnierz uchodzić za inteleualiste i mieć swuj wkład w walke z kaczyzmem. I chcesz zostać takim ministrem jak Nowak albo i Chlebowski."

    no i oczywiście podziwiasz Sobiesiaka.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    "ad meritum" młody.. pisz o zmoanach w konstytucji.. wiesz co to Konstytucja? Mówili ci o tym na szkoleniach w PO?

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-12 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    to wiktor odwiedzasz oficjalną stronę internetową PIS , w końcu niema to jak wiadomości bliskie twojemu sercu a może nie he he he

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    pisz młody o reformach PO.. szczegówlnie o tych zrealizowanych,,, bo te obiecanki PO wszystkim sie znudziły.
    I zapytaj Pawlaka z PSL czy wam pozwoli na te reformy

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    "premier ogłosił plan..".. od 3 lat tak ogłaasza plany.. ogłasza.. ogłasza .. ogłasz i nic. zero realizacji

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-12 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    następna niezrealizowana obiecanka Tuska:

    Tydzień temu premier obiecywał, że kontrowersyjny projekt Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych zniknie z noweli ustawy hazardowej, a rząd następne zmiany w prawie skonsultuje z internautami. Tymczasem na stronie BIP wisi projekt bez zmian, a terminu konsultacji jeszcze nie ustalono.

    Odpowiedz