Sprawa dziewięciu niepowołanych sędziów - WSA czeka na wyrok TK

12.06.2008, 16:44; Aktualizacja: 12.06.2008, 17:23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zawiesił postępowania w sprawach skarg dziewięciu osób, których prezydent nie powołał na stanowisko sędziowskie. WSA czeka na rozpoznanie przez Trybunał Konstytucyjny skarg konstytucyjnych złożonych przez niepowołanych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Igor(2009-01-15 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    do 6. wszystkie nizsze "organy" działaja na podstawie norm i procedur i nie sadze aby kierowały sie podobnymi kryteriami co "milosciwie nam panujacy" vide: osbiste animozje i uprzedzenia. Odnosi sie to oczywiscie rowniez do pracownikow kancelarii prezydenta. Kolejne nieuzasadnione decyzje prezydenta veto, ot i tyle. Zgadzam sie z przedmowca, iz nie bez kozery prezydent ma swojego przedstawiciela w KRS aby tam reagowac. Jezeli kandydaci na sedziow mieliby rzeczywiscie tyle uchylen to na pewno kolegium nie wydaloby pozytywnej decyjzji o takim kandydacie .

    Odpowiedz
  • pop(2008-06-20 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    Do DON : nie chodziło mi o uzasadnienie decyzji Prezydenta , tylko KRS / Krajowej Rady Sądownictwa/. Prawdopodobnie nie wiesz , ile organów rozstrzyga o tym , kto ma zostać sędzią.
    Do Grzesia : a co maja robić ludzie , którym niższe organy , przez które przechodzą kandydaci na sędziów łamią życie ? Ci także ukończyli studia,aplikację , zdali egzamin sędziowski , odbyli asesurę.

    Odpowiedz
  • lexpistols(2008-06-14 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    do 4, gdzie jest publikowany wniosek Prezesa Gardockiego wraz z uzasadnieniem o rozstrzygnięcie przez T.K sporu kompetencyjnego?

    Odpowiedz
  • grześ(2008-06-13 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Krótko: TK odwali to pytanie bo to nie jest spór kompetencyjny!!!!!!!!!!! Wspomnicie moje słowa. Oczywiście Prezydent nie ma prawa łamać życia ludziom, ale niestety to pytanie nie przejdzie przez TK, bo Prezes Gardocki źle je sformułował. Szkoda mi tych ludzi, którzy teraz nie wiadomo co mają ze sobą począć. Uważam, że pozytywne zdanie KRS jest cenniejsze niż negatywna opinia Prezydenta-frustrata. Może marne pocieszenie dla kolegów po sądowej, zwłaszcza, że dalej nic nie będzie wiadomo, nie wiadomo też jak się zachowa WSA po oddaelniu pytania przez TK. Ech, demkratyczne państwo prawa wg braci KK. Smutne to wszystko.

    Odpowiedz
  • elaryszard(2008-06-13 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent, dbając o właściwą interpretację prawa, już wiele miesięcy temu oświadczył, że nie przeprosi pana Wachowskiego - co nakazuje mu prawomocny wyrok - bo jest ponad to. Nie dziwota, że tacy sędziowie, którzy nie sądzili po myśli Pana Prezydenta lub jego brata, będą mieli "przechlapane" napewno do końca prezydenckiej kadencji.

    Odpowiedz
  • don(2008-06-12 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    bo prezydent uzasadnia, jakiekolwiek swoje decyzje!!!!!!bełkot

    Odpowiedz
  • pop(2008-06-12 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Prezydenta.Przez KRS nie przedostają się czasami osoby , które powinny , a przedostają się osoby , które nie powinny. Od decyzji KRS póki co nie ma odwołania , a dostaje się decyzje bez uzasadnienia , stąd nie wiadomo , dlaczego ktoś nie przeszedł.

    Odpowiedz