Obserwacja w zakładzie psychiatrycznym do 6 tygodni

autor: Piotr Trocha27.05.2008, 03:00

Przesłanki przedłużenia obserwacji psychiatrycznej w zakładzie zamkniętym nie mogą być uznaniowe. Sąd skieruje na przymusową obserwację tylko przy uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Obserwacja psychiatryczna nie będzie możliwa w sprawach z oskarżenia prywatnego oraz zagrożonych niską karą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • MG(2008-05-27 16:48) Zgłoś naruszenie 00

  PRZEPISY SĄ BEZNADZIEJNE,A CO W SYTUACJI GDY W PROCESIE KARNYM ŻONA POMAWIA OSKARZONEGO MĘŻA O GWAŁTY I ISTNIEJE DOMNIEMANIE ŻE KONFABULUJE?CZY NIE NALEZY JEJ SKIEROWAC NA BADANIA PSYCHIATRYCZNE,BO NIEWYSTARCZAJACE JEST POSADZENIE NA SALI ROZPRAW BIEGŁEGO KTÓRY SIE PRZYSLUCHUJE JEJ ZEZNANIOM.I NA PEWNO NIE BADA JEJ W TYM CZASIE W WYSTARCZAJACY SPOSÓB.

  Odpowiedz
 • EKS-HAPPY(2008-05-28 17:38) Zgłoś naruszenie 01

  Poprzedni komentarz oddaje moją historię. żona po złożeniu przeze mnie pozwu o rozwód i wyprowadzeniu się z domu rozpoczęła fale doniesień na Policję i Prokuraturę o znęcanie się, pobicia, gwałcenie jej, molestowanie córki i nawet umieszczeń zdjęć jej osoby w necie w wersji porno. Składała różne sprzeczne zeznania, które się wzajemnie wykluczały. W końcu wpadła na świadku, który nie chciał składać na jej korzyść zeznań. Z urzędu postawiono jej zarzut o fałszywe zeznania i nakłanianie świadka do fałszywych zeznań i dalej w toku sprawy nakaz pobytu na obserwacji w Gnieźnie. Zebrała się w kilka osób i ruszyła do Fundacji Helsińskiej i zrezygnowano z obserwacji. Teraz, kiedy są sprawy w Polsce "ukrywa" się w Niemczech - chyba w obawie o wyrok za składanie fałszywych zeznań itd.
  Powiem szczerze - należy się jej jakaś kara - bezkarność w jej wykonaniu jest niesmaczna i pokazuje bezradność Wymiaru Sprawiedliwości w Polsce.
  Facet ma po prostu przechlapane... Coś należy zrobić.
  Poznań

  Odpowiedz
 • Wróbel.(2009-03-31 06:11) Zgłoś naruszenie 00

  Włodzimierz Wróbel

  Dat: sygn.akt : III K 104/07.
  Ministerstwo Sprawiedliwości
  W Warszawie - Wydział Skarg
  Do Sądu Apelacyjnego
  W Katowicach

  Za pośrednictwem Sądu Okręgowego w Bielsku – Białej
  III Wydział – karny


  Zażalenie:

  Na podstawie art.459§3 k.p.k. art.466§1§2 k.p.k. art.467§1§2 k.p.k. i art.196§1§2§3 k.p.k. Włodzimierz Wróbel składa zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej które to dotyczy skierowania Włodzimierza Wróbla na badania do Subrejonowego Ośrodka Leczenia Psychicznego ul. Olszówki 102 w Bielsku – Białej . Otrzymanym Wezwaniem dnia 27-03-2009r bez postanowienia - na dzień 7 kwietnia 2009r.

  „Pokaż na co Cie Stać – Puste kieszenie mam”

  Uzasadnienie : Nie stać Włodzimierza Wróbla na badanie w Subrejonowym Ośrodka Leczenia Psychicznego ul. Olszówki 102 w Bielsku – Białej . A zwłaszcza na rozmowę z osobami :
  Psychiatrycznymi przekrętami pseudo-biegłych udających

  Odpowiedz
 • Wróbel.(2009-03-31 06:12) Zgłoś naruszenie 00

  „Pokaż na co Cie Stać – Puste kieszenie mam”

  Uzasadnienie : Nie stać Włodzimierza Wróbla na badanie w Subrejonowym Ośrodka Leczenia Psychicznego ul. Olszówki 102 w Bielsku – Białej . A zwłaszcza na rozmowę z osobami :
  Psychiatrycznymi przekrętami pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny

  Odpowiedz
 • iro(2016-07-25 16:49) Zgłoś naruszenie 01

  Facet nie ma możliwości obrony.Kobieta może każdego pomówić bez świadków.A jeżeli poprzednio Miałeś jakikolwiek konflikt z prawem to jesteś skończony!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane