W środę TK zbada skargę prezydenta na nowelę abonamentową

01.11.2009, 11:11; Aktualizacja: 01.11.2009, 13:24

W środę pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego na nowelizację ustawy abonamentowej, która poszerza katalog zwolnionych z płacenia na TVP i Polskie Radio m.in. o bezrobotnych czy rencistów. Według prezydenta ustawa ogranicza wpływy TVP i Polskiego Radia, czym godzi w ich stabilność i przewidywalność realizacji przez nie misji publicznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Ted(2009-11-02 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    Premierze obiecaleś znieść abonament!Jak wygląda Twoja obietnica?

    Odpowiedz
  • zgodne z konstytucją(2009-11-02 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    nie można kazać emerytom placenia abonamentu oczywiscie jest to zgodne z konstytucją w środe to potwierdzi TK

    Odpowiedz
  • ed(2009-11-02 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    dość kaczyzmu

    Odpowiedz
  • wściekli emeryci, łódź(2009-11-02 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Kaczyński - Polacy podziekują panu za zmuszanie do płacenia tego ostatniego PRL-owskiego haraczu. "Dziękujemy " panu,że poparł pan rozpasanie w TVP, gdzie pensje pupilków preziów, przekraczają nierzadko kilkadziesiąt tysięcy (!). Czy do pana nie dotarło ,że uderzył pan w ostatnich najuczciwszych , najskromniej sytuowanych!?

    Odpowiedz
  • Winien TUSK!!!(2009-11-01 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Obiecał finansowanie mediów publ.z budżetu i jak zwykle...kłamał!!! Dlatego pis i sld nie chcą sie zgodzic na zniesienie tego haraczu! ALE TO WINA TUSKA I JEGO ZŁODZIEI POPAPRANYCH!!!

    Odpowiedz
  • Niedoszły emeryt(2009-11-01 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekaw jestem kiedy ci mędrcy będą rozpatrywać emerytury pomostowe?
    Wyglada na to ze zwlekają z tą sprawą na polityczne zlecenie PO, żeby przeciagać to w nieskończoność, a dla tych ludzi ważniejsze jest służenie rządzącym niz przestrzeganie praworządności.

    Odpowiedz
  • buble do kosza(2009-11-01 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Popaplancy z SLD znowu napisali knot nazywajacym sie prawnym i chca aby prezydent ten bubel podpisal...

    To dzieki zagrywkom i spiskom macdonadow i oszustowi tuska, ktory wykiwal SLD, bubel trafil do prezydenta i pomazancy mysla, ze prezydent bedzie takie zapiski pomazane podpisywal, aby potem palikot mial co robic i usuwać bzdurne przepisy i oglaszal swoje "sukcesy"..

    Dobrze prezydent zrobil, ze skierowal ten knot do TK...:/

    Odpowiedz
  • TEO(2009-11-01 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wykupioną platformę CYFROWY POLSAT za 88zł miesięcznie.
    jest tam też TVP. 1 / 2 /POLONIA/ ITD . Więc pytam za co jeszcze
    mam płacić 17 zł abonament na TVP Kaczyńskich i Napieralskich ?
    NAJCHĘTNIEJ to bym z tych programów tvp- misyjnych zrezygnował.
    Niech ich utrzymuje ,piso- Prezydent wraz z sld- Napieralskiego.

    Odpowiedz
  • antypisior walczący(2009-11-01 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    hahaha...ten prezydent reprezentuje socjalistyczną ;partię ;pis i socjslistyczne podejście do mediów.no ale skoro wie,że w publicznej(?) tv ma sojusznika razem z sld chce trwać w socjaliźmkie.
    panie prezydencie pisu, mjuż n iedługo, już niedługo zwolnimy pana z obowiązku który przerasta pana mozliwości intelektualne. juz niedługo...

    Odpowiedz
  • TEO(2009-11-01 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    ja do ROBENA.

    Czy to Tusk zawetował ustawę? Czy raczej pis--prezydent

    wspólnie z Napieralskim podtrzymali WETO pis Prezydenta.
    Twoje obelgi i ŻALE kieruj więc , do w/wymienionych, powodzenia
    życzę!!!

    Odpowiedz
  • Roben(2009-11-01 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKU - gdzie jest obiecane zniesienie abonamentu ???
    Jak zawsze kłamałeś oszuście.

    Odpowiedz
  • Jest demokracja, jest wolny rynek.(2009-11-01 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie można rządać HARACZU, tylko dlatego,że jakaś nieudolna spółka skarbu państwa nie potrafi się gospodarnie prowadzić - szasta sobie pieniędzmi na lewo i prawo!!!
    Na rynku jest wielu operatorów i ludzie wykupują różne abonamenty, podwójnie nikt nie będzie płacił - tylko dlatego że tak było PÓŁ WIEKU TEMU!!
    NIECH TVP DA KONKURENCYJĄ OFERTĘ, TO PEWNO ZNAJDĄ SIĘ CHĘTNI NA ICH USŁUGI - ALE NIE "PISTOLET DO GŁOWY"!!!

    Odpowiedz
  • realista(2009-11-01 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Paru mądrzących się aferzystów to jest ta misja publiczna ??? Precz z tym złodziejskim haraczem !!!

    Odpowiedz
  • precz z 4 RP(2009-11-01 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    to PISIORY razem ze ich prezydentem, załatwili emerytom rencistom i mało zarabiającym dodatkowe obciążenia pieniężne dla nich. ot i cała prawda o tych PISobolszewikach.

    Odpowiedz
  • olek(2009-11-01 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z IVRP i precz z misją publiczną,okłamującą propagandą.Już sam nakaz płacenia za posiadanie odbiornika jest złodziejstwem.

    Odpowiedz