Będą egzaminy dla doradców

06.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 06.08.2008, 09:00

ZMIANA PRAWA - Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić dla absolwentów prawa egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu doradcy prawnego. Doradcy prawni będą mieli obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (247)

  • serdecznie życzę(2008-08-06 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję,że ten projekt wyląduje w koszu na śmieci.Dość terroryzowania prawników!

    Odpowiedz
  • tez aplikant(2008-08-06 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawi mnie ilu z nas zostanie na aplikacjach zeby miec ten zawod zaufania publicznego szkoda ze wczesniej nie wprowadzono tych licencji ja bym przeszedl od razu po opublikowniu juz dosc tego placenia!!!

    Odpowiedz
  • widzący wszystko(2008-08-06 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie ale Wy banialuki pociskacie

    Wystarczy wziąść sobie listę adwokatów i radców - dostępne w każdym okręgu - ora czy innych (np. w sądach)

    poczytajcie sobie i zastanówcie czemu nazwiska adwokatów powtarzają się po dwa razy :D :D :D
    dzieci dzieci i jeszcze raz dzieci ;)
    co 20-=ty to jakiś wypadek potwierdzający regułę że można spoza układu

    Odpowiedz
  • APLIKANCI - PAMIETAJCIE!!!(2008-08-06 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    historia magistra vitae est,

    w 2005 roku korporacje uwazaly, ze tylko korporacyjny egzamin stanowi "rękojmie" prawidłowego zweryfikowania kandydata do zawodu.

    był państwowy. myślicie, że korporacje nie sprawdzą "rękojmi". do dziś mogą.

    A jak "sprawdzenie" wypadnie negatywnie? 10 lat sądów, bo odmówią wpisu na listę, bo nie dajecie "rękojmi" :((

    Odpowiedz
  • aplikant(2008-08-06 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    ufff, ilu prowokatorów wyrosło na tej stronie. korporacje pewnie by chciały wstrzymać wpisy, ale nie odważą się. te czasy minęły, to se ne vrati.

    licencje, doradztwo - ja się nie zgadzam. trzy lata już robię aplikację, tracę na to zdrowie, pieniądze, czas który mógłbym poświęcić bliskim. dlaczego jakiś nieuk miałby mieć takie same uprawnienia zawodowe jak ja, nie przeżywszy tego wszystkiego. do nauki nieroby!!!

    Odpowiedz
  • RADY BEDA ODMAWIAC WPISU NA LISTE(2008-08-06 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    osoby spoza rodzinnego układu nie uzyskają wpisu na listy adwokatów / radców prawnych.

    chodzi o osoby, ktore w 2009 roku zdadza egzaminy zawodowe. jeżeli zdadzą, bo egzamin będzie korporacyjny. tak jest w projekcie ms.

    juz dzis wiadomo, ze beda posilkowac sie przepisem o "REKOJMI" nalezytego wykonywania zawodu. ci co zdadzą (cudem) tej rękojmi nie będą dawać. i dlatego rady odmówią im wpisu na listy. odsyłając na wieloletnie procesy sądowe.

    Odpowiedz
  • NIE ZASTANAWIA WAS TO(2008-08-06 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    dziś na podstawie 87 kpc wiele tysięcy tzw. "doradców" codziennie występuje w sądach, udziela porad i opinii. nie słyszałem o jakiś "dramatycznych błędach" czy spektakularnych "nieusuwalnych" szkodach.

    skąd to skomlenie korporantów o nadciągających tabunach niedouczonych prawników którzy będą szkodzić śmiertelnie swoim klientom?

    Odpowiedz
  • uh(2008-08-06 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do 83, idź do lekarza amatora

    Odpowiedz
  • prorok(2008-08-06 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    swoja droga prowadzac taka polityke to moge panu przewidziec ze pan sie na prezydenture nie zalapiesz a szkoda bo wygladal pan na konkretnego czlowieka

    Odpowiedz
  • as(2008-08-06 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    jest jedno wyjscie z tej sytuacji wprowadzic okresowe egzaminy dla wszystkich prawnikow np co 5 lat kto nie zda to wraca do nauki skoro taki brak zaufania dla studentow to egzaminujmy sie wszyscy

    Odpowiedz
  • do as(2008-08-06 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    do as hehehehe przeciez te inne asy to nawet o niektorych dziedzinach prawa nie slyszeli hehe bo gdzie miales w prl-u np nieuczciwa konkurencje albo zagadnienia z dziedziny internetu, koles za takie poglady to by cie zlinczowali jakze jasniewielmozne panstwo adwokaci i radcowie maja egzaminy zdawac no przeciez oni to by sobie dogmat bokosci przypieli a nie ich weryfikowac

    Odpowiedz
  • tez aplikant(2008-08-06 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    jestem na aplikacji bo nie ma innej drogi zeby wykonywac zawod adwokata a przy tak nieobliczalnym rządzie to tylko takie wyjscie mi zostalo

    Odpowiedz
  • tez aplikant(2008-08-06 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie do innych aplikantow czy wy tez przeszlibyscie na licencje?

