Abonament zapłacą tylko osoby pracujące

autor: Łukasz Kuligowski12.05.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA Emeryci, renciści oraz bezrobotni nie będą płacić abonamentu za korzystanie z radia i telewizora.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • robert(2008-05-12 06:13) Zgłoś naruszenie 00

    super,brawo.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2008-05-12 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    I znów klasyczny błąd polskiego prawodawcy. Ustanawia sie regułę i od niej wyjatki, kolejne i kolejne..a kazdy kolejny coraz mniej racjonalny... Zwalnianie bezrobotnych jest wręcz absurdem. Bo na jakeij podstawie? Jeśli przedsiębiorca działa ze strata, to również powinien być zwolniony, bo z czego ma zapłacić?... A jeszcze przecież odprowadza obowiazkowe składki.
    a nie mozna po prostu w PIT?

    Odpowiedz
  • PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA(2008-05-12 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA--niejeden rencista i emeryt ma wyższe dochody niż ja . Nie widzę powodu aby za nich płacić i dlatego wyrejestrowuje odbiornik --niech sobie płaci TUSK DONALD.

    ps ;dość już tego punktarskiego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA-(2008-05-12 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    -niejeden rencista i emeryt ma wyższe dochody niż ja . Nie widzę powodu aby za nich płacić i dlatego wyrejestrowuje odbiornik --niech sobie płaci TUSK DONALD.

    ps ;dość już tego punktarskiego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • anty POPiS(2008-05-12 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    NARESZCIE !!!!
    Płacę abonament od 1962 roku. I wnerwia mnie że z moich pieniędzy odlicznych od śmieszni niskiej głodowej emerytury finansuje się wynagrodzenie w wysokości 170 000 zł na miesiąc Pana Lisa. Drugie tyle zarabia Pani Lis. Więc cieszę się że choć to nie jest wielka kwota z tych 586zł na miesiąć jakie dostaje emeryt te 17zł - to starczy chosiaż na 9 bochenków chleba.
    Czy o take Polske była ta wojna w 1980r.? O taką sprawiedliwość chodziło? Panie Wałęsa ........i inni.........

    Odpowiedz
  • Nareszcie mądra decyzja(2008-05-12 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Opozycja w Sejmie wykazywała, że dla wielu emerytów abonament RTV nie jest dużym obciążeniem??????!
    Sz..g mnie trafia, jak coś takiego słyszę.
    Czy ta opozycja w Sejmie potrafi sobie przeliczyć jaki procent dochodów emeryta i rencisty stanowi ta opłata, a jaki stanowi ona dla członka tej właśnie opozycji????
    Nie należę ani do emerytów, ani do rencistów. Nie należę do żadnej partii i nie zasiadam w ławach sejmowych. Ale... widzę, słyszę i potrafię liczyć. A widzę, że wszelkie zdrowe działania przesłania pazerność jaką wykazują decydencji okazujący się znieczulicą społeczną. Aż dziw, że tak dzieje sie w ławach poselkich...!
    Dobrze,że nie wszyscy ogłupieli, i że emeryci, renciści i osoby bezrobotne zwolnione są z tej głupiej opłaty!!!

    Odpowiedz
  • calibrum(2008-05-12 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki powinni płacić tylko garbaci i przyszczaci, składki ZUS tylko osoby z brzydkim oddechem i niepełnym uzębieniem a z podatku od nieruchomości powinno się zwolnić osoby bezdomne.

    Niech żyje Banana Republic of Poland and Jabole by Palikot!!!!!

    Odpowiedz
  • Mario201(2008-05-12 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie ktoś coś mądrego napisał, Vivat Banana Republic of Poland. Zwolnienia od danin publicznych powinny dotyczyć co najwyżej osób BIEDNYCH a nie jak wymyśliło 460 kretynów emerytów, rencistów czy bezrobotnych

    Odpowiedz
  • ela(2008-05-12 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle prawo dla wybranych.

