Państwo pokryje szkody w 100 proc.

20.08.2008, 03:00

Osoby, które poniosły szkody wywołane trąbą powietrzną, otrzymają pełne odszkodowania. Premier podpisał wczoraj rozporządzenie, które ułatwi odbudowę zniszczonych domów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • shr(2008-08-21 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    do 10: od pokrywania niezbędnych potrzeb jest ośrodek pomocy społecznej i gmina, a nie państwo. Rozumiem, gdyby ogłoszono stan klęski żywiołowej na większym obszarze, ale bez przesady. Kilkadziesiąt domów to nie klęska żywiołowa, zaś od takich wypadków jest ubezpieczenie. PO TO WŁAŚNIE ONO JEST.
    Państwo co najwyżej powinno zapewnić zabezpieczenie na okres przejściowy - doraźnie: żywność, dach nad głową, psychologa, itp, przez okres miesiąca czy dwóch, ale potem obywatelu radź sobie sam. W końcu mogłeś się ubezpieczyć.
    Rację miał Cimoszewicz kilka lat temu, mówiąc że trzeba się było ubezpieczyć. Ale mówił rzeczy niemiłe, więc nikt go nie słuchał. I jasnym jest, że Polak nadal i przed szkodą i po szkodzie głupi.

    Odpowiedz
  • lucky(2008-08-21 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Bando Baranów przyjedżcie i sami zobaczcie co sie tu dzieje... Ludzie stracili nie tylko domy,a państwo pokryje tylko niezbedne potrzeby... Wolicie żeby było jak rok temu? Wtedy ubezpieczeni dostawali mniej od rządu ze względu na mające napłynąć odszkodowania... Teraz jest chyba logiczne,że ubezpieczeni wyjdą lepiej niż nie ubezpieczeni... Nie życze wam,żeby was spotkało to samo...
    Ps.zgadzam sie z patriotą - nie bedzie 100% zwrotu

    Odpowiedz
  • Ruszyła Kampania Wyborcza Donka .Premier idzie do wyborów Prezydenckich i leje wodę wel pieprzy trzy po trz i tak przegra wybory(2008-08-21 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Za parę miesięcy wszyscy zapomną o wszystkim i nic nikt nie dostanie to tylko kampania wyborcza Pana Premiera .

    Odpowiedz
  • m,.,m.(2008-08-20 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    to jest skandal.

    Odpowiedz
  • shr(2008-08-20 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    To chyba jakieś... jaja? Dlaczego ma dostać odszkodowanie ten, który nie zadbał nawet minimalnie o swoje życiowe interesy czy życiowe bezpieczeństwo i się nie ubezpieczył? Ja rozumiem, że Państwo może wypłacić odszkodowanie uzupełniające tym, którzy się ubezpieczyli względnie wyłożyć za nich tymczasowo pieniądze do czasu wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.
    Ale jaki sens ma wypłata odszkodowania tym, którzy nic nie zrobili? Przez to ci płacący składki ubezpieczeniowe tracą motywację do ubezpieczania się. Państwo, dając odszkodowania _wszystkim_ bez wyjątku, czy się ubezpieczyli, czy nie, jest niemoralne - promuje tumiwisizm i nieróbstwo.

    Odpowiedz
  • Prawowity(2008-08-20 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ładnie postąpił Pan Premier, współczucie bardzo ważne jest :) ale zgadzam się, odszkodowanie w 100% jest złym rozwiązaniem, niech ludzie zaczynaja się w końcu ubezpieczać bo od tego ubezpieczenia są...potem pluja sobie w brode i wołaja o pomoc od rządu...odpowiedzialnym trzeba być...choć podobno vis majpor przewyzsza wszywstko...myśle, że przedmiotowe rozpożądzenie nie powinno być traktowane jako precedens...ale nie oszukujmy sie tak będzie i innni sobie nie odmowią otrzymania troszku kasy z budżetu...błędne koło się zazeło...

    Odpowiedz
  • melania(2008-08-20 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    za rolników placimy ubezpieczenie, bo im sie do roboty nie chce iść, dlaczego zatem nie placic mamy odszkodowań w tym wypadku? nie podoba mi się to ale to jest sprawiedliwe. skoro rolnikowi płacimy bo mu uprawy podupadły to w tym wypadku tez mozemy

    Odpowiedz
  • imigrantBlair'a(2008-08-20 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    a czy sąsiad pieniacz korupcyjny -Leka"ż"yna politycne badziewie sld to nie huragan? na dodatek znajomek SSO aferalnego wymiaru w Bielsku-B.
    O Polsko bidna kiedy się wyleczysz z komuny i zlustrujesz jedynie "słósznych" aparatczikuf MS.Czekam na wiatr lustracji.

    Odpowiedz
  • kantonik(2008-08-20 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tragedia tragedia ale takimi posunieciami daje sie sygnal spoleczenstwu: "nie trzeba sie ubezpieczac bo my (rzad) za to zaplacimy". Takie posuniecia demoralizuja strasznie. Nie jestesmy jescze takim bogatym panstwem, aby finansowac wszelkie straty obywateli w pelnym wymiarze. Jak mojemu sasiadowi na chate drzewo sie podczas wichury przewrocilo i polowe tejze chaty sie zawalilo i co? No i do dzisiaj nie moze jej odbudowac bo dostal co prawda zapomoge od gminy w kwocie oszalamiajacej 1500zl. Uwazam ze porownujac te przypadki mamy doczynienia z niesprawiedliwoscia spoleczna. Ale jak to w polityce duzo robi sie "pod publiczke" no i tak jest tutaj.

    Odpowiedz
  • PATRIOTa(2008-08-20 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie z przedmówcą, Państwo jak zwykle niesprawiedliwe lecz "opiekuńcze" ale tylko dlatego żeby słupki wyborcze nie spadły, każdy pamięta jak Cimoszewicz wygłosił teorię, skąd inąd słuszną, o konieczności ubezpieczania się przez ludzi, i jak został zjechany przez opozycję oraz społeczeństwo. Teraz żądny politykier tego nie zaryzykuje. Jednak to są tylko słowa, znając życie pieniędzy brak będzie nawet na infrastrukturę a co dopiero dla Pana Kowalskiego, Nowaka. Dostaną po 10 tys. zł i na tym sie skończy. Nie wierze aby Ci poszkodowani dostali większa pomoc. Teraz dużo sie mówi, trza dobrze wypaść przed kamerami, a za parę tygodni, ludzie zapomną, wtedy pomocą finansową zainteresowani będą tylko poszkodowani (a to tylko niewiele wyborców) a nie jak teraz również telewidzowie.

    Odpowiedz
  • raolo(2008-08-20 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie, w nastepnym roku już nie ubezpieczę nieruchomości, niech państwo mi pomoże. Rząd liberalny tworzy ciekawy precedens. A niech mi ktos odmówi, to pójde do każdego trybunału. Po co płacić składki, byż przezornym, oczywiście, tragedia tragedią, ale jak słyszę , że komus szkoda 300 zł na rok, żeby zabezpieczyć majątek całego zycia to mnie krew zalewa.

    Odpowiedz