Z powodu bałaganu w sądach giną akta spraw

autor: Katarzyna Żaczkiewicz03.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 03.09.2009, 14:13

W zeszłym roku zginęły 334 akta sądowe, których nie dało się odtworzyć. Najwięcej ginie spraw cywilnych w apelacji warszawskiej. Zdaniem prawników rozwiązaniem problemu byłaby informatyzacja sądów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • trzeźwy(2009-09-03 04:02) Zgłoś naruszenie 00

    To działania samych sędziów zdemoralizowanych i skorumpowanych. Nie ma mowy i zaginięciu. "Najwięcej zaginionych i nieodtworzonych spraw odnotowano w apelacji warszawskiej – 65. W apelacji poznańskiej zginęły 52 sprawy oraz katowickiej – 47 – dodaje Wioletta Olszewska" Jest to wskaźnik korupcji w Polsce. Do każdej liczby trzeba dodać % i jest to wynik w procentach skorumpowanego środowiska niesprawiedliwości w poszczególnych apelacjach. Jeżeli 100 spraw zniknęło w sprawach karnych to dlaczego się nie nagrywa spraw karnych??? Co chce ukryć Czuma??Dlaczego nie wpuszcza się na rozprawy stowarzyszeń i instytucji społecznych którzy też mogą protokółować rozprawy na nośnikach komputerowych.

    Odpowiedz
  • blu(2009-09-03 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    do 3 dokładnie, jeśli ten wskaźnik to wyznacznik korupcji to jest bardzo dobrze. Na każdy milion spraw ginie ledwie 30.

    Odpowiedz
  • Wladek(2009-09-03 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    dot. 2 nie wiem kim ty jesteś ale nie ładnie obrażać inną osobę. To co on napisał to jego zdanie, domysły, może trochę przesadził, lecz to nie powód by go znieważać.Wracając do artykułu to akta te na pewno gdzieś się znajdują,lecz brak odpowiednich adnotacji.To brak odpowiednich przepisów doprowadza do tego bałaganu. To nie winni sędziowie.

    Odpowiedz
  • zz(2009-09-03 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    to super wynik, zeby wszystiego ginelo 30 na 1.000.000 w kazdej dziedzinie.

    Zeby umieralo tylko 30 noworodkow na 1.000.000

    zeby w bankach ginelo 30zl na 1.000.000zl

    Zeby wszedzie byl taki balagan jak w Sadach to Polska by mlekiem i miodem plynela

    Odpowiedz
  • sgb(2009-09-03 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    90% przypadków zaginięć akt wynika z tego, że akta po prostu są przypadkowo doczepione do innych albo włożone między tomy innej sprawy i tak sobie leżą w archiwum. Jak na taką ilość akt, które są np. przesyłane biegłym te zaginięcia to prawie nic.

    Odpowiedz
  • SSR, ale patrząc na ten syf juz niedługo..(2009-09-03 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Moi drodzy - szkoda przekonywać samych siebie... Społeczeństwo wie lepiej. jest doskonale edukowane przez media. Przykładem niech będzie wielki tvn24, który z całego artykuły oczywiście podał skandalizujące dane !! Aż 334 sprawy !!! Słuchajcie sensacja, az 334. oczywiście ani słowa na temat, że wpłynęło ponad 11 milionów.
    reakcja prosta - łapówki, zaginięcia na zamówienie, mafia i inne plucia. Super fury itd.
    Dlatego nie komentujmy tego artykułu, ponieważ szkoda naszego zdrowia, a tłumaczymy się, że nie jesteśmy wielbłądkami. Szkoda zdrowia - Pani redaktor w swoim komentarzu też błysnęła wiedzą... Oburzona wynoszeniem akt. A ja z chęcią ich nie będę nosił. niech zniosą uzasadnienia, jak w słynnym USA i już. nie mam nic przeciwko.
    Normalnie mnie trafia na ten naród i czarny pijar.

