Reforma wynagrodzeń będzie w 2009 roku

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 27.08.2008, 09:22

W 2009 r. sędziowie otrzymają podwyżkę w wysokości 1039,50 zł zakłada Ministerstwo Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (338)

 • rencista(2008-12-21 13:45) Zgłoś naruszenie 00

  sedziom po ponad 1000zl podwyzki a emerytom, rencistom 10-20zl. Super nasz "kochany rzadzie".Niejeden z emerytow zapieprzal niejednokroc w ciezkich warunkach i nie dane mu bylo aby zarabiac przyzwoitych pieniedzy i teraz ma na starosc jalmuzne a nie emeryture,ktora pozwolila by mu godnie zyc, rzad zawsze "łata" dzure zabierajac najbiedniejszym a dajac bogatym.Bombe na to wszystko,nie szkoda mi ich, tych najwiekszych w kraju zlodzieji

  Odpowiedz
 • Piotr(2008-11-17 10:07) Zgłoś naruszenie 00

  pracy!

  Odpowiedz
 • Stop Trolom(2008-09-08 13:43) Zgłoś naruszenie 00

  cisza Bunia jest na wakacjach - nie budzcie trola.

  Juz tak bloko na forum sie zrobilo. Nie ma od tygodnia awantur. No dajcie spokoj trol wyjechal na wczasy pod grusze, w koncu da sie pod artykulami poczytac cos innego niz jej wypociny o giermkach czy innych smokach...

  Odpowiedz
 • Buniu nie poddawaj sie(2008-09-08 09:14) Zgłoś naruszenie 00

  Te sedzia os siedmiu bolesci - to TY nie wiesz, ze jak BUNIA twierdzi, ze szyja i wypelniaja karty statystyczne to wlasnie to robia !?
  W koncu orzecznik tak orzekl i Bunia referendarzy chyba wie co mowi, w koncu jakby nie patrzec to urzednik panstwowy na posadzie.

  Odpowiedz
 • sędzia gospodarczy z Wawy(2008-09-07 17:41) Zgłoś naruszenie 00

  Hej ludzie pracujący w sądach OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Nie czytałem wcześniej komentarzy, jestem zaskoczony i załamany ich poziomem. Czego oczekujecie od polityków i obywateli, którzy nie rozumieją się na prawie? ZROZUMIENIA? Sami nie macie za grosz sprawiedliwości wobec innej grupy zawodowej. Mówię o wszystkich : sędziach, prokuratorach, referendarzach czy asystentach. Wylewacie frustracje z własnego podwórka.
  Czy to wina referendarzy, że taki mają zakres obowiązków. Orzekają zgodnie z prawem, a co mają wydawać wyroki? Nie mogą! To nie oznacza, że są debilami. Znam ludzi, którzy są znakomitymi prawnikami. Mój asystent - zdaje teraz egzamin sędziowski - jest fenomenalny. Szanuję jego pracę i doceniam. Traktuję Go jak równego sobie. Nie trzeba bujać w obłokach z wielkim ego. Nie pomiatajcie sobą i nie licytujcie kto ma więcej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Aha! W wydziale żaden z asystentów nie szyje akt. Są od myślenia i merytorycznej pomocy sędziemu. POD ROZWAGĘ FRUSTRATOM !!!

  Odpowiedz
 • jestem z miasta(2008-09-04 16:40) Zgłoś naruszenie 00

  W mieście są różne ciekawe miejsca. Wernisaże gdzie ładne malowidła, kobiety oraz ich perfumy. Szpitale, gdzie pełno ludzi ułomnych i cierpiących. Kostnice i cmentarze. Są także miejskie oczyszczalnie ścieków, gdzie nos wykręca, zwane powszechnie sądami.

  Odpowiedz
 • twoj osobisty giermek-asystent referendarski(2008-09-04 15:27) Zgłoś naruszenie 00

  Bunia chyba jest na urlopie. Kolejny dzien wzglednej ciszy na forach, nikt nikogo specjalnie nie zaczepia, nie ma tekstow o kartach statystycznych wypelnianych przez asystentow sedziow.

  Chyba dziewczyna pojechala gdzies w swiat, albo w glusze gdzie nie ma interentu.

  Buniu tesknie

  Odpowiedz
 • RSR(2008-09-04 08:46) Zgłoś naruszenie 00

  niestety są dni (szczególnie z końcem m-ca) kiedy siedzi się zdecydowanie dłużej niż normatywne 8h. Niestety wpływ ma to do siebie że nie da się przewidzieć kiedy człowiek przyjdzie ze sprawą do sądu. Chociaż słyszałem o praktykach, że podmioty "masowe" (gminy, operatorzy) umawiają się z przewodniczącymi wydziałów kiedy mogą złożyć pozwy. he he.

