Sołtys nie dostanie diety

autor: Jerzy Kowalski16.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 16.09.2009, 13:54

Rząd nie godzi się na przyznanie sołtysom diety miesięcznej w wysokości do 250 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Polak(2009-09-16 06:39) Zgłoś naruszenie 00

  Stanowisko sołtysa to zaszczyt moralny a nie powinien być opłacany z pieniędzy podatnika. Stanowisko to powinno służyć wyborcom z tej wsi a nie dodawać gratyfikacji finansowych. Ja tak uważam.

  Odpowiedz
 • Słusznie tylko że zacznijmy od POSŁÓW I RZĄDU RP.(2009-09-16 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  Sprawowanie mandatu powinno być nakierowane na pełnienie służby publicznej, a nie na świadczenia.

  Odpowiedz
 • Małgoska42(2009-09-16 10:44) Zgłoś naruszenie 00

  A Posłowie to co ? nie Pełnią Służby Publicznej ??? Dlaczego Pierwsi Rączki Wyciągają do Podatników ?

  Odpowiedz
 • Henryka(2009-09-16 14:42) Zgłoś naruszenie 00

  Ok, ale powiedzcie za co sołtys ma opłacić telefon, jeśli ma być efektowny w swoim obowiązku to musi mieć środki komunikacji. Jeśli nie ma innych środków na prowadzenie spraw, a jest dobry w tym co robi to musi mieć możliwość korzystania z telefonu, komputera i internetu. Bo być na bieżąco i szybko reagować na potrzeby sołectwa to mus mieć zapewnione finansowanie. To gminie też zależeć powinno, by na jej terenie działo się dobrze i rozwijała się. A do wielu ludzi trzeba dojechać osobiście. Więc paliwo niezbędne. Chyba, że gminie nie zależy na utrzymaniu racji bytu sołtysów to niech postawi swoich urzędników i niech też wykonują obowiązki społecznie. Wyjście takie, by osoby, które są sołtysami nie zgadzały się na pełnienie tych funkcji na wioskach. Bo czemu mają ze swoich pieniędzy finansować pracę na rzecz gmin skoro radni, burmistrz, czy posłowie biorą za tę pracę kasę. A robić czarną robotę na korzyść magistratów i społecznie! Śmieszne. Ponosić koszty z własnej kieszeni, kto by chciał. Chyba, że ma dochód, który pozwala na to, to co innego.

  Odpowiedz
 • autor(2009-09-21 08:32) Zgłoś naruszenie 00

  zgadzam się z przedmówcą. Działający sołtys potrzebuje wsparcia finansowego na pełnienie tej funkcji. Jest to przecież swego rodzaju praca - i to dośc wymagająca ponieważ prowadzona w trudnym nieraz środowisku wiejskim gdzie ludzie niechętni są wszelkim zmianom - trzeba się najeździć i nabiegać i naprosić by coś osiągnąć! jeśli sołtysi nic nie dostaną za swoje zaangażowanie i jeszcze będą zmuszeni finansowac je z własnej kieszeni - zabraknie działających sołtysów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane