Abonament zapłacą tylko osoby pracujące

autor: Łukasz Kuligowski12.05.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA Emeryci, renciści oraz bezrobotni nie będą płacić abonamentu za korzystanie z radia i telewizora.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • Aga(2008-10-08 00:54) Zgłoś naruszenie 00

    PRZECIEŻ TU NA FORUM SĄ ŻYWE GŁOSY CO DO PŁACENIA ABONAMENTU..CZY KTOS TO ZAUWAŻY? LUDZIE MÓWIĄ "NIE"...NIE MOŻNA TEGO ZAŁTWIĆ INACZEJ...JESLI MARNUJĄ SIE JAKIEŚ PIENIĄDZE NIECH WŁAŚNIE POKRYJĄ ABONAMENT

    Odpowiedz
  • 111(2008-10-07 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    ZGŁOŚ SIĘ KOMORNIK AGATY RÓŻYCKIEJ TO ONA OBEDZE CIE ZE SKÓRY
    TJ.ŻYWIEC UL BATOREGO

    Odpowiedz
  • Stanisław(2008-05-27 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    "Spieprzaj dziadu" zrobił to co chciał PiS. PiS- owski Prezydent przestał najwidoczniej liczyć na głosy emerytówi rencistów.
    Jeżeli Lewica nie poprze PO w sprawie weta Prezydenta to przy następnuch wyborach po prostu ZNIKNIE i będzie bez Lewicy. Gdzie jest napisane, że lewica ma nadal istnieć.
    Obserwuję tzw. "twórców" dzielnie wspierających p. Urbańskiego. Czyżby wchodzili w buty zwyczajnych miernot. A czy mają książeczki abonamentowe? Chyba nie wiedzą jak wyglądają.
    Abonament płacą głównie emeryci, a jak zapomną to otrzymują upomnienia tylko dlatego, że to "państwo " nie potrafi ściągać abonamentu! Przecież prawie każdy obywatel ma radio czy telewizor. Kolejni nieudacznicy tak naprawdę niewiele potrafią jeżeli nie stać ich na załatwienie tzw "ściągalności".
    TRudno sobie wyobrazić, że mają jakieś reformatorskie pomysły>
    Potrafią się jedynie kłócić, jeżeli nie z oponentami to sami z sobą.
    I to są polscy "politycy". Niestety cwaniacy i miernoty, takie kolejne BMW.

    Odpowiedz
  • Tadeuszn z Zabrza(2008-05-23 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma się czym emocjonowac.Pan Prezydent zapowiedzial weto tej ustawie.Wierzę w jego slowa.Kiedyś powiedzial do emeryta: "Spieprzaj dziadu".Wetując tę ustawę powie to samo do milionów emerytów i rencistów.
    Myślę, że emeryci,renciści i bezrobotni będą Mu to pamiętali przy ewentualnej próbie reelekcji!!! A jeśli Lewica nie pomoże przy odrzuceniu prezydenckiego weta,to będzie miala z glowy glosy dużej części elektoratu!

    Odpowiedz
  • PLATFORMA OBYWATELSKA mnie OKRADŁA(2008-05-23 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    --niejeden rencista i emeryt ma wyższe dochody nią ja . Nie widzę powodu aby za nich płacić i dlatego wyrejestrowuje odbiornik --niech sobie płaci TUSK DONALD.

    Odpowiedz
  • Mieczysław Żaczek(2008-05-23 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wmawiano nam iż abonament nie jest za oglądanie TVP, ale za posiadanie odbiornika. Teraz że pieniądze idą na programy misyjne. Polsat,TVN, Cyfra+, itd. mają dekodery. Wprowadzić dekodery w TVP i Radiu. Opłacający abonament przez 2 lata, dostają za darmo. Ciekawi mnie ile ministerstw, urzędów i .... płaci za telewizory? Prawidłowo za każdy odbiornik, a ile jest radiodbiorników w autach służbowych. Wtedy Polacy zagłosują portfelem co chcą oglądać. Uważam iż misja jest za darmo, przykład Caritas i Pani Ochojska. Kto nie będzie miał pieniędzy na abonament niech ogląda BBC TV France Al Jazira. Nie zna języka, a po co wTVP pomimo iż mówią po Polsku trudno coś zrozumieć. A po zatym zachęci rodaków do nauki języków obcych. Będzie tak jak z ziemią. Car dał ukaz i chłopi dostali ziemię. Później każdy z rządów myślał jakby zabrać z powrotem. Przed wojną zabierano małorolnym, po wojnie spółdzielnie produkcyjne, podatki, obowiązowe dostawy, póżniej za rentę, a teraz podwyższmy KRUS, oddadzą sami

