Skazani za przestępstwa nie będą mogli być posłami

autor: Katarzyna Żaczkiewicz09.05.2008, 03:00; Aktualizacja: 09.05.2008, 12:15

Jeśli propozycje zmian w konstytucji zostaną zaakceptowane to do Sejmu nie będą mogli kandydować skazani za przestępstwa umyślne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • xxx //(2008-05-09 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Gosiewski baranie ty jeden ,pokrako,ja nawet nie dalbym ci sie pocalowac w to miejsce bo bys mnie pobrudzil,Wbij sobie do tego rozjechanego przez ekspres lba ze oficer SB w swietle prawa to taki sam czlowiek jak inny,jak chcesz sie z nim zmierzyc intelektualnie to zacznij sie uczyc ty prostaku,pozal sie Boze prawniku po kursie 3 m-cznym.

    Odpowiedz
  • Do xxx(2008-05-09 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie dlatego to CHORE prawo trzeba zmienić !!! Oficer SB to zwykły zdrajca narodu i pachołek okupanta. W zdrowym demokratycznym kraju takich ludzi porostu sie wieszało bo to nie ludzie a zwykłe gnojki :)

    Odpowiedz
  • Culture(2008-05-09 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że zakaz taki powinien dotyczyć tylko skazanych za umyślne przestępstwa pospolite. a nie ścigane z oskarżenia prywatnego, bo będzie to oręż w walce politycznej z przeciwnikami. A koledze XXX radziłbym nauczyć się odrobinę kultury, bo to przydatne w dyskusji

    Odpowiedz
  • Stanisław(2008-05-09 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak długo nad oczywistością będą debatować posłowie.
    Najwyższy czas nie wybierać do Sejmu czy Senatu pospolitych przestępców.
    Co chce znieść p. Gosiewski ? Immunitet posła czy senatora ma służyć wyłącznie w celu jego ochrony podczas statutowej działalności.
    I tylko tyle.

    Odpowiedz
  • Inżynier pragmatyk(2008-05-10 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Culture.
    Popieram Pański komentarz.
    Chciałbym dodać, że posłowie będą jednomyślni, - mam nadzieję.

    Odpowiedz
  • Jurysta z Sulejówka(2008-05-10 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Immunitety są potrzebne tak jak czyrak na dupie. To pod połaszczykiem immunitetów nie poioniesli odpowiedzialności "poslowie - kryminaliści", tacy jak m.in.: Lepper, Bender, Stoklosa, pedofil Bestry, oraz wielu, wielu innych. Dosyć już stanowienia prawqa przez "posłów - kryminalistów". Tylko patrzeć, jak posłowie- kryminaliści w więzieniku bedą otrzymywać swoje "diety" poselskie. Drugi problem, to po jaką cholerę za nzsze pieniądze posłowie urządzaja sobie wycieczki zagraniczne do najbardziej atrakcyjnych krajów ? Zgodnie z Konstytucją poslowie (senatorowie także) nie mają żadnych prerogatyw do reprezentowania Polski na arenie miedzynarodowej. Do zwykli wyzyskiwacze państwowej "kiesy". Takich parlamentarzystów, których nie uświadczysz na posiedzeniach plenarnych Sejmu należy kopnąć w dupę jako najgorszych z najgorszych nierobów. Kazdy pracodawca wywala na zbity łeb bumelantów. To Naród Polski jest pracodawcą dla tych obiboków (jakże często kryminalistów), "wybrańców" Narodu.

    Odpowiedz
  • kaja(2008-05-10 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyższa pora.

    Odpowiedz
  • Wyborca(2008-05-10 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    RADNI do Gmin nie mogą być karani,dlaczego Posłowie i Senatorowie mogą być karani- może ktoś to mi wyjaśni.

    Odpowiedz
  • ByłyPiSowiec(2008-05-11 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego dopiero teraz pytam?! W KOŃCU NORMALNA PARTIA KTÓRA ZAPROWADZI PORZĄDEK!

    Odpowiedz
  • robotnik(2008-05-12 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie!

    Odpowiedz