Zdrojewski: ustawa abonamentowa zrekompensuje straty Polskiemu Radiu, a TVP da sobie radę

13.06.2008, 21:14; Aktualizacja: 13.06.2008, 21:15

Minister kultury Bogdan Zdrojewski uważa, że przyjęta przez Sejm poprawka Senatu do ustawy abonamentowej pozwoli Polskiemu Radiu zrekompensować straty finansowe. Chodzi o poprawkę dającą Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji możliwość nowego podziału środków z abonamentu między radio i telewizję.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • olek(2008-06-13 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczor nie ma litości nawet dla emerytów i rencistów, pewnie zawetuje.

    Odpowiedz
  • HeHE CUDAKI naobiecywali czego nie mogli dać bo(2008-06-13 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    było nieuczciwe tak jak są oni nieuczciwi i Senat obciął. Już każdy emeryt i rencista nie dostanie zwolnienia po za rozwolnieniem na widok CUDAKA DONA

    Odpowiedz
  • emerytka(2008-06-14 00:38) Zgłoś naruszenie 00

    mam 58lat i 712 zł emerytury czym jestem bogatsza finansowo od 60-latka który jest zwolniony z opłaty rtv.Znowu Niesiołowski w senacie był nietrzeżwo myślący że zrobili taka poprawkę

    Odpowiedz
  • vox(2008-06-14 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    jak Platforma mówi,że da to...mówi !!!!!!!!!!!

    to jest kpina z emerytów,którym sejm i senat zagrał na nosie,co to znaczy,że tylko tych emerytów dotyczy "dobrodziejstwo" PO .,KTÓRZY MAJĄ MNIEJSZE DOCHODY OD 50 % ŚREDNIEJ PłACY W GOSPODARCE ? A to znaczy,że emeryt,który otrzymuje od ukochanego ZUSu 1.400 zł to będzie dalej płacił abonament.

    Odpowiedz
  • kaja(2008-06-14 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście, ze prezydent nie powinien takiego bubla podpisać. Ja tam od stycznia wywalam telewizor, radia nie mam i wyrejstruje telewizor. Nie bedę czekała na żadne ustawy. Radia nie posiadam , a abonament musze płacic, nie wiem dlaczego? Wogóle to złodziejstwo jest ten abonament. Powinni go placic tylko ci którzy nie mają innej telewizji , tylko publiczną i powinien to być abonament za programy , a nie za posiadanie telewizora, bo to jest kradzież.

    Odpowiedz
  • Ozon(2008-06-14 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    do Kai:
    Masz rację, ze ten abonamet to złodziejstwo. Nie rozumiem Twojego rozumowania dlaczego Prezydent ma nie podpisywac ustawy która likwiduje to draństwo? Publiczne media to nie dla nas zwykłych ludzi, to tuba partjna i to bez wzgledu na opcję. Jeżeli abonament ma zostać, to czas by społeczeństwo a nie partie polityczne miały decydujący wpływ na media. Kto płaci ten decyduje, co chce ogladć i czego słuchać.

    Odpowiedz
  • A niech sobie TVP zakoduje te swoje bajki na dobranoc i(2008-06-14 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    da nam spokój.

    Odpowiedz
  • sluchac tylko tuby propagandowej......(2008-06-14 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent nie powinien podpisywac tego badziewia patrii obludnej. Jak podpisze, to skorzystaja tylko na tym tuby propagandowe WSI TVN i nne prywatne.
    Obecnie abonament TVP jest kilka krotnie nizszy niz abonament anten satelitarnych prywatny( z najnizszych prywatny m-cznie okolo 40zł.)

    Zlodzieje popaplane chca majatek rTVP rozlozyc na prywatne stacje tupy propagandowe, z ktorych nie mozna dowiedziec sie prawdy. Tylko propagande o PiS mozna tam posluchac. Tusku chce sie odwdzieczyc im za wazeline...
    Jezeli ktos nie ma odbiornikow nie musi placic abonamentu, to oczywiste..Tylko trzeba wypelnic oswiadczenie.
    Tylko SLD chcialo przypisac ow abonament do ksiazeczki za energie, ale ten przekret nie przeszedl...

