Reforma wynagrodzeń będzie w 2009 roku

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 27.08.2008, 09:22

W 2009 r. sędziowie otrzymają podwyżkę w wysokości 1039,50 zł zakłada Ministerstwo Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (338)

  • Conan the Librarian(2008-08-27 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Sędziowie, zrozumcie, Rząd musi mieć pieniądze dla tych co sobie chałup nieubezpieczyli, bo to ładnie wygląda, jak się premier pochyla nad losem rodaka poszkodowanego przez wichurę, któremu szkoda było 300 zł na ubezpieczenie domu. Sędziów mają głęboko w poważaniu, bo jak się im niepodoba, to droga wolna. W kolejce do sadów rejonowych czekają ludzie z egzaminami sedziowskimi będacy obecnie asystentami i referendarzami - rąk do pracy nie zabraknie.

    Odpowiedz
  • real(2008-08-27 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    10.000 zł. tyle w realiach Polski powinien zarabiać sędzia na starcie.

    Odpowiedz
  • znudzony dyrdymałami(2008-08-27 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    prawo.gazetaprawna.pl/wywiady/32156,jedyny_w_europie_minister_i_prokurator_generalny.html

    niby nowy artyk. a w kółko to samo ...
    ehh hej tam w GP - obudźcie się - lato się już kończy i sezon ogórkowy też

    jakieś konkrety !!! a nie sztuczne bicie piany byle tylko nakład zszedł

    a tu na forum zaraz pojawi się Bunia ze sforą popleczników i stado wygłodniałych asystentów przekrzykujących się nazwajem kto ma większy warsztat orzeczniczy (20000 klauzul i zwrotów w KW, czy 20000 projektów postanowień i uzasadnień z kk i kkw)

    a prawda jest taka, że nie ma na to kasy w budżecie, bo muszą najpierw komuś zabrać żeby Wam Kochani Sędziowie dać a komu mogą zabrać żeby potem nie dostać kilofem albo śrubą od podkładów torowych, czy też "czarnym złotem" w okno ministerstwa??
    z reguły emerytom i rencistom (chociaż tych ostatnich coś przybywa przez opączkowanie ostatnio)
    ale przecież nowy rok szkolny się zaczyna i nauczyciele kończą wakacje :D
    a za rok znów matura znowu kogoś się poszantażuje :)

    Odpowiedz
  • sędzia(2008-08-27 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    A ja jestem przekonany, że rząd czeka w istocie na orzeczenie TK co do konstytucyjności obecnych zasad wynagradzania sędziów. Sam bym tak zrobił - mając obawę, że jeśli podwyższą wynagrodzenia sędziów, to ustawi się cała kolejka kolejnych chętnych do podwyżek, o większych możliwościach oddziaływania. Jest jasne, że TK stwierdzi niekonstytucyjność tego rozwiązania. Wówczas, na etapie tworzenia nowych zasad, będzie można podwyższyć wynagrodzenia sędziom (bo TK niewątpliwie stwierdzi, że obecne zasady i wysokość wynagrodzenia uchybiają godności urzędu) bez obawy, że zaraz ruszą prokuratorzy, nie wspominając o pielęgniarkach, nauczycielach, celnikach, policjantach, górnikach etc. I tak naprawdę na to właśnie czeka rząd...

    Odpowiedz
  • Po co te halo(2008-08-27 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    a dobrze wam tak, powiedzcie szczerze ilu z was głosowało na obecna partię rządząca, nie przesadzę jeżeli powiem, że ok 90 % prac.wymiaru sprawiedliwosci, zamiast prawdziwych reform mamy pokaz dobrego PR-u, czy tego oczekiwaliscie? Ktoś tu powiedział, że skończy się tak ze na miejsca sędziów przyjdą referendarze i asystenci. A proszę bardzo, myślicie, ze ktoś bedzie narzekał, macie daleko gdzieś pozostałych pracowników wym. spraw. wasza kasa w porównaniu z tym jaka otrzymuja ref. i asystenci to góra złota, na społeczeństwo tez nie liczcie- wystarczy popatrzeć na obraz sędziego w mediach.

    Odpowiedz
  • wielokropek(2008-08-27 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sie sedziom cos nie podoba to droga wolna, moga zmienic zawod. Obecnie w Polsce jest kilkasetek referendarzy, ktorzyspelniaja wymagania na etat SSR.

    I nie mowie tu o Bunio-tworach tylko o powaznych ludziach

    Odpowiedz
  • pr(2008-08-27 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście ref. i asyst. będą mogli ubiegać się po spełneiniu kryterów, ale to inni sędziowie zdecydują, czy się nadają. Więc ta kolejka chętnych jest czysto hipotetyczna. Analogicznie jak lekarzy ze specjalizacją i bez specjalizacji. To lekarze ze specjalizacją decydują, czy egzamin zostanie przez delikwenta zdany. Więc powyzej pewnej części ciała nie da się podskoczyć, a już nie wspomnę o konsekwencjach na arenie UE i drenowania Skarbu Państwa kolejnymi odszkodowaniami Trybunału w Starburgu za przewlekłość postępowań , których nie będzie miał kto prowadzić.

