PSL opowiada się przeciwko zmianom w konstytucji i ordynacjach wyborczych. Uchwały w tej sprawie przyjął III Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Województwa Mazowieckiego.

Podczas zjazdu na kolejną 4-letnią kadencję prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL został wybrany Adam Struzik. Głosowało na niego 286 delegatów. Radosława Koniecznego, reprezentującego Forum Młodych Ludowców, poparło 47 członków partii.

Jak podkreślił Struzik, PSL jest przeciwko zmianom w konstytucji. "Życie pokazuje, że ona się sprawdza" - zaznaczył.

Szef mazowieckiego PSL dodał, że jego partia opowiada się za utrzymaniem w obecnym kształcie ordynacji do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu i w wyborach samorządowych.

PSL stawia "na państwo wspierające, oparte o zasadę pomocniczości"

Prezes PSL, wicepremier rządu Waldemar Pawlak podczas konferencji dotyczącej zjazdu podkreślił, że PSL stawia "na państwo wspierające, oparte o zasadę pomocniczości".

"Dzięki tej zasadzie możemy znaleźć dobre rozwiązanie między suwerennością narodową a współpracą z Unią Europejską" - powiedział wicepremier.

Pawlak zapowiedział również, że Komisja Trójstronna "będzie pracowała" nad wzrostem płacy minimalnej. Jednak - jak wyjaśnił - ważniejsze jest obniżenie kosztów pracy, szczególnie jeśli chodzi o najniższe wynagrodzenia.

Zjazd odbywał się pod hasłem "tradycyjnie nowocześni". Gościli na nim posłowie PO: Andrzej Halicki i Małgorzata Kidawa-Błońska oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.