    Odpowiedz
  • Apl.sąd.(2008-08-06 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Doradcy prawni znowu wietrzą spiski - tym razem doszukują się prawników korporacyjnych piszących po forach, a nie ujawniających swojego zawodu. Co jak co, ale teoria spiskowa dziejów u - w sumie wykształconych - osób to troche niepoważne.

    A najśmieszniejszy jest post, że rady odmówią wpisu osobom bez pleców. Jak widać, część geniuszy już przygotowuje sobie wymówkę na wypadek, gdyby nie zdali egzaminu zawodowego. Zresztą nie ma co ukrywać - osoby które dostały się na aplikację adwokacką w grudniu 2005 roku to w ogromnej większości przypadków nie jest kwiat prawników polskich. Więc im może być cięzko...

    Odpowiedz
  • zenek(2008-08-06 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo ciekawa jest sprawa ze teraz gdy jest projekt poselski to oni nagle swoj twor robia i dalej chca blokowac bo monopol im sie wymyka z pod kontroli

    Odpowiedz
  • zaniepokojony aplikant adwokacki(2008-08-06 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    O tym, że rady mają taki pomysł, żeby wziąć pieniądze za szkolenia a później nie dopuścić do zawodu, chodziły słuchy u nas na aplikacji. Ale mówili to dzieci adwokatów, śmiejąc się z pozostałych. U nas w radzie dzieci adwokatów mają swoją osobną grupę :) Śmieszyło mnie to zawsze.

    Wiele ludzi którzy dostało się po 2005 roku już dziś uważa się za "adwokatów", lepszych prawników.

    Myślę, że powinniśmy się zastanowić, czy dzieci adwokatów, które mówiły o tym, że rady mają nie wpisywać osób spoza rodziny aby nie dopuścić do wzrostu konkurencji w usługach, mówiło banialuki. Czy też takie rzeczywiście są zamiary korporacji.

    Odpowiedz
  • prorok(2008-08-06 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    oj panie Tusk a myslalem ze pan jestes liberalem a nagle pan popiera postkomunistyczne korporacje zamykajace droge tysiaom mlodym ludziom mam nadzieje ze pan jest na wakacjach i po prostu jak kota nie ma to mysza Czaja szalele

    Odpowiedz
  • normalny człowiek(2008-08-06 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    radcuchy i adwokaci musza miec sporo wolnego czasu aby siedziec na forach i popychac takie *********
    robic z siebie "obroncow społeczenstwa przed swoja konkurencja"

    ktos w to wierzy???

    Odpowiedz
  • normalny człowiek(2008-08-06 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    obserwując dyskusję na forum dziwi mnie to, ze jak LUDZIE Z RAD ADWOKACKICH podszywajacy sie pod rozne nicki traca argumenty lub dyskusja podaza w strone tematow, o ktorych nie chca rozmawiac, urywaja watek i zmieniaja nicka.

    PRAWDA BOLI. taki moj wniosek. IM GLUPSZY NAROD TYM LEPIEJ KORPORACJI.

    Odpowiedz
  • społecznie zawiedziony(2008-08-06 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do radca prawny.
    Od początku tego chcielismy. Nie potrzebuję jakiegoś tytułu. Niech mój klietn będzie mógł sam, na własne życzenie, bez przymusu wybrać mnie na swojego pełnomocnika. Obiecuje, że moi klienci bedą ludźmi pełnosprawnymi intelektualnie (tych niepełnosprawnych zostawie korporacjom), ktorzy świadomie dokonają wyboru. Niestety panowie mecenasi nie dopuszczają do tego, żeby społeczeństwo mogło samo wybierac. Dla panów mecenasów spoleczeństwo jest za glupie, na samodzielny wybór. Takie podejście do nas to dla nas wielki zawód zaufania spółecznego.

    Odpowiedz