    Odpowiedz
  • syf...ale skąd?(2009-09-03 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    uzasadnienia w obecnej formie wprowadzono na wyraźne życzenie samych sędziów (okręgowych) którym zwyczajnie nie chce się czytać akt i wolą wydawać wyroki na podstawie streszczeń-uzasadnień, sporządzanych mozolnie przez sędziów pierwszoinstancyjnych. Żaden przepis nie przewiduje że uzasadnienie ma mieć min. 20 stron, w wielu lepiej rozwiniętych krajach uzasadnienia wyroków mieszczą się na 1-2 stronach.
    No ale polskich SSO takie coś nie urządza, nic ich nie obchodzi że to zbędna i niepotrzebna robota, powodująca nadmierne obciążenie obowiązkami sędziów liniowych, tak jak jest - jest im wygodnie i już. Reszta ich nie obchodzi.

    Odpowiedz
  • 1 do reszty(2009-09-03 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    334 to akta w których były także akta Olewnika. 334 to największe afery w Polsce . 334 to nie 334 skoroszyty lecz sygnatury w których przedstawiono oryginały i dowody. pozostawiono akta o pogryzienie kota przez cygańskiego psa lub jazdę na rowerze typu "składak" na leśnej drodze do zwierzęcego paśnika. Te 334 sprawy mogło wstrząsnąć polską i całym wymiarem sprawiedliwości. 1 sprawa "lub czasopisma" przewróciły systemem politycznym w Polsce tak zwolnienie z pracy Walentynowicz i innych. Jedne akta z 1 dokumentem są skrywane o zamordowaniu tysięcy polskich oficerów w Katyniu . Co było w 334 aktach i tysiącach skoroszytów ???