    Odpowiedz
  • PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA(2008-05-12 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    --niejeden rencista i emeryt ma wyższe dochody nią ja . Nie widzę powodu aby zanich płacić i dlatego wyrejestrowuje odbiornik --niech sobie płaci TUSK DONALD.

    ps ;dość już tego punktarskiego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Mama(2008-05-12 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    a ja nie będe płacic abonamentu, bo nie oglądam publicznej telewizji i nie słucham publicznego radia!!!

    Odpowiedz
  • 2gorniki(2008-05-12 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Racja, że w tzw. publicznej TV nie ma co oglądać, i całą "MISJĘ' między bajki włożyć można. Jak będę miał wybór, to knotów nie będę oglądał. Mam nadzieję, że ten bezsensowny haracz odejdzie w niepamięć1

    Odpowiedz
  • J.w.(2008-05-12 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Po jaką ch.....ę mi wasza telewizja, gdy nie ma co w niej oglądać, a oglądanie powoduje rozstrój nerwowy???? Toć tu nie ma nic innego jak ogłupiające reklamy, piosenki i tańce - wszystko powtarzane do zarzygania sie nimi!
    A to wszystko przyklepane jest mordobiciem, morderstwem, przekleństwami, brutalnością, złodziejstwem....
    Szooooook....................

    Odpowiedz
  • BEA(2008-05-12 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    NIEDŁUGO PRACUJĄCY BĘDĄ UTRZYMYWAĆ NIE TYLKO SWOJE RODZINY, ALE TEŻ NIEROBÓW SIEDZACYCH PRZED TELEWIZORAMI.

    Odpowiedz
  • wnerwiony(2008-05-12 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    BEA my juz utrzymujemy, bo z czego oni maja dotacje na mieszkania, zasilki, stypendia , obiady dla dzieci itd. z naszych podatkow a wy durnie płaćcie za wszystko a jeszcze zeby bylo smieszniej to skladajac papierki o te wszystkie dobrodziejstwa podjeżdzaja nie byle jakim samochodem - no bo oni biedni.Nie bede placic abonamentu od dzis wyrejestruje tv mam takie prawo.

    Odpowiedz
  • logiczna(2008-05-12 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    chociaż sama jestem rencistką, niepełnosprawną od dziecinstwa, to całe życie starałam się być równoprawnym członkiem społeczeństwa, skończyłam studia, pracowałam 20 lat /niestety tylko/, teraz dorabiam do niskiej /też niestety/ renty. Ale czuję się urażona, że mam być zwolniona z płacenia abonamentu rtv, czy nie lepiej obniżyć jego kwotę i potrącać każdej osobie rozliczającej się z PIT, lepiej mieć małą kwotę od wszystkich niż taki bałagan, nadużycia, skłócanie społeczeństwa itp. Przecież dzisiaj nie ma miejsca gdzie nie byłoby słychać radia, jak można się licytować czy ktoś ma radioodbiornik czy nie, może to miało kiedyś jakieś wytłumaczenie ale dzisiaj...Każdy, mało, odliczane z PIT

    Odpowiedz
  • były SB-ek(2008-05-12 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    a ja jestem emerytem byłym SB-kiem... zarabiam dobrze... za te kilakdziesiąt zł z abonamenty kupie piwo i wypiję za naiwniaków z PO.. dzięki za troske o nas

    Odpowiedz
  • PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA--(2008-05-12 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    niejeden rencista i emeryt ma wyższe dochody niż ja . Nie widzę powodu aby za nich płacić i dlatego wyrejestrowuje odbiornik --niech sobie płaci TUSK DONALD.

    ps ;dość już tego punktarskiego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA(2008-05-12 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    --niejeden rencista i emeryt ma wyższe dochody niż ja . Nie widzę powodu aby za nich płacić i dlatego wyrejestrowuje odbiornik --niech sobie płaci TUSK DONALD.

    ps ;dość już tego punktarskiego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • :-P(2008-05-13 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    bezrobotni będą mieli co robić, obejrzą sobie telewizję, tę misjową - :-))
    trochę mszy swietej, troche gotowania, trochę durnych seriali i jakoś czas na zasiłku zleci :-)))))))

    Odpowiedz