    Odpowiedz
  • üö(2008-06-14 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co sie martwic, niedlugo wszystkie emerytury beda ponizej 50% sredniego wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-06-15 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Coraz więcej jest wszelkiego rodzaju ulg, zapomóg, dodatków i innego rodzaju pomocy dla ludzi o małych dochodach. Nie jest to wliczane tym ludziom do dochodu, co powoduje że dalej niby mają małe dochody a tak naprawdę ich rzeczywiste dochody są znacznie wyższe. A tak nawiiasem mówiąc emerytura jest odzwierciedleniem tego co robiłeś całe życie.

    Odpowiedz
  • do "Andrzej"(2008-06-15 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    >Coraz więcej jest wszelkiego rodzaju ulg, zapomóg, dodatków i innego rodzaju pomocy dla ludzi o małych dochodach.

    Naprawde, poprosze o przyklady, chyba pomylilo Ci sie z prezesami spolek.

    >A tak nawiiasem mówiąc emerytura jest odzwierciedleniem tego co robiłeś całe życie.

    Naprawde? a slyszales o reformie emerytalej gdzie przed reforma emeryt dostawalby okolo 95% emerytury, a po pseudoreformie beda otrzymywac okolo 50-60%, dzieki ktore kiesy napchali sobie posrednicy funduszy emerytalych, a zainteresowanym pozostawili ochlapy.
    Bajki dla dzieci na dobranoc!!

    Odpowiedz
  • Tadeusz z Zabrza(2008-06-15 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli emeryt dlugo i wydajnie pracowal i ma ciut większą emeryturę to za karę będzie placil abonament.PO zwodzi emerytów i urządza sobie z nich kpiny.PO ma większość w Senacie ,więc mogla nie dopuścić do tych idiotycznych poprawek.Za to kolesie z Solidarności internowani i inni "bojownicy" będą zwolnieni z abonamentu.Oto sprawiedliwość w wydaniu PO.Panie Tusk niech Pan odliczy glosy emerytów,których Pan zwyczajnie WYROLOWAL!!!

    Odpowiedz
  • Teresa,60lat(2008-06-16 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    SKANDALICZNA USTAWA, która jedynie podzieli społeczeństwo!
    !.Bezsensowny podział na emerytów przed i po 60 r.życia
    2.Bezsensowne wyróżnienie tych, którzy byli internowani (co ma internowanie do abonamentu? )
    3.Wszyscy moi znajomi (bogaci i bardzo bogaci) nie płacą abonamentu -
    śmieją się z tych, którzy płacą.
    4.Jesli ma być abonament, to powinni go płacić WSZYSCY, KTÓRZY MAJĄ PRĄD i powinien być płacony z Fakturą za prąd.
    5.A co wtedy robiliby posłowie i senatorzy? przecież oni muszą zajmować się TWORZENIEM DURNYCH USTAW!
    6.Mamy zatem takie ustawy, jakich mamy posłów i sanatorów.
    7. A posłów i senatorów mamy takic, jakich wybraliśmy.
    8.Wyjedźmy więc tam, gdzie nie będzie nas wszystko wkur...iać... i niech panowie politycy dalej wprowadzają ten chaos.
    9.Polska to kraj, pełęn durnych przepisów(durnych i niesprawiedliwych,dzielących bardzo społeczeństwo)

    Odpowiedz
  • kombatant z senatu(2008-06-16 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    ale jaja

    Odpowiedz
  • gada(2008-06-16 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam tv,nie chcę jej oglądać,nie mam zamiaru opłacać ich z rachunkiem jakimkolwiek.

    Odpowiedz
  • ewa(2008-06-16 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    poprawka do ustawy abonamentowej jest świadectwem "dotrzymywania" obietnic przez PO i Tuska, który określił abonament jako haracz i anachronizm - to po prostu skandal, skoro liberały śmieją się teraz w twarz większości emerytów i rencistów, których media ogłupiły obietnicami cudu i miłości - jedno i drugie w wydaniu PO będzie w nadchodzącej przyszłości przekleństwem

    Odpowiedz