MS: założenia projektu o pomocy prawnej dla najuboższych - do końca maja

24.05.2008, 11:00; Aktualizacja: 24.05.2008, 11:15

Do końca maja ministerstwo sprawiedliwości przygotuje założenia projektu ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych - poinformował Sławomir Różycki z biura prasowego ministerstwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • tyle(2008-05-26 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tak ,jak lekarz i każdy inny zawód.Każdy potrzebuje obrońcy,nawet w rzekomo przegranej sprawie.Tyle o ile Polakowi za darmo konstytucyjnie lekarz nie przysługuje,to adwokat już tak.Za darmo czyli z podatków.Adwokaci mają ten konstytucyjny przywilej,inne grupy zawodowe nie.Także hipokryzje o darmowym lekarzu trzeba wyprostować,a darmowego adwokata wspierać.

    Odpowiedz
  • do wyp. 5(2008-05-25 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, adw. powinien zawsze decydowac czy pojsc do sądu- zawsze,bo zawsze pojdzie - chocby w przegranej sprawie, ba,zrobi wszystko by sądu nie uniknąc (na co komu ugoda przedsądowa) bo z tego MA KASĘ...

    Odpowiedz
  • Rozpoczęliśmy realną pomoc,(2008-05-25 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    -Odpowiedz lepiej własnemu Narodowi jak to jest że po nieuzasadnionych podwyżkach cen aby robotnik , pielęgniarka,elektryk - dostał 5 zł podwyżki to musi organizować strajk a Wy PREZESOM likwidujecie ustawę kominową choć nawet oficjalnie nie protestują i podnosicie Im płace z zamiarem dania im jeszcze super premii w postaci podatku liniowego

    Odpowiedz
  • .(2008-05-25 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko rozwijanie publicznej adwokatury,tylko!! To adwokat powinien decydować,kiedy idzie z kilentem z urzędu,a nie na miłość boską,urzednik!

    Odpowiedz
  • B2(2008-05-24 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Sędzia sprzedający sprawę, pozwani przez tego sędziego biegli, dodatkowo wyznaczony obrońca przez tego sędziego i dodatkowo pełnomocnik strony przeciwnej . Inkwizycja na miarę polski XXIw

    Odpowiedz
  • bronek(2008-05-24 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Już widzę jak obrońca z urzędu broni biedaka. Sędzia prowadzący sprawę przydzieli obrońcę. Koń by sie uśmiał- każda sprawa przegrana. Ustawodawca myśli ,że naród w ciemię bity. Każda rozprawa to kawiarniane spotkanie sędziego i pełnomocnika w celu omówienia korzyści. Trzech przeciwko jednemu, lub pięciu. Czy ktoś za coś odpowie??NIEEEEEE!!

    Odpowiedz
  • skrzypek na dachu(2008-05-24 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    czemu ma się nie udać, uda się, przecież są pieniądze. pieniądze zaoszczędzone na sądownictwie przez ostatnie 3 lata braku podwyżek trafią do kancelarii adwokackich. geszeft jeśli się opłaca to co ma się nie udać.

    Odpowiedz
  • anders(2008-05-24 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    A kto obiecuje? Trędowaty ze stajni Słońca Peru? To się skończy na założeniach tak jak się skończyło z reformą służby zdrowia i budową autostrad.

    Odpowiedz