    Odpowiedz
  • emeryt(2008-05-21 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    - przy rozliczaniu pit-u można załatwić sprawę abonamentu-wszyscy którzy mają dochody niższe od najniższej krajowej -lub poniżej 1.000 zł.netto miesięcznie/ odliczją w całości kwotę wpłaconego abonamentu w ciągu całego roku.i nikt do nikogo by nie miał pretensji/czy to pracownik,czy emeryt czy bezrobotny/.tylko komu w tym kraju zależy na dobrym załatwieniu tej sprawy.zwycięża pieniactwo i polityka ot co !!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • asia(2008-05-21 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    do Ani .Popraw pisownię.Sprawdź jak się pisze abonament a późni9ej się wymondrzaj i nie strasz wszystkich urzędem skarbowym

    Odpowiedz
  • anka(2008-05-21 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    do mama. Dlaczego czepiacie się emerytów, oni przepracowali całe swoje życie na Was teraz Wy pracujcie na nich i bierzcie się do roboty bo manna z nieba nie poleci a Wy nauczyliście się tylko narzekać i czekać na łatwy pieniądz a nic nie robić w tym kierunku żeby było wam lepiej a podobno pensje pracowników rosną bardzo szybko a emerytury nie.

    Odpowiedz
  • emerytka(2008-05-21 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem osoboą na dobrej emeryturze ale jestem zatym żeby wogóle nie było abonamentu a już nie płacę jak usłyszałam ile zarabia pan Lis za jeden program w tygodniu to moja emerytura jest kilka razy mniejsza więc jak to można zdzierżyć i płacić abonament

    Odpowiedz
  • płacący abonament(2008-05-21 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    należałoby sprawdzić tych co nie płacili przez długi okres, oszukiwali nie płacąc abonamentu.dzisiaj kazdy ma nie tylko jeden telewizor nie mówiąc o radiu.

    Odpowiedz
  • tag(2008-05-21 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Serdeczna prośba o opublikowanie wykazu "audycji" telewizyjnych pokrywanych z wpłwwów z abonametu - aby można się było wypowiedzieć o konkretach. Wówczas można będzie ocenić działanie Instytucji.
    A może puścić na łamach GP ankietę z ocenami poszczególnych audycji, np.+,0,- ?

    Odpowiedz
  • danka(2008-05-19 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    jak mozesz zazdroscic sasiadce emerytury w tej wysokosci jezeli ona pracowala wiecej i na odpowiednio oplacanym stanowisku to jej sie slusznie nalezy .jezeli nie masz odpowiednich kwalifikacijaby wiecej zarabiac wez dodatkowy etat i emeryture bedziesz miala 3000 zl co stoi na przeszkodzie to ze nie bedziesz mogla wziasc dodatkowej pracy bo to i owo to Twoj problem niektorzy jak chca nie widza przeszkod

    Odpowiedz
  • oTAKE Polske...(2008-05-19 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    sasiadka ukradła mi gruszę z miedzą ,bo powiedzieli w TVP, że na drzewach będą rosły banany-nawet w sądzie rejonowym w Żywcu jej uwierzyli

    Odpowiedz
  • mama(2008-05-19 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    istna parodia. Moja sąsiadka ma 1800zł emerytury a ja pracuję i z dzieckiem mamy razem 1300 zł naprawdę sprawiedliwośći nie ma w tym kraju

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-05-19 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Zakładam, że następne wybory wygra dzisiejsza opozycja i p.Tusk pierwszy będzie krzyczał że ustawę o radiofonii i telewizji trzeba zmienić bo jest niedobra. A kto dzisiaj ma wymierny wpływ na TVP1,2,3 jak nie P.O.

    Odpowiedz
  • ania(2008-05-18 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    mam to w nosie przestaje poprostu placic!!!

    Odpowiedz
  • MB(2008-05-18 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do pracującej 49: Ja na Twoim miejscu nie chciałabym być bezrobotną w regionie strukturalnego bezrobocia od 13 lat. Chciałabym płacić abonament i zawsze pracować. W każdej chwili można się znaleźć bezrobotnym, a 17 złotych jak dla mnie jest dużą kwotą. Nikt Cię wtedy nie będzie pytał skąd weźmiesz pieniądze na abonament.

    Odpowiedz
  • baba(2008-05-18 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Nas emerytow zmusza sie do placenia abonamentu
    wysyla sie wezwania do zaplaty wiadomo ze ze strachu przed kara zaplacimy tak trwa to ponad 39 lat gdybym to jeszcze wiedziala na co wydawane sa nasze pieniadze to placilabym dalej...sa wsrod nas biedni i bogaci emeryci dla nich kwota 17 zl to nic a dla nas biednych liczy sie kazda zlotowka nie chce placic i juz............baba

    Odpowiedz