Reforma wynagrodzeń będzie w 2009 roku

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 27.08.2008, 09:22

W 2009 r. sędziowie otrzymają podwyżkę w wysokości 1039,50 zł zakłada Ministerstwo Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (338)

  • człowiek(2008-08-27 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wałęsa dawaj moje 100 milionów !!!

    Odpowiedz
  • as(2008-08-27 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    dorecza poczta. na to to juz chyba nikt poza nia nie ma wplywu. referendarzu widzisz asystent nie wypelnia zwrotek. Wiem ze w mniejszych sadach w referecie potrafi byc tylko jeden referendarz i przewodniczacy w jakims kw to on tam musi wszystko robic laczenie z lataniem do biura podawczego. Zapewniam Cie ze tak nie jest wszedzie.

    Odpowiedz
  • tez mi osiagniecie:)(2008-08-27 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    tandem asystent - sedzia nakaz zaplaty wysylany dzien po wniesieniu pozwu*
    klauzula - dzien po wniesieniu pozwu.
    Sedzia nie poswieca wiecej czasu niz, 2 min na sprawe zeby sprawdzic czy wszystko jest ok.

    Praktycznie brak "reklamacji"





    * w upominawczym, pod warunkiem, ze oplacony znakami oplaty sadowej, jesli przelewem, wydanie nakazu trwa 10 dni (dlugo trwa ksiegowanie wpłąty w wydziale finansowym)

    Odpowiedz
  • as(2008-08-27 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nie piszcie jak szybko WYDAJECIE nakazy tylko jak szybko je DORĘCZACIE. Przedsiębiorca napisał cyt.:"nakaz zapłaty dostaję w ciągu 15-20 dni". Co z tego, ze sędzia wyda nakaz jak asystent źle wypełni zwrotkę i koperta wróci do sądu?

    Odpowiedz
  • as(2008-08-27 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    znawca - mozna wydac dzien po zlozeniu w biurze podawczy.
    skladana sprawa wczoraj, dzis rano w wydziale, o 10 rejestruje ja sekretariat, o 12 oprawiona w okladki, o 14 podpisana przez sedziego, MOZNA wysylac. Tak dziala wydzial w ktorym pracuje o 2 lat.

    Odpowiedz
  • znawca(2008-08-27 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się ze 109 - asystent, który najcześciej siedzi na biurze podawczym jest w stanie ocenić przesłanki do wydania nakazu i jeśli szybko skasuje znaki i przekaże sprawę sędziemu to nakaz można wydać w tak krótkim terminie.

    Odpowiedz
  • as(2008-08-27 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    prokurator Ty chyba nie wiesz o czym piszesz, bez chyba na pewno nie wiesz.

    Posiedzenie niejawne to oszczednosc pieniedzy i czasu.
    Jak sobie wyobrazasz nakaz zaplaty na rozprawie?? co wzywamy wszystkich , doreczamy zwrotki poczta i czekamy az sie stawia, zeby i tak wydac bez wysluchania kogokolwiek nakaz zaplaty czekajac na ewentualny komentarz pozwanego??

    albo postanowienie o przyznaniu wynagrodzenia bieglemu - tez wyznaczamy termin i wzywamy strony zeby biegly okulista dostal 200 za opinie??

    TO sprawy by trwaly po 10 lat.

    Taki prokurator jak ze mnie marsjanin

    Odpowiedz
  • uha(2008-08-27 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    to chyba ze z referendarzem tam siedzi i graja w karty... referendarz biura podawczego no no ciekawa funkcja by byla, orzekal by do interesantow z okienka ladne paremki.

    Odpowiedz
  • hehehe(2008-08-27 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, jak asystent siedzi na biurze podawczym, to faktycznie można szybko wydać :)))))

    Odpowiedz
  • jestem z miasta(2008-08-27 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widzę częstotliwość wypowiedzi pana Puchalskiego dotyczących wynagrodzeń sędziów (niemal każdy artykuł), to zastanawiam się kiedy szanowny pan sędzia zajmuje się pracą, czyli tym za co domaga się bez przerwy podwyżek.

