Ćwiąkalski: projekt zmian w prawie karnym w lipcu do Sejmu

23.06.2008, 11:37; Aktualizacja: 23.06.2008, 17:26

Projekt zmian w prawie karnym, który skierowany zostanie do Sejmu w lipcu, usunie "rażące błędy" w obecnie obowiązującym ustawodawstwie - zapowiedział dziś w Nałęczowie (Lubelskie) minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • IP_finder(2008-06-24 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    i znowu chamskie prowokacje dotyczące asystentów - 9, 11
    Wy sfrustrowane ze schorowaną ambicją typki - pokażcie swoje prawdziwe oblicze, odczepicie się od tej grupy zawodowej, kilka idiotycznych wpisów jest w każdym temacie zbliżonym do okołosądowniczych problemów i PO CO TO WSZYSTKO, KOMU TO PRZESZKADZA
    asystenci są, robią swoje i wiedzą gdzie ich miejsce - a Wam się chyba od tej żółci przelewa

    - DAJCIE MI SWOJE IP ;_ jednego już mam i zaraz sprawdzimy czy z Ciebie taki kozaczyna ważniaku

    Odpowiedz
  • fx(2008-06-24 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Re do 9: A to dlatego tak spadła jakość orzeczeń SO. Asystenci zaczęli orzekać.

    Odpowiedz
  • kret(2008-06-24 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    do:ast.so
    he, he.

    Odpowiedz
  • ast.so(2008-06-24 02:28) Zgłoś naruszenie 00

    tak naprawdę sędziowie sobie spokojnie poradzą, nie mają źle, niech tak przez zazdrość nie narzekają bo i tak bardzo niewielu z nich gdziekolwiek odchodzi.
    Tak naprawdę w sądach zadania sędziów wykonują asystenci - osoby o takich samych, ba czasami nawet wyższych, kwalifikacjach co sędziowie i to ich pensje należny przede wszystkim zmienić, upodobnić. Oczywiście o tym szanowne towarzystwo sędziowskie, zapatrzone ślepo jedynie w swój własny koniec nosa, jak zwykle zapomina...

    Odpowiedz
  • mis(2008-06-23 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    do S.
    pojęcia nie masz, jakie premie dodatki? - to jest śmiech na sali, nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jak porównujesz sędziego do Pani na kasie to może i zarabia dużo, ale do innych zawodów prawniczych to żenada.

    Odpowiedz
  • S.(2008-06-23 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Wiecie co, a gó..w...no prawda- biedni sędziowie..tak mało zarabiają!! Śmiech na sali..... kilka godzin pracy tygodniowo, a biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną większości społeczeństwa- świetne zarobki, premie, dodatki... i biedactwa cały czas narzekają!!! Lepiej uczycie się więcej prawa, które stosujecie, bo oceny wasze nie są trafne.....żenujące..i jeszcze kasy wam mało!!! I za grosz wartości, w głowach wam się pomieszało !!!

    Odpowiedz
  • zdziś(2008-06-23 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie ! Będą orzekać adwokaci w wieku 60-70 lat i czego tu narzekać, a jak nie dadzą sobie rady to czynnik społeczny np. emeryci, renciści, bezrobotni, albo osoby chcące sobie dorobić np. studenci. w czym problem? Pan MS mecenas najpierw musi wprowadzić zmiany korzystne dla adw., a później pomyśli co dalej..

    Odpowiedz
  • ftyjyyjyu(2008-06-23 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    No więc własnie - sedziow juz zaczyna brakowac, więc na nic zmiany, bo i tak niedługo nie bedzie miał kto stosowac prawa i wydawac wyrokow.

    Odpowiedz
  • wągierka(2008-06-23 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Przywróci w całości prawo Zolla, z lekką osobowością Ćwiąkalskiego.
    Duże wypasione bąki przestępcze partyjno-mafijne PO-PSL będą łazić po ulicach; a biedne wuchudzone bączki będą gnić więzieniach.
    Lepiej jak zajmował się Laptopem.

    Odpowiedz
  • Conan the Librarian.(2008-06-23 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    drogi krecie, a to już ministerstwa nie obchodzi. Grunt, że społeczeństwo się cieszy, bo prawo karne mu zmieniają. Nic to, że pilnych zmian wymaga kc i kpc, to przeciez nie jest tak "nośne" jak zmiany w prawie karnym. A sedziów..., a sedziów to się jakoś dokooptuje.

    Odpowiedz
  • kret(2008-06-23 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy Ministerstwo opracuje systemowo prejekt reformy wynagrodzeń sędziów, którzy te nowe przepisy mają stosować, tak, żeby najlepsi nie odchodzili masowo z zawodu?

    Odpowiedz