    Odpowiedz
  • okradziony i zgnojony(2009-09-03 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    J. K... Tychy dnia 8.12.2006r.
    Pani Sędzia Irena P... Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach
    Skarga na czynności Sądu Rejonowego w Tychach oraz Sądu Okręgowego w Katowicach z wnioskiem o przeniesienie spraw.
    Wnoszę o przeniesienie moich postępowań sądowych obecnie prowadzonych w Sądzie Rejonowym w Tychach do innego nie powiązanego z Sądem Okręgowym w Katowicach towarzysko, kumotersko, rodzinnymi układami Sądu w innym województwie. Prowadzone z moim udziałem od 1997 r postępowania w SR w Rybniku i następne późniejsze w SR w Tychach zarówno w sprawach rodzinnych jak i cywilnych w przeważającej części miały nieprawidłowy wręcz skandaliczny przebieg. Od czasu gdy mój były teść Jerzy K. z Rybnika szczycący się szerokimi znajomościami również w Śląskim środowisku prawniczym, poprzez tzw. „konsultacje” nawiązał kontakty z Sędzią Sądu Okręgowego Barbarą B. , prowadzone z moim udziałem postępowania sądowe mają niewiele wspólnego z uczciwością i sprawiedliwością. Od początku sprawy mają charakter tendencyjny z nagminnym fałszowaniem dowodów, sprawozdań, opinii i dokumentacji procesowej posiadając cechy i dowody rażącego, uporczywego kumoterstwa popartego serią pozaprawnych działań. Osobiste zaangażowanie Sędzi Barbary B. miało miejsce już w założonej w Rybniku sprawie o ustanowienie rodziny zastępczej sygn. IV.Nsm 449/97/5. Kolejne pokrętne działania na zlecenie nastąpiły w sprawie III Nsm 444/00 o rozszerzenie kontaktów z dzieckiem prowadzonej przez obecną Przewodniczącą Wydz. Rodzinnego Sędzię Izabelę N. A już skrajnym przypadkiem jako następstwem poprzedniej, całościowo prowadzonej przez Asesora Joannę Sz. sprawie III Nsm 464/02 o zmianę postanowień rozwodowych, która była niczym innym jak ukartowanym popartym sfałszowanymi dowodami i przeprowadzonym przy współudziale sędziego oszustwem a jej pokłosiem jest kolejny ciąg zdarzeń i kolejne mataczone sprawy. Na zakończenie ten sam Sędzia tak przeprowadził sprawę alimentacyjną ,że półtorej miesiąca po rozprawie apelacyjnej była założona i skutecznie przeprowadzona następna o obniżenie alimentów jako efekt kompromitacji i ośmieszenia dwóch Sądów a skutki pierwotnie prowadzonej przez Asesora Sz. sprawy w postaci kolejnych czterech pozwów nie są uregulowane do dzisiaj. To samo dotyczy sprawy I Ns 66/04 o podział majątku dorobkowego gdzie po czterech latach jej trwania oraz zmianie sygnatur, prowadząca sprawę Przewodnicząca Wydziału Cywilnego Sędzia Bożena O. uprzednio krzycząc na rozprawie na moją matkę wezwaną jako świadka a później na podstawie fałszywych niczym nie popartych zeznań Jerzego K. wydała wyrok zasądzając zawyżoną w stosunku do wkładu i zasług drugiej strony kwotę. Do dzisiaj czuję się pokrzywdzony tym wyrokiem wręcz twierdzę ,że zostałem nim bezczelnie na zlecenie okradziony mając świadomość, że w imię interesów drugiej strony znowu dokonano sądowego oszustwa. Nie zgadzam się również z wyrokiem do tej sprawy podtrzymanym w apelacji. Domyślam się z czyjej to nastąpiło inspiracji i nie na darmo Jerzy K. tak efektywnie się w Sądzie Okręgowym „konsultował”, że sprawę przeprowadzono tak uczciwie, że mój pełnomocnik do chwili obecnej pomimo dwukrotnie do dwóch Sądów złożonych wniosków nadal nie otrzymał odpisu wyroku ze sprawy apelacyjnej III Ca 25/05 z dnia 24.02.2005r. bo jego pisma w dziwny sposób „zaginęły”. Kolejne biegnące od ponad roku w Wydziale Cywilnym sprawy zamiast zostać rozpatrzone i zakończone, trwają na etapie uporczywego mataczenia postępowań. I tak sprawa I Co 670/06/2 dzięki biernej postawie Sądu nie może przejść do apelacji bo znowu „ugrzęzła” w postaci czwartego zażalenia na czwarte postanowienie dotyczące drugiej skargi na czynności Komornika Zbigniewa J. zięcia byłej Vice Prezes SO który bezzasadnie skierowanym wobec mnie postępowaniem egzekucyjnym zrobił to tak bezczelnie, że naruszył przepisy z art. 822 kpc oraz 231kk ; 278kk i 286kk a Sąd poprzez mataczenie sprawy kryje przestępstwa Komornika. Kiedy dostarczam obnażające działalność Sądów dokumenty wówczas są one ukrywane jak w sprawie III Nsm 464/02 lub pomijane. I tak też się stało w postępowaniu I C 161/06/3/4 o zapłatę po