Prokuratura Okręgowa w Sieradzu sprawdza, czy prokuratora Miłoszewskiego nakłaniano, by złożył doniesienie na Ziobrę.

W 2006 r. Miłoszewski - na polecenie Ziobry, wówczas ministra sprawiedliwości - zapoznał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z aktami śledztwa paliwowego. Prokuratura w Płocku chce za to postawić Ziobrze zarzut przekroczenia uprawnień.

Według PiS niektóre medialne wypowiedzi Miłoszewskiego świadczą, że wywierano na niego naciski, by w związku ze sprawą udostępnienia akt śledztwa paliwowego J. Kaczyńskiemu złożył doniesienie na Ziobrę.

PiS skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa nakłaniania Miłoszewskiego do fałszywych zeznań w celu oskarżenia Ziobry. Pod koniec lipca sąd dyscyplinarny I instancji uchylił Miłoszewskiemu immunitet prokuratorski.

W ub. tygodniu Ziobro zapowiedział skierowanie wniosku do sieradzkiej prokuratury. Podczas jednej z konferencji prasowych powiedział m.in., że ma "wszelkie podstawy", aby uzyskać w postępowaniu wobec Miłoszewskiego status pokrzywdzonego. Zaznaczył też, że zamierza korzystać z praw, które będą mu przysługiwały jako pokrzywdzonemu, w tym m.in. brać udział w przesłuchaniach.

Na rozpatrzenie wniosku b. ministra sprawiedliwości prokuratura ma 30 dni.