  Odpowiedz
 • M M.(2008-09-03 19:18) Zgłoś naruszenie 00

  Dziękuję za pokrzepiające słowa a jeszcze bardziej za przyjazny ton wypowiedzi.

  Odpowiedz
 • zahary(2008-09-03 18:45) Zgłoś naruszenie 00

  pir nie załamuj się. coś ciebie gryzie, ja to rozumiem. pewnie gdzies jakiś funkcjonariusz wydał jakąś blędną decyzję. zdarza się. grunt to optymizm i do przodu. musisz tylko sobie uświadomić, że na forum nie da się bez dokumentow i wszyskich szczegołów przedstawić sprawy. poza tym to forum temu nie słuzy, zeby każdy skargi składał. od tego są odpowiednie organy. jak do tej pory ci nie wychodzi, to weź jakiegoś prawnika i zajmijcie się sprawą. tutaj nic nie załatwisz.

  Odpowiedz
 • pir(2008-09-03 18:23) Zgłoś naruszenie 00

  Mam identyczne spostrzeżenia. Świństwa są prawomocne, prośby o prawdę są bełkotem. Jeśli Zebar jest kimś kto bawi się czerwonymi pieczątkami to ja się już pakuję ale nie z forum tego czy tamtego, tylko na tamten świat.

  Odpowiedz
 • Zebar(2008-09-03 17:07) Zgłoś naruszenie 00

  Drogi Panie Pir - już nie chcą Pana wypocin czytać na forum ojców, iż przeniósł się Pan z tym bełkotem tu?

  Odpowiedz
 • pir(2008-09-03 16:05) Zgłoś naruszenie 00

  Potrzebne są rozwiązanie systemowe i tu jest powszechna zgoda, problem w tym, że nie jest uzgodnione o jaki system chodzi, o system prawdy, czy system kłamstwa, bo to jest pewna różnica celów i kierunków geograficznych.
  Raczej nie chodzi o system prawdy, ponieważ kiedy tylko o tym wspomnieć robi się wokoło człowieka całkiem pusto. Tak pusto, że prędzej w kosmosie by kogoś spotkał po drodze.

  Odpowiedz
 • prawoirodzina(2008-09-03 09:08) Zgłoś naruszenie 00

  Zrozumiałem szyderstwo - prawy sierpowy.

  Sposób naliczenia kwot 1,145,68 oraz 3.440,06 zł wykazanych przez komornika reprezentującego organy władzy państwowej (Sejm, Premier, Prezydent) nie został jeszcze podany przez Wymiar Sprawiedliwości.
  Rzeczpospolita Polska zataja informację przed rodziną. Kiedy sposób ten zostanie oficjalnie odtajniony, porozmawiamy na temat rzutów lotką.

  Odpowiedz
 • SPOSOB LICZENIA KOSZTOW EGZEKUCYJNYCH(2008-09-03 08:16) Zgłoś naruszenie 00

  UWAGA podaje oficjalny sposob naliczania kosztow komorniczych

  1) ustawia sie tablice do gry w darta (lotki, rzutki)
  2) bierze sie 3 lotki i rzuca celujac w co popadnie ( i tak wypada cos innego)
  3) wyciaga sie srednia z uzyskanych rzutow i dzieli sie ja przez cyfrę, ktora odpowiada dniu tyodnia (no jesli jest czwartek dzieli sie przez 4)
  4) tak uzyskany wynik traktujemy jak dlugosc boku trojkata prostokatnego, ktorego drugi bok przy kacie prostym jest dokladnie krotszy o 1/2
  5) obliczamy dlugosc przeciwprostokatnej.
  6) dlugosc te mnozymy przez liczbe dni roku a nastepnie przez liczbe PI
  7) aby rachunek byl zblizony do kwoty egzekwowanej odpowiednio przesuwamy przecinek w uzyskanej liczbie - mtak aby kwota koncowa miala wartosc mniej wiecej 15% kwoty egzekwowanej