wcześniejszej próbie bezpodstawnego zwrócenia mi pozwu gdzie na rozprawie w dniu 24.11.2006r. sfałszowano treść moich niewygodnych a istotnych wypowiedzi nie zapisując ich w protokóle, a gdy złożyłem wniosek o sprostowanie protokółu wówczas jako kompromitujący Sąd, mój wniosek został odrzucony. Sprawy są tak ustawione ,że druga strona nawet nie przychodzi na publikacje wyroków znając wcześniej ich treść i myślę , że zna je już od momentu założenia spraw. Dlatego też takie rzeczy dzieją się w Sądzie w którym niejedną nominację z poparciem byłej Vice Prezes nadano i jak widać Sądu w Tychach nie stać na niezawisłość bo nie potrafi uwolnić się od choroby zależności. Jeżeli Pani Prezes stwierdzi ,że moje zarzuty nie mają podstaw to proszę o wyjaśnienie co jest powodem, że Jerzy K. z Rybnika potrafił tak podporządkować sobie śląski wymiar sprawiedliwości, że ten narażając swoją reputację i uporczywie naruszając prawo działa wyłącznie w interesie Jerzego K. i jego rodziny. Kto jest odpowiedzialny za to ,że Sądy w których prowadzono postępowania stały się prywatnymi skorumpowanymi Sądami dla jednej uprzywilejowanej i wyróżnionej rodziny, bo dotychczasowa usłużna forma działalności Sądów jest również formą korupcji. . Wymienione powyżej zdarzenia ująłem w zarysie a szczegółowo z dowodami przedstawiam w załączonych pismach w których opisuję komu i jak ten Sąd się sprzedał. W związku z ujawnioną patologią tak jak na wstępie wnoszę o przeniesienie wszystkich postępowań do innego nieskorumpowanego Sądu w innym województwie z dala od działającej obecnie powiązanej kumotersko, towarzysko, rodzinnymi układami sądowej sitwy. Jeżeli jest to niemożliwe to wskazałem w mych pismach osoby uprawiające szkodliwą działalność i nie zasługujące na miano Sędziego i w imię szeroko pojętego dobra wymiaru sprawiedliwości (tylko nie wg interpretacji tyskiej Prokuratury) wnoszę o rozliczenie tych osób. . Wnoszę o przeprowadzenie kompleksowej kontroli w wydziale Rodzinnym i Cywilnym Sądu Rejonowego w Tychach, wyjaśnienie opisanych przeze mnie zdarzeń i wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za wytworzony i trwający w tym Sądzie patologiczny układ. Jednocześnie informuję ,że o zaistniałych nieprawidłowościach poinformowałem prokuratury wszystkich szczebli oraz inne uprawnione instytucje i osoby. Ponieważ Sąd Rejonowy w Tychach nie potrafi odpowiedzieć na moje pismo z dnia 19.05.2006r. do sprawy I Co 670/06/2 więc te same zapytania w załączonym piśmie kieruję do Pani Prezes.
    Z poważaniem
    W załączeniu: Pismo z dnia 19.05.2006r oraz z dnia 29.11.2006r. do sprawy I Co 670/06/2
    Pismo z dnia 6.12.2006r „Do Prezesów Prywatnego Sądu Jerzego K. ...” – „Geneza przekrętu” wraz z załącznikami
    [w drodze wyjaśnienia ostatecznie wyrok w sprawie majątkowej otrzymałem po dwóch latach lecz nie byłem w stanie się odwołać ze względów finansowych, gdyż zostałem tak skutecznie ograbiony przez sędziowsko- komorniczą sitwę ,że przez trzy lata utrzymywała mnie matka. Jedyną moją satysfakcją jest , że w SR w Tychach wymieniono Prezesa który wreszcie zaprowadził tam wzorcowy porządek pozbywając się przy okazji teraz już byłej Przewodniczącej Wydziału Cywilnego, kandydatkę na następnego Prezesa SR tak zasłużonej w moich sprawach. Stosowną zapłatę od losu otrzymała również wymieniona Asesor która by na zlecenie odebrać mi dziecko przyznane po rozwodzie, posunęła się do przestępstwa. To co w powyższym piśmie zamieściłem jest jedynie śmietanką w cysternie brudu jaką zdołano wytworzyć w prywatnym śląskim wymiarze sprawiedliwości w którym w moim życiu napisano scenariusz do dwóch filmów pt "Tato" .Dla wyjaśnienia dodam , że wymieniony wcześniej Jerzy K. z Rybnika to koleś i sąsiad byłego szefa Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, który trzy lata przesiedział w areszcie śledczym za korupcję w Rybnickiej Prokuraturze.
    Zaś wymieniony Jerzy K. to tatuś panienki która trzykrotnie zaliczyła leczenie odwykowe oraz izbę wytrzeźwień a przy okazji dorobiła się trójki dzieci, każde z kimś innym a jedno z nich wychowuje wymieniony tatuś a teraz już dziadzio. Nadmienię też ,żze nie jestem jedynym w tym sądzie którego w ten sposób potraktowano w sprawach gdzie powtarzają się te same sytuacje i sędziowskie nazwiska]

