Zadania jednostek samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska

autor: Arkadiusz Jaraszek13.01.2010, 03:00; Aktualizacja: 28.06.2010, 13:16

Podstawowym obowiązkiem wójta, burmistrza lub prezydenta miasta jest sprawowanie kontroli przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska. Jednym z elementów ochrony środowiska jest utrzymanie przyrody, w tym istniejącego drzewostanu. Władze gminy odpowiadają też za prawidłową gospodarkę wodną oraz zaopatrzenie lokalnej społeczności w wodę i odprowadzanie ścieków. Obowiązkiem każdej gminy jest także utrzymanie porządku i czystości na swoim terenie oraz gospodarowanie odpadami. Do tej pory wszystkie te zadania były realizowane z tzw. funduszy ochrony środowiska. Od początku roku zadania funduszy przejęli starostowie, wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • piko(2010-01-14 06:39) Zgłoś naruszenie 00

    No coz przepisy przepisami a zycie zyciem otoz na koniec ubieglego roku bez podania przyczyn wymowiono mi odbior odpadow komunalnych,po interwencji u burmisztrza wypowiedzenia nie cofnieto tylko zaproponowano zawarcie nowj umowy i moje zdziwienie na chec zawarciia nowej umowy pracownik gminy stwierdzi ze nowa umowa nie zostanie zawarta !!! Wiec jak to jest ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane