Decyzję taką podjął zarząd Telewizji Polskiej na wtorkowym posiedzeniu. Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prasowa TVP Aneta Wrona, przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich do obydwu stacji wysłana została oferta dotycząca możliwości zakupu od TVP skrótów z tego wydarzenia.

"TVP jest jedynym i wyłącznym właścicielem praw do transmitowania Igrzysk"

"TVP jest jedynym i wyłącznym właścicielem praw do transmitowania Igrzysk na terenie Polski. Polsat i TVN nie podjęły nawet rozmów w tej sprawie" - podkreśliła Wrona i dodała, że w związku z tym zarząd TVP postanowił skierować sprawę do sądu.

"Sprawdzimy, czy faktycznie doszło do błędów z naszej strony" - poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Grupy TVN Karol Smoląg. Dodał, że wszyscy pracownicy Faktów TVN oraz kanału TVN24 zostali we wtorek ponownie poinformowani, na jakich zasadach mogą być wykorzystywane materiały agencyjne z Igrzysk Olimpijskich.

"Jeżeli okaże się, że zaistniał jakiś błąd po naszej stronie, wówczas przeprosimy TVP i mamy nadzieję, że uda się wspólnie wypracować rozwiązanie poza salą sądową" - zapewnił.