Jak przywieźć do Polski mienie przesiedleńcze z zagranicy

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz01.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 25.08.2008, 11:58

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • JERZY(2008-08-25 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    ZNAM OSOBY KTORE PRZESLALY I ODPRAWILY NA MIENIE PO DWA SAMOCHODY!

    Odpowiedz
  • xxx(2008-09-02 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ostanio pytałem Sie celnika w UC i tez powiedział ze na mieni emożna przewiezc nawet dwa samochody

    Odpowiedz
  • Pawel(2008-09-26 00:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mam Pytnie, jesli kupie w stanach samochod 2 miesiace przed zakonczeniem swojej wizy a pozniej przeprowadze sie do niemiec na 4-5 miesiecy to czy ten samochod nadal bede mogl sprowadzic do polski jako mienie przesiedlencze?

    Odpowiedz
  • Tomik(2008-11-02 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Czy osoba która przewozi np. samochód musi być przy odprawie celnej i czy to ona musi dokonywać formalności. bo żeby tylko dla tego lecieć ze Stanów do Polski?

    Odpowiedz
  • ja(2008-11-16 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    W urzędzie celnym również otrzymałam odpowiedż, że nie ma ograniczeń w ilości aut sprowadzanych np. z USA

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2008-12-02 04:20) Zgłoś naruszenie 00

    czy osoba która wywozi np. motor na mienie musi być obecna przy załadunku do kontenera i wypełnieniu formalności w USA? (czy ktokolwiek moze to za mnie zrobic?)

    Odpowiedz
  • ANDRZEJ(2009-01-10 01:16) Zgłoś naruszenie 00

    W ubieglym roku (08) przywiozlem 2 samochody na mienie przesiedlencze,oczywiscie musza byc zachowane wymagania u celnego (6m-cy zarejestrowany w usa obowiazkowo) , jesli wysylasz samochod czy inny pojazd rejestrowany(do POLSKI) pamietaj ! zabierz tablice rej ze soba do Polski, jesli wyslesz z samochodem ZGINA NA 100%,po odebraniu samochodu w urz celnym ,przykrecasz tablice usa,kupujesz ubezpieczenie PZU 100ZL NA MIESIAC, WARTA JEST DROGA 300ZL i jedziesz do domu,odbior samochodu na mienie musi byc osobisty!!!

    Odpowiedz
  • zakszirak(2009-01-23 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkam w USA i niecaly miesiac temu moj dobry kolega wrocil do Polski po dluzszym pobycie w Satnach. Przywiozl ze soba trzy auta na mienie przesiedlencze i nikt z Urzedu Celnego nie robil mu problemow. Nie ma ograniczen ilosciowych co do przewozu aut i innych srodkow transportu na mienie przesiedlencze.

    Odpowiedz
  • SADKRAK@INTERIA.PL(2009-02-03 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    1)OCZYWIŚCIE ZE NIE MA WYZNACZONEJ ILOŚCI CO DO ZWOLNIENIA W RAMACH MIENIA PRZESIEDLENIA ,MOŻNA PRZYWIEŻĆ NAWET 5 AUT ,BYLEBY TYLKO UDOKUMENTOWQAĆ ,ŻE SIĘ JE POSIADAŁO POW.6 MIESIECY 6)MUSI BYĆ OSOBIŚCIE 3)MUSI BYC ZAREJESTROWANY MOIN.6 MIESIĘCY NA PANA

    Odpowiedz
  • FLO(2009-02-03 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Co należy zrobić jeśli okaże się,że odbierając samochód w UC został on uszkodzony podczas transportu.Jak się zabezpieczyć przed takim zdarzeniem,od kogo domagać się odszkodowania,jakie są szanse jego uzyskania.Firma transportowa w takiej sytuacji będzie chciała"umyć ręce".Samochód będzie transportowany z Chicago.