    Odpowiedz
  • śmieszno i durno(2009-09-03 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli giną akta w sądach, to już niedlugo i Polska zginie... może palą nimi w piecykach? bo zimno, a zapowiadają nowe władze że prąd podrożeje jeszcze... rachunki za gaz to też jest kuriozum... zerowe zużycie gazu, a rachunek na 120zł. Ile tych pasożytów siedzi na tej rurce położonej za PRL-u?

    Odpowiedz
  • senator(2009-09-03 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    toTO NIE BAŁAGAN, A CELOWE DZIAŁANIE NIERZĄDU TUSKA I PAWLAKA !!!ZA AKTA ODPOWIADAJĄ KONKRETNI SĘDZIOWIE !!! I SĄ BEZKARNI? NIECH JA ZGUBIĘ FIRMOWY PROJEKT ?? CIUPA !!! PO-PSL CHRONI W TEN SPOSÓB SWOICH PRZESTĘPCÓW !!! a sędziowie są bezkarni !!!święte krowy !!! konieczna LUSTRACJA !!!

    Odpowiedz
  • SĄD W TYCHACH TOTALNY BURDEL(2009-09-03 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Skorumpowany sąd w Tychach.
    Prowadząca sprawę sędzia Danuta Kowalczyk o sygn. akt VII Cupr357 /O5 w Sądzie Grodzkim w Tychach pl. Baczyńskiego wydała wyrok na podstawie wielu przestępstw.
    Wyrok spowodował szereg odwołań i spraw które rozdziesiątkowano ,unikając skierowania spraw do adresata ,czyli wydziału karnego sądu w Tychach. Sygn. Akt II ko23/08 Sygn. Akt. Co 653/07/4 Sygn. Akt I Co 1747/07/2 Sygn akt I Co 3218/07/4 . Sygn akt II Ko 10/08. Sygn akt III RCo 16/08/1 Sygn akt III RCo 18/08 Sygn akt. VI GCo 88/08/2 Sygn akt III Rco 32/08.sygn. VI GCo 188/08/2, Sygnatura akt VII C upr 155/07. akt IX KO4290/08. IX KO 4288/08. sygn.VII.Co 50/08 . sygn.VII Co 49/08 sygn.akt.VII.Co 52/08 sygn.akt.VII.Co 51/08 Sygnatura akt V Ko 270/08 Sygnatura akt VII Co56/08 Sygnatura akt I Co 293 /08 /2. sygn.akt II Ko 10/08. Dz Ko 35/09. VIGC188/08. Ko4287/08 sygnatura I Co 2471/08. I Co 511/09/3. I Nc 1926/08/4. Sygn. Akt I Co 84/08/5. Sygn. Akt. VI Gco 262/07/2. Sygn. Akt I C 501/08. Sygnatura akt I Nc 1926/08/4. Sygn. Akt I Co 293/08/2. sygn.akt.VII.Co 4289/08. Sygn akt II Ko23/08. VII C upr. 17/07/2. Sygn. Akt I Co 84/08/5. Sygnatura akt I Co 2471/08. sygnaturą akt VII Nc. 2428/05. sygn.akt I C 366/06/1 sygnatury akt. I C439/05/3, Sygnatury akt I C 316/09/3.
    Sygn. akt. VII C upr. 17/07/2.
    Sygn. Akt.VII C upr.155/07/2 kolejny wniesiony pozew o zapłatę „Oskard”(Tyska spółdzielnia Mieszkaniowa)
    Sygn. akt. VII C upr. 17/07/2 Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej
    : Po przestępczym wyroku sądu grodzkiego. Wcześniej ta sprawa miała sygnaturę akt VII Nc. 2428/05 (pod tą sygnaturą akt ukryto pisma, fakty, okoliczności i dokumenty dostarczone w tej sprawie). Przestępstwo z art. 231,270-74,poplecznictwo, pomocnictwo.
    Odwołanie od wyroku , zamiast składu trój osobowego, rozpatrzyła sędzia która wydała wyrok. Jest to niezgodne z przepisami kpc. (także wymienione przestępstwa.)
    W wydanym postanowieniu posłużono się kwotami w opłatach sądowych, nie odpowiadającymi ustawie o kosztach sądowych są to kwoty wyssane z palca.
    Na tą okoliczność złożyłem skargę do Prezesa sądu Rejonowego Tychach, co spowodowało skierowanie sprawy do wydziału Cywilnego owego sądu.
    Wydano dwa postanowienia o niewłaściwości rzeczowej tego sądu w tej sprawie.
    Wyroku sądu grodzkiego nie anulowano, by dokonać zbrodni przeciwko naszej rodzinie( zaboru mieszkania, zaboru garażu, zaboru części emerytury).
    Trzeba zaznaczyć ,że po otrzymaniu emerytury regularnie spłacałem czynsz.
    Sąd pod przewodnictwem prezes Ewy Modrzejewskiej- Gomułka dokonał samo odsunięcia się od spraw, całego sądu, dnia 18-04-2008 w ilości 35 przedstawicieli tyskiej palestry . Cała akcja jest zaplanowana w najmniejszych szczegółach, by wszystkie odwołania od decyzji komorniczych nie doszły do skutku. Nas o tym nie powiadomiono lecz wysyłano postanowienia odnośnie wytypowanych spraw.
    Komornik Tyskiego sądu Zbigniew Jarczyk przysyła nakazy zapłaty za nieudokumentowane wierzytelności.
    Tutaj nie tylko giną akta, lecz się je wytwarza na własne potrzeby