    Odpowiedz
  • Zygmunt Zabrze(2008-08-27 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Skompromitowani sedziowie i ich poplecznicy asystenci boja się ludzi takich jak Bunia, bo kobieta wali prosto z mostu, wykazuje luki w rozumowaniu ludzi układu. Boicie się jej bo taka osoba z zewnatrz z duza wiedza i odwaga. A ponad to sama pracuje w sadzie i widzi te patologie wszystkie

    Odpowiedz
  • szydło z worka(2008-08-27 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Na przykładzie postu 8 wychodzi szydło z worka - sędziowskiego. Nam się należy bo my są władzuchna, a całe to ględzenie o trosce o kondycję wymiaru sprawiedliowści to zwykła zasłona dymna.

    Odpowiedz
  • DUX(2008-08-27 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Sędzia powinien zarabiać tyle samo ile parlamentarzysta. Każdy z polityków ma tylko w gębie zestaw sloganów o niezawisłych sędziach (szczególnie wtedy, jak ma sprawę z politycznym konkurentem). Ale niezawisłość musi mieć też gwarancje finansowe. TAK JEST W KAŻDYM CYWILIZOWANYM PAŃSTWIE.

    Odpowiedz
  • zdegustowana(2008-08-27 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Asystenci nigdy nie będą mogli zostać sędziami, czyli ludźmi od których się jednak czegoś wymaga. Są rozerotyzowani i sprowadzają zepsucie moralne na cały sekretariat, bardzo niemoralnie się prowadzą i często proponują interesantom pożycie pozamałżeńskie. Wstyd.

    Odpowiedz
  • sędziowie egoiści(2008-08-27 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    sędziowie dostaną podwyżki, ok, nie mam nic przeciwko. Ale uważam że przynajmniej część z tych podwyżek powinna jednak trafić do asystentów, jako do osób które aktywnie wspierają sędziego w wykonywaniu JEGO pracy, są wydziały gdzie sędzia niewiele ma do zrobienia bowiem wykorzystuje swojego asystenta w stopniu maksymalnym. Przeciez my nie mamy jakichś własnych zadań, odwalamy anonimowo niemal całą robotę ZA sędziego i w jego imieniu, to dlaczego podwyżkę dostaje tylko on?

    Sędziowie oczywiście nie apelują w naszym imieniu, jak większość tego środowiska interesuje ich wyłącznie koniec własnego nosa.

    Odpowiedz
  • 14 -> hello Bunia(2008-08-27 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    14 - o widac referendarz Bunia juz pracuje :)... Witamy witamy - a co tak pozno, zaspalo sie dzis do pracy ?

    Odpowiedz
  • ref. Poznan(2008-08-27 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Bunia napisz jeszcze o kartach statystycznych, jako moglas o tym zapomniec przeciez to 50% czasu pracy asystenta to wypelnianie tych kart, jak ma przerwe w szyciu akt.

    Odpowiedz
  • hiehiena(2008-08-27 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Buniopodobnym Tworom stanowczo mówimy NIEEE

    Odpowiedz
  • paragraf(2008-08-27 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    czy nie może być choć jednego artykułu prasowego o sędziach gdzie nie wypowiadali by się asystenci...?

    Co wy wiecie o pracy sędziego? Nikt z was nie siedział za stołem z zieloną sukmaną, nie czuł ciężaru łańcucha i odpowiedzialności z nim związanej.

    Skończcie wreszcie z tym wtrącaniem się w nie swoje podwórko. To jest miejsce dla prawników, forum pozostałych pracowników sądów znajduje się gdzie indzej i tam odsyłam asystentów z ich żalami.

    Odpowiedz
  • artykół;)(2008-08-27 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    18: paragraf
    oj parafgraf ale z ciebie referendarz ...

    Odpowiedz
  • znowu sie zaczyna(2008-08-27 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    paragraf a gdzie TY widzisz wypowiedzi asystentow? Ja widze tylko referendarzy, ktorzy znowu uzywaja sobie na asystentach piszac od rzeczy.

    paragraf czy jestes nowym nickiem Buni?

    Odpowiedz
  • pokrzywdzony(2008-08-27 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    moim zdaniem sędziowie i ich asystenci zwyczajnie nie zasługują na żadne podwyżki. W porównaniu z nimi emeryt nie otrzymuje nawet połowy tego co ci państwo, którzy w imieniu Rzeczypospolitej na co dzień zajmują się odbieraniem zasłużonym dla Polski obywateli należącym się im przywilejów emerytalnych.
    Hańba!!!

    Odpowiedz
  • życzliwy(2008-08-27 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    20 > asystenci popełnili wpisy: 14,15,16 i 17. Radzę zmienić okulistę.

    Odpowiedz