TK rozstrzygnie kto ma latać na szczyty UE - premier czy prezydent; obaj komentują sprawę

20.03.2009, 17:59; Aktualizacja: 20.03.2009, 19:35

Premier Donald Tusk uważa, że orzeczenie TK ws. reprezentacji Polski na szczytach UE powinno przesądzić, kto podejmuje decyzję, gdy delegacja nie jest jednomyślna. Prezydent Lech Kaczyński spodziewa się, że orzeczenie uwzględni zapisy konstytucji o kompetencjach prezydenta i premiera w polityce zagranicznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • S-w(2009-03-25 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że TK nie rozstrzygnie.
    I podzielam < wjw > kom.;7.

    Odpowiedz
  • Narodowiec.(2009-03-23 05:44) Zgłoś naruszenie 00

    Poco im samoloty, nie lepiej przez internet,,, i taniej i bardzo ale to bardzo bezpieczniej.?? można konferować?? Amen..

    Odpowiedz
  • Hitler włąśnie taki monopol wywalczył(2009-03-21 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    To jest siła demokracji a nie słabość. Ochrona konstytucyjna kraju przed despotyzmem, monopolem na "racje" i władzą absolutną.

    Odpowiedz
  • wjw(2009-03-21 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że Trybunał wykręci się sianem i nie rozstrzygnie bo coś tam, coś