Umowy last minute nie ograniczają praw turystów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz26.05.2008, 03:00

Biura podróży coraz częściej łamią prawa konsumentów korzystających z ofert wycieczek last minute. Korzystający z takich ofert mają takie same prawa jak pozostali klienci biur turystycznych. Osoby, których prawa zostały naruszone, mogą zwrócić się o pomoc do powiatowego rzecznika praw konsumentów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • karmen(2009-05-24 13:49) Zgłoś naruszenie 00

  jak odzyskać pieniądze wpłacone jako zaliczke na wakacje?

  Odpowiedz
 • Sallsa(2008-11-28 01:12) Zgłoś naruszenie 00

  Ja mam pytanie dotyczące owego tematu. Mianowicie w ustawie jest przepis, że cena wycieczki nie może się zmienić na 20 dni przed wyjazdem. Tak też zastanawiam się jak to jest jeśli chodzi o last minute. Bo mowa jest tutaj o podwyższeniu ceny, a co z jej obniżeniem?
  Np. jesli kupię wycieczkę w ofercie last minute i kosztuje ona np. 1000 zł, a następnego dnia spanie do ceny 800 zł, to czy mogę zarządać zwrotu różnicy?

  Zastanawia mnie właśnie ten przepis:
  Nadto ustawodawca w ust. 2 cytowanego przepisu zaznaczył, iż cena nie może ulec zmianie nawet przy zaistnieniu w/w okoliczności w okresie 20 dni przed datą wyjazdu.

  Proszę o odpowiedź. Bo ów przepis można rozumieć dwojako.

  Odpowiedz
 • bykzmaja(2008-05-26 05:43) Zgłoś naruszenie 00

  Coroczne "polowanie na czarownice" czas zacząć.. :)
  Niech się sączy "żer dla mediów" niech się palą "stare kotlety" to nic że wszystko to..., najważniejsze że będzie na 'piwko' i zagrychę..

  A POLSKIM rynkiem niech władają "sieciówki" zza wielkiej wody... :)))
  i będziemy wtedy współczuć wczasowiczom namawiając do "agroturystyki" a najlepiej to niech sobie znów wyremontują łazienką lub kuchnię...
  :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane