"Nasz Dziennik" napisał dziś, że minister Ćwiąkalski zamierza przeprowadzić "czystkę w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze. Tym razem ofiarą czystki ma paść cieszący się świetną opinią Michał Ostrowski, szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze".

Według gazety, "Ostrowski uchodzi za niepodatnego na polityczne naciski fachowca. W proteście przeciwko planom odwołania Ostrowskiego 2 września w specjalnym piśmie zaprotestowało 101 prokuratorów, aplikantów i pracowników prokuratur z okręgu jeleniogórskiego".

"Komisja sprawiedliwości i praw człowieka, na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości, zamierza wezwać ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego i prokuratora krajowego Marka Staszaka w celu wyjaśnienia zarzutów, podnoszonych przez prokuratorów, że przygotowane zmiany nie mają uzasadnienia merytorycznego, lecz są inspirowane politycznie" - oświadczył dziś Mularczyk.

W poniedziałek ma zostać złożony wniosek o zwołanie w tej sprawie komisji

W poniedziałek ma zostać złożony wniosek o zwołanie w tej sprawie komisji - dodał.

Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Grzegorz Żurawski powiedział, że tekstów "Naszego Dziennika" "ministerstwo nie komentuje". "Jeżeli pan poseł Mularczyk wyśle do nas pismo, my na nie odpowiemy" - zapewnił Żurawski.