Dziś decyzja prezydenta ws. rodzielenia funkcji ministra i prokuratora generalnego

18.09.2009, 09:13; Aktualizacja: 19.09.2009, 13:55

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział w piątek, że decyzja Lecha Kaczyńskiego w sprawie ustawy rozdzielającej funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego jest na "nie". Decyzja prezydenta zostanie ogłoszona w piątek - dodał minister.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • co złego zrobił zbigniew ziobro?(2009-09-18 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    a ja jestem za utrzymaniem funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym reku. to zdało egzamin w ciągu 20 lat, a szczególnie w okresie rządów prawa i sprawiedliwości. tylko przestępcom mafijnym i politykom to jest nie na rękę! co nieprawidłowego udowodniono ministrom rządu premiera kaczyńskiego.? do tej pory wszystkie sprawy zakończyły się albo umozeniem albo uniewinnieniem. politycy platformy boją się ,że jak wróci do władzy pis to ich rozliczy z tych przekrętów. a jak będą mieć swojego prokuratora wybranego na kilka lat, to sprawa się rozmyje i pójdzie w zapomnienie. po co zniesiono w polsce karę śmierci? po to aby przestępcy czuli sie bezkarni !zbigniew ziobro był jednym z najlepszych ministrów i prokuratorów generalnych , był bezwzględny w zwalczaniu wszelkiej przestępczości ,dlatego tak go się starano zniszczyć, bo był niebezpieczny dla układów biznesowo- mafijnych. zwykli ludzie bardzo go popierali ,o czym świadczy sam wynik w wyborach do europarlamentu, drugi w kraju. co mu udowodniono , a jakie zarzuty mu stawiano?

    Odpowiedz
  • j.(2009-09-18 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    No i gdzie ta decyzja?... Jest 22:37! Czy decyzja bedzie może o 23:59?...

    Odpowiedz
  • Antek(2009-09-18 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Zdecydowanie powinno nastapic rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwosci i prokuratora generalnego. Prokuratorzy zawsze ze swojej dzialalnosci moga skladac ministrowi sprawiedliwosci sprawozdania. Pan Prezydent nie powinien wetowac tej ustawy.

    Odpowiedz
  • rozwado(2009-09-18 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Brak w tym projekcie ustawowego zakazu sprawowania ktorejkolwiek z tych funcji przez Zbigniewa Ziobre.

    Odpowiedz
  • Skoro jest żle !!!`(2009-09-18 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    To trzeba coś starać się zmieniać, poprawiać - a nie wetować.
    Jeżeli prezydent zawetuje - to umacnia isteniejące patologie.

    Odpowiedz
  • zmartwiony(2009-09-18 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    nie mam zdania. niby ustawa dobra, ale znam kilku prokuratorów i ich sposób myślenia, więc...nie mam zdania. nie rozumiem tylko, czemu PG nie może zostać adwokat czy radca. człowiek z zewnątrz czasem by się przydał, a przynjmniej nie należy go z góry odrzucać.

    Odpowiedz
  • propaganda(2009-09-18 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    tak, tak:))) zawsze to dwa stołeczki a nie jeden:))) WETO dla POmysłów!!! POpulacji będącej u władzy!!!

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-09-18 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Uprawianie politycznej błazenady w wykonaniu wysokich urzedników państwa dobiega /zbyt wolno/końca.
    Pan prezydent nazywany przez wielu Lechu de Weto postąpi zapewne zgodnie z posiadaną ksywą.Lecz sejm weto odrzuci.Statystyki odnotują kolejny wygłup,rzekomo dla dobra państwa i jego obywateli.A jakże...

    Odpowiedz
  • olek(2009-09-18 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent tak się zagalopował w dbaniu o moje dobro,że chciałbym mu serdecznie podziękować.W praktyce wszystko wychodzi odwrotnie.

    Odpowiedz