Abonament zapłacą tylko osoby pracujące

autor: Łukasz Kuligowski12.05.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA Emeryci, renciści oraz bezrobotni nie będą płacić abonamentu za korzystanie z radia i telewizora.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • robert(2008-05-12 06:13) Zgłoś naruszenie 00

    super,brawo.

    Odpowiedz
  • nowy emeryt(2008-05-12 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy to ma wejść w życie?
    co trzeba zgłosić i gdzie aby być zwolnionym?

    Odpowiedz
  • Bogdan(2008-05-12 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Bogdan.Brawo nowy rząd!!!

    Odpowiedz
  • lucyna(2008-05-12 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jak najwięcej takich ustaw,aby ulżyć biednym emerytom.

    Odpowiedz
  • Maria(2008-05-12 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Zarabiam zbyt mało,aby płacić abonament.

    Odpowiedz
  • kkkk(2008-05-12 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Oddać TVP Rywinowi w ramach reparacji moralnych i będzie spokój z abonamentem !!!

    Odpowiedz
  • re(2008-05-12 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    "Na kogo głosowałeś" i "kim są twoi rodzice" - to pytania, jakie w ciągu ostatnich pięciu miesięcy usłyszała część pracowników państwowego Operatora Logistycznego Paliw Płynnych - firmy OLPP oraz Naftoserwisu (spółki zależnej) od nowego kierownictwa tych firm. Ci, których podejrzewano o "prawicowe odchylenia" lub którzy przyznali się do głosowania na opozycję, musieli pożegnać się z pracą. Niektórym z pracowników dano kilka minut na opróżnienie biurka, zabranie rzeczy osobistych, a następnie pod eskortą wyprowadzano z firmy. Kierownictwo spółki paliwowej zaprzecza, że zastosowało takie metody. Jednak do sądu pracy wpłynęły już zbiorowe pozwy złożone przez szykanowanych pracowników.

    Odpowiedz
  • SZymon(2008-05-12 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z chałą nadawaną przez TVP-1

    Odpowiedz
  • Ania(2008-05-12 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo niemoże poradzić sobie z abonamętem to chore.Przecierz jest urząd skarbowy i on najlepjej by to rozwiazał, wie kto pracuje,pobiera rente i składa zeznania podatkowe...

    Odpowiedz
  • zawiedziona(2008-05-12 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam a dlaczego znowu pracujący musi ponosić opłaty, a co emeryt, bezrobotny jest w czymś lepszy. Podobno jest równość w tym kraju. Niestety jest ******

    Odpowiedz
  • Karol(2008-05-12 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    musi byc system finansowania mediow publicznych, ale nbiezalaezny od budzetu panstwa, bo wiadomo jakie to niesie ze soba konsekwencje. Jednak wydawane pieniadze w mediach publicznych opowinny byc pod wieksza kontrola, aby nie wydawac na komerche tylko rzeczywiscie na programy, ktore wkomponowaly by sie w tzw. misje publiczna. Abonamentu jako takiego moze nie byc, ale powinien byc inny sprawny system finansowania. Media publiczne sa w calej Europie. Tylko np. BBC realizuje swoja misje, a TVP nie. Dlatego przede wszystkim powinno sie kontrolowac wydatki w TVP.

    Odpowiedz
  • rwe(2008-05-12 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo - tak trzymać . A od nowego roku CAŁKOWITE ZNIESIENIE tego PRL-owskiego , obrzydliwego abonamentu. Niech media tzw. "publiczne" same zapracują na siebie , jak tysiące innych stacji - a nie żebrzą u obywateli .Rozpasanie płacowe w TVP zniknie , a przypadkowe osoby / tzw. "pseudogwiazdy" / znikną na zawsze z horyzontu.

    Odpowiedz
  • Niezadowolona(2008-05-12 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    znów pracujący muszą ponosic koszty utrzymania bezrobotnych. Nie dość że pracującemu i tak jest już cięzko bo wszytkie ceny rosną iopłaty to i teraz pewnei niedługo zaraz abonamet wzrośnie bo przeciez jakoś skompensować będą musieli tą dziurę powstałą ze zwolnienia z opłat emerytów, rencistów a przede wszytkim bezrobotnych. W stosunku dotych ostatnich to na pewno ejst argument zachęciający do pszukiwania pracy. Istny zart. Bezrobotnym lepiej niż pracującym w tym kraju.