  Odpowiedz
 • p i r(2008-09-02 19:08) Zgłoś naruszenie 00

  Znowu cisza, bardzo lubię ciszę, ponieważ wtenczas najwięcej można się dowiedzieć.
  To może napiszę szczerze, tylko proszę się nie śmiać z mojej beznadziejnej naiwności. Widząc z daleka to wielkie zbiegowisko asów, refów i patronów wrzuciłem temat oszustwa z wykorzystywaniem do tego dzieci przez funkcjonariuszy. To coś w rodzaju dziecięcej pornografii alimentacyjnej - co za ohyda.
  Odpowiedzią, jak można wyżej samemu przeczytać jest szyderstwo z ojca domagającego się wyjaśnienia sprawy. Oczywiście, że jest to forum publiczne, na którym nie rozpoznaje się spraw sądowych. Jednak muszę tu napisać, że podejście do spraw ludzkich tu na forum publicznym i na sali operacyjnej sądu niczym specjalnym się nie różni. Chamstwo, bezczelność, arogancja i rżnięcie głupa, ze strony osób zaufania publicznego (mężów stanu) dokładnie tak jak tu.

  Odpowiedz
 • pir(2008-09-02 16:39) Zgłoś naruszenie 00

  Powód jest taki, że 80 funkcjonariuszy pobierało pieniądze za ochronę ale przed oszustwem pod samą latarnią, żaden rodziny nie chronił. Poza tym kwoty naliczone są w imieniu dzieci (moich dzieci) i na dziś stan prawny jest taki, że dzieci takich kwot od ojca żądały. W związku z moim stanem wiedzy w tym temacie, moje dzieci wychodzą mi na oszustów. Dlatego arytmetyka kwot musi być podana. Musi - podkreślam ale nie wierzę, że tak będzie.
  Obawiam się, że prędzej świat z powrotem w pył się zamieni zanim takie informacje zostaną oficjalnie podane. Zresztą zwracałem się w tej sprawie również do KRK, ale wiecie, rozumiecie...
  Tylko przestań pan mi tu dogadywać, lepiej weź się do roboty i policz te kwoty.

  Odpowiedz
 • komornik(2008-09-02 16:26) Zgłoś naruszenie 00

  przystankowa ława przysięglych :) dobre. A czemu nie z postoju taksówek? A poważnie, to jaki jest związek tych żali rachunkowo alimentowych z tematem? czy jest sens płakac przed calym światem w tak błachej sprawie? kiedyś na mnie jedna staruszka bezpodstawnie nakrzyczała, to może też zacznę na forach internetowych szkalować staruszki.

  Odpowiedz
 • pir(2008-09-02 16:08) Zgłoś naruszenie 00

  Panie komornik. Losujemy dowolnego komornika i teczkę z jego szafy, zbieramy z pobliskiego przystanku komunikacji miejscowej 10 ludzi do ławy przysięgłych i na warsztat idzie na ślepo pokazany palcem Plan Podziału wyegzekwowanej kwoty. Chodzi o powtórzenie rachunku arytmetycznego wykazanych w planie kwot.
  Następnie idziemy z tym do dłużnika, co on na to.
  I jeszcze porównujemy to z buchalterią ZA.

  Pojdziesz pan na taki test ?

  Inaczej to będą tu wypisywane w nieskończoność jakieś infantylne powiedzonka rodzaju ludzkiego.

  Odpowiedz
 • pir(2008-09-02 15:25) Zgłoś naruszenie 00

  Do 327. Piramidami jeszcze nie próbowałem tego mierzyć. Problem jednak w tym, że metoda komornika pi razy drzwi powtarza się w wielu innych kwotach.
  A jeszcze większy problem powstał, kiedy komornika poinformowałem bezpośrednio o takim sposobie liczenia. Spodziewałem się jakiejś reakcji tzw. emocjonalnej. Kamienna twarz. Prokurator apelacyjny też kamienna twarz.
  A to jeszcze jedna kwota 1.145,68 wykazana 3 lata wcześniej właśnie:
  pi x 365 = 1.146,68 ... x 3 = 3.440,04
  Namierzone są 2 kwoty. W tej pierwszej jest różnica dokładnie 1 zł.

  Więc zamiast opowiadać o Cheopsach, Hubblach, lekarstwach lepiej będzie podać rachunek naliczonych kwot, przecież nie spadły z Marsa ani nie przypłynęły na falach interferencji elektogenetycznych tylko wypadły z podręcznego biurkowego kalkulatorka komornika jako zobowiązania alimentacyjne (na papu).
  Obowiązuje jednak zasada, że kiedy ktoś domaga się prawdy, zagraża piramidom układów kamiennych. W istocie. Wystarczy poruszyć patykiem jeden kamyk.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane