Według Wypycha prezydent podpisze ustawę, która zabezpieczy interes państwa w ten sposób, aby "cały biznes hazardowy nie zszedł do swoistego podziemia".

Wypych dodał, że Lech Kaczyński od początku deklarował gotowość poparcia takich rozwiązań legislacyjnych, które "ograniczą dostęp do hazardu dla młodych osób".

Pytany, czy są jakieś zastrzeżenia prezydenta do ustawy hazardowej, którą w piątek po południu zajął się Senat, Wypych odpowiedział: "Mamy zwyczaj komentować ustawy wtedy, kiedy one trafiają na biurko prezydenta".

Jak podkreślił, bardzo szybka ścieżka legislacyjna dotycząca ustawy hazardowej budzi pewne zastrzeżenia ekspertów. Zaznaczył jednocześnie, że tu nie chodzi o to, czy ustawa jest procedowana szybko czy powoli, ale najważniejsze, żeby "była dobra, żeby to było prawo skutecznie ograniczające dostęp do hazardu". "I takie rozwiązania prezydent z pewnością poprze" - oświadczył Wypych.

Minister proszony o komentarz do sposobu przedstawiania przez premiera Donalda Tuska podsumowania dwóch lat rządów PO-PSL, Wypych powiedział: "Kiedyś oglądałem film "Defilada". I wtedy myślałem, że to jest już apogeum możliwości propagandowych. Myliłem się".