    Odpowiedz
  • JW - Legnica(2008-05-12 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Celne uderzenie w PIS-ską TVP. Nie można zmienić ustawy to po kieszeni. Nic nie jest bardziej dokuczliwe niż uderzenie w finanse. Al Capone został skazany za podatki a nie za zabójstwa.
    Mam dość Pospieszalskiego, Wildsteina. TVP jest dalej tubą polityczną i nie pełni żadnej misji publicznej. Wiadomości i komentarze polityczne lepiej oglądać i słuchać u konkurencji. Ligi polskiej brak, Euro nie zakupione przez publiczna telewizję.
    Obawiam się jednak, że PO idzie w ślady PIS. Zamiast dogadać się z SLD i uporządkować media publiczne chce je przejąć a to się źle kończy.
    Zniesienie abonentu popieram bo nie mam tak jak przy podatkach wpływu na co idzie. Źle się czuję jak za grube honoraria opłaca się pseudo gwizady (np. Lis B.) czy prywatne przedsięwięcia. Po co dwa podatki (abonament to taki właśnie podatek). Niech rząd daje kasę. A kto płaci ten wymaga. I tyle.

    Odpowiedz
  • XXXXXXXXXXXX(2008-05-12 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    a CO Z OSOBAMUI PRACUJACYCMI, KTORE NA RĘKĘ MAJĄ 800 ZŁ????
    pŁACIŁAM UCZCIWIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE A TERAZ SZLAK MNIE TRAFIA, ŻE ZNOWU MUSZĘ PŁACIĆ ZA TE BADZIEWIA , A INNI NIE

    Odpowiedz
  • pkp(2008-05-12 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    "abonamentu nie będą musieli opłacać emeryci i trwale niezdolni do pracy renciści, bezrobotni, uprawnieni do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych"
    Dlaczego nabycie uprawnień bądź określonego statusu (bezrobotnego) z innych ustaw ma stanowić podstawę do zwolnienia z innych opłat? To dlaczego nie skarbowych czy podatków?
    Czy nieopłacanie abonamentu ma stanowić element zabezpieczenia społecznego? Bo jeśli nie, to takie zwolnienie jest dyskryminacją pozostałych.

    Odpowiedz
  • TV Fan (ale nie TVP)(2008-05-12 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolnienie z płacenia abonamentu emerytów i rencistów uważam za całkowicie słuszne posunięcie. Z reguły tym ludziom się nie przelewa, są zchorowani - te 17 zł miesięcznie to niby niewiele, ale znam osoby utrzymujące się za taką kwotę przez tydzień. Oczywiście nie brak emerytów- krezusów, ale to jest kilka procent ogółu emerytów. Odnośnie bezrobotnych, to wg mnie strzał samobójczy. Wystarczy że rzesza fikcyjnych bezrobotnych pracujących na czarno pobiera z moich podatków zasiłek - zamiast ich aktywizować to daję sie kolejną "socjalkę" - co będzie następne - zwolnienie z płacenia czynszu, opłat za wodę prąd i gaz? Tylko około 30% bezrobotnych nie może pracować - reszta po prostu nie chce.
    Podsumowując - prezydent i tak zablokuje ustawę, odrzucić veto naszego presidio się nie uda PO-wcom. Więc po co ta zadyma? Po co? Żeby każdy mógł coś napisać. Np: w/w czyli ja. I jakoś się kręci. Pozdrawiam fanów i antyfanów TVP. Każdy i tak głosuje klawiszami na pilocie.

    Odpowiedz
  • ela(2008-05-12 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pracujący ,który zarabia jałmużnę musi płacić abonament.A ,,biedny,, emeryt mający ponad dwa tysiące emerytury nie musi płacić abonamentu.Kolejny chory cud tego rządu.

    Odpowiedz
  • Klemens(2008-05-12 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    A "misjonarze" dalej kwiczą.Nie dociera do nich fakt,że przyszła pora na zmiany.

    Odpowiedz
  • krzysztof(2008-05-12 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    A Ja proponuje zeby nie płacił ten co niechce płacic

    Odpowiedz