Reklama zasłaniająca okna nie narusza prawa

16.09.2009, 15:23; Aktualizacja: 16.09.2009, 16:52

Reklama zasłaniająca okna mieszkania członka wspólnoty mieszkaniowej nie narusza prawa, bo wspólnota podjęła odpowiednią uchwałę zgodnie z porządkiem prawnym - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • sowa(2009-09-16 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tak właśnie działa demokracja.Człowiek jest niczym ,bo większość tak postanowiła.To jest chore!!!

    Odpowiedz
  • niedouczony(2009-09-16 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    to nie jest kwestia demokracji, lecz właściwej podstawy prawnej. babka nie podważyła uchwały i próbowała to potem przypudrować dobrami osobistymi. w tym świetle, rozstrzygnięcie może być prawidłowe, choć osobiście tej pani współczuję.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2009-09-16 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    To Polska ludowa demokracja : gdzie pięciu głupków przgłosuje czterech mądrych, a tych czterech mądrych musi 3 lata udowadniać w sądach swoją rację polegajacą na tym, że wykażą, że trzech z tych pięciu głupków ma żólte paiery i nie zna afabetu oraz nie wie, ile jest 7x8 !, a i tak nie będzie pewne że sąd to zrozumie.
    A tak na marginesie: to gdzie jest ten zapis prawa, że wspólnota może ograniczyć prawo własności ?

    Odpowiedz
  • aga(2009-09-16 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    w ustawie o własności lokalo

    Odpowiedz
  • tik(2009-09-16 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Spokojnie, Strasburg to załatwi!

    Odpowiedz
  • mia(2009-09-16 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    eee? Taki wyrok sądu administracyjnego by nie dziwił, ale sąd cywilny? Przecież "bezprawność" to nie tylko wypełnienie formalnych przesłanek jak quorum, spisanie protokołu czy niezaskarżenie uchwały! o tempora, o mores...

    Pozostaje tylko życzyć, by i skład sędziowski miał okazję się przekonać jak to jest, kiedy wspólnota (w osobie sąsiadów z innego bloku) zasłania jedyne okna na świat, zgodnie z procedurą oczywiście, w celu zmniejszenia kosztów remontów...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-09-16 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wspólnota w rozumieniu Sądu to spóldzielnia z czasów PRLu. Dość specyficzne rozumienie prawa własności. Pozostaje mieć nadzieję, że kontrola instancyjna wyeliminuje z obrotu ten wyrok.

    Odpowiedz
  • ZR(2009-09-20 01:57) Zgłoś naruszenie 00

    Znacznie więcej komentarzy na ten temat jest tez w blogu Olgierda tutaj:
    http://olgierd.bblog.pl/wpis,piec;zdan;o;legalnosci;szmat;zaslaniajacych;okna;mieszkan,35059.html

    Odpowiedz
  • Mawo(2009-09-22 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej zamurować wszystkie okna w całej wspólnocie , to najlepsze rozwiązanie a zarazem najbardziej idiotyczne!!!.

    Odpowiedz