    Odpowiedz
  • ela(2009-09-03 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Są sytuacje kiedy trzeba zwrócić się do sądu. I tu się zaczyna! A ludzie chcą tam ZAKOŃCZYĆ sprawy, ktorych nie da się zakończyć inaczej. Polskie sądownictwo jest chore od podstaw. Rządzą układy i znajomości. Odwoływanie się do sądu wyższej instancji to zbędny trud. Więc ustawa o zażaleniach do wyższej instancji to taka "dupokrytka" dla machiny sądowniczej. Żeby się Unia nie czepiała. I żeby ludzie do Brukseli nie pisali.

    Sprawy ciągną się latami! To jest chore! I żaden sędzia jeszcze do tej pory nie odpowiadał za ciągnącą się bez uzasadnienia sprawę.

    Odpowiedz
  • t(2009-09-03 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    sędziowie rejonowi powinni się zjednoczyć i pisać uzasadnienia tylko w minimum, jakie wymaga od nich kpk to znaczy koniec ze wskazywaniem stron akt. Jest przecież obowiązek wskazania na dowody, którym dano wiarę oraz powodów takiego stosunku oraz na dowody którym jej nie dano ze wskazaniem powodów, więc należy pisać zeznania świadka X są wiarygodne bo... i nie podawać kart zeznań w aktach , wówczas ci z okręgu będą musieli przeczytać akt a uzasadnienia będą krótsze, mniej czasochłonne i nie będzie trzeba nosić akt do domu. Problem polega jednak na tym, że sędziom rejonowym brak jaj i piszą te elaboraty a jednocześnie się żalą.

    Odpowiedz
  • ela(2009-09-03 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Sędziom rejonowym nie brakuje jaj. Tam rzadzą układy i znajomości.

    Odpowiedz
  • -(2009-09-03 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Opluwanie sędziów w mediach i przez media jest częścią
    polskiego "systemu" państwowego. Sądy trzeba trzymać nisko żeby nie podskakiwały naszym władcom. Ciemny lud wszytko kupi.

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2009-09-03 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    "20" !!! asystent sędziego-Szczecin!!!bardzo proszę o dwa słowa na wpis "15", jesli to prawda to sędziowie powinni być pozbawieni togi i Orła z dniem jutrzejszym(ZADBASZ O TO???)z urzędu!!! jeśli natomiast "15" jest osobą poczytalną czy nie" zadbaj również o to żeby przykładnie został ukarany.Śmię twiedzić,że jesteś FUNKCJONARIUSZEM PUBLICZNYM a nie asystentem sędziego.Mam dużo więcej lat niż TY i wiem kto to jest i był FUNKCJONARIUSZ.

    Odpowiedz
  • Do 20i 21(2009-09-03 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    art 54 konstytucji stanowią wolność wyrażania opinii. Konstytucja także w dziale "obowiązki" mówi o obowiązku przeciwdziałania oraz przepisy k.p.k jak i k.k stanowią obowiązek przeciwdziałaniu przestępstwom. Jawnymi są więc podania sygnatur spraw i dane forumowicza. Są to dane dla prokuratury, ABW , CBA.

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2009-09-03 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    uf,uf!!! "20"proszę nie pominąć komentarz do "11" i "12".

    Odpowiedz
  • zz(2009-09-03 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    czytelniczko - 15 wypisuje same bzdury, nie kompromituj sie razem z nim.

    Jak ktos ma uwagi do nakazu zaplaty to niech wnosi sprzeciw.

    jak ktos sobie kompletnie nie radzi z procedura cywilna to polecam fachowego pelnomocnika, jesli kogos na to nie stac niech wnioskuje o przyznanie go z urzedu, zamiast wypisywac bzdury na forach internetowych i pomawiajac wszystkich o korupcje zamiast przynzac sie do zwyklej glupoty i nieznajomosci prawa.

    Odpowiedz