    Odpowiedz
  • Tomi(2009-02-17 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Witam mam pytanie jestem już 3 lata w Islandii posiadam samochód zarejestrowany na mnie od stycznia i w kwietniu wybieram się do Francji i do polski zjadę na początku września czy jak będę załatwiał mienie przesiedleńcze na samochód potrzebuję jakieś papiery z promu kiedy opuszczałem wyspę ? czy tylko auto musi być na mnie zarejestrowany 6 miesięcy, a poruszać się tym samochodem mogę po różnych krajach nim zjadę do polski .

    Odpowiedz
  • SLAW(2009-02-17 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    a co ze skarbowym pracowałem w UK i miałem tam samochód ktury przywiozłem do kraju .jeżeli zgłosze go jako mienie przesiedleńcze to czy skarbowy nie przyczepi się do mojch dochodów zagranicą ???

    Odpowiedz
  • Majka(2009-03-13 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze o porade - jak mam zorganizowac moje mienie przesiedlencze -/nie zabieram samochodu / jakie dokumenty i skad je uzyskac do odprawy celnej .Czy musze miec jakies dokumenty ze Stanow ? Zabieram kilka mebli i i rzeczy osobiste . Dziekuje i zycze milego dnia

    Odpowiedz
  • tomek(2009-03-20 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    czy moze ktos odpowiedziec czy moge sprowadzic do polski ze stanow auto dostawcze( dodge sprinter 3500)? jestem jego wlascicielem ponad 2 lata auto jest zarejstrowane w stanach na mnie osobe fizyczna? czy jest to traktowane jako samochod uzytkowy?

    Odpowiedz
  • FLORIAN(2009-03-24 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    GP w osobie autorki artykułu z dnia 1 sierpnia 2008 wprowadza czytelnika w błąd jest niewiarygodna( tylko jeden samochód).Niech zapyta kompetentnych ludzi w UC.

    Odpowiedz
  • Kacha(2009-04-07 04:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mowicie jedynie o przeprowadzce z USA, a co do przeprowadzki z Australii. Sprowadzac samochodu stad sie nie oplaca bo kierownica jest z lewej strony czy moge zakupic samochod w Europie i wrocic do Polski nie placac cla?

    Odpowiedz
  • ania(2009-05-29 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    jestem w usa lata i zamierzam z dzieckiem wrocic do polski,stracilam status studenta i w rzecz przepisu jestem nielegalna.mam jednak auto i meble,czy sa na to szanse by przywiezc do polski moje rzeczy nie placac kosmicznych sum-dziekuje ania

    Odpowiedz
  • sylmar(2009-07-03 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    pytanie.czy zdarza sie ze trzeba placic clo za rzeczy osobistego urzytku ktore przesylamy przez polamar?nie jestem pewna czy nie powinnam urzyc mojego mienia przesiedlenczego?wysylamy nasze rzeczy w paczkach,zeby uniknac oplat kontenerowych i portowych,ale nie wiem zbyt wiele na temat mienia przesiedlenczego...z gory dziekuje za opinie i rady.

    Odpowiedz
  • MAGDA(2009-07-19 01:34) Zgłoś naruszenie 01

    Mam problem. Za dwa miesiace wracam do Polski po 8 latch pobytu w Stanach, a samochod ktory kupilam w celu przywiezienia do Polski jako mienie przesiedlencze ulegl wypadkowi bez mojej winy i poszedl dom kasacji. Czy ktos moze orietuje sie czy jest szansa obejscia jakos wymogu 6 miesiecznego okresu posiadania auta, bo nie moge przesunac daty powrotu a nie chce placic cla za nowy samochod?

    Odpowiedz
  • Hesta(2009-10-15 12:07) Zgłoś naruszenie 01

    Czy powyższe przepisy mogą być zastosowane w przypadku jeśli posiada się obywatelstwo zarówno amerykańskie jak i polskie i z jakichś powodów zaistnieje konieczność mieszkania zarówno w USA jak i w Polsce tzn. np. miesiąc czy dwa w jednym a potem w drugim kraju?

    Odpowiedz