    Odpowiedz
  • też przedsiębiorca(2008-08-27 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    109. Przedsiębiorca wnosi pozew do sądu gospodarczego. Nie porównuj wydziałów gospodarczych dużych miast do wydziału cywilnego w jakiejś pipidówie, gdzie wpływ C w ciągu roku jest 600 sztuk, a w Nc 800. Tam faktycznie asystent może dostać sprawę w dniu jej wpływu (opłaconą znakami) a sędzia wydać nakaz następnego dnia.

    Odpowiedz
  • też anonim(2008-08-27 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Rafale Puchalski nie zabieraj głosu tutaj, nie przystoi osobie publicznej wypowiadać się wśród zgrai anonimowych złośliwców.

    Odpowiedz
  • prawnik technik(2008-08-27 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieszy mnie ta buta referendarzy, kim wy jesteście, klepanie w kółko tego samego jak małpa w zoo, marna roczna aplikacja, to już lepiej jakieś studia podyplomowe zrobić, żeby chociaż się w jakiejś dziedzinie wyspecjalizować. Wasza praca jest niemal nic nie warta, gdybyście poddali się weryfikacji rynku okazałoby się że nic nie umiecie i nikt was nie potrzebuje, co najwyżej na kasjera w tesco moglibyście iść. Dlatego cieszcie się z tych ciepłych posadek i w miarę przyzwoitego wynagrodzenia, bo i tak jest ono ze 2 razy wyższe w stosunku do waszej rzeczywistej wartości na rynku pracy. Praca co najwyżej dla żon bogatych mężów co chcą sobie na waciki dorobić, ewentualnie dla bardziej pojętnych prac`owników sekretariatu.

    Odpowiedz
  • ed(2008-08-27 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Rafale Puchalski, powodzenia. Mam nadzieję, że kiedys w przyszłości też będę sędzią i być może, dzięki dzisiejszym dzialaniom środowiska sędziowskiego, nie będę po 24 latach edukacji zarabiał 4000 zł na rękę. Pod nami też ćwiąkalski kopie doły (egzaminiowani w 2007 r.), więc jedziemy na tym samym wózku.

    Odpowiedz
  • venezjano(2008-08-27 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Acha - refy, asy i patrony to zgraja anonimowych złośliwców. Rzeczywiście oni się nie podpisują pod tym co piszą, tylko sekretarka.

    Odpowiedz
  • ewa78(2008-08-27 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    czy podwyżka dotyczyć będzie także referendarzy?

    Odpowiedz
  • ze wsi(2008-08-27 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się jednak, że dzisiejsze działania środowiska koncentrują się na korzystaniu z wyników cudzej dobrej roboty a nie własnej, więc te twoje przyszłe dochody będą zależeć nie od twojego środowiska, tylko od jakiegoś innego.

    Odpowiedz
  • ed(2008-08-27 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    do 125. Czyjej, referendarzy? Akurat pracuję w sądzie jako asystent i pusty śmiech mnie ogarnia, jak czytam te wpisy, że sędziowie nic nie robią, tylko ciasteczka wcinają, a wokół nich ciężko tyrają asystenci i inni pracownicy. Na pewno nie jest tak, że pracownicy sekretariatu są nadmiernie obciążani pracą, wręcz przeciwnie. Co do sędziów to nie dość, że w większości naprawdę dużo i starannie pracują, to jeszcze muszą wysłuchiwać narzekań o nierobach, łapówkarzach itp. Oczywiście są czarne owce, które do zawodu się po prostu do zawodu nie nadają, ale temu jest winny system naboru umożliwiający nepotyzm. Tak czy siak podwyżki się należą jak "psu micha" i żaden minister łaski nie robi.

    Odpowiedz
  • espanol(2008-08-27 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 122
    Czyżbyś mu zazdrościł??? Też coś napisz i zabieraj głos... Mali ludzie...

    Odpowiedz
  • prokurator w stanie spoczynku(2008-08-27 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy zniesie się posiedzenia niejawne!!! i wyrzuci na bruk połowę tego stada darmozjadów w togach. Posiedzenia niejawne to spuścizna komunizmu jak i produkcja ponad planowa pożeraczy majątku narodowego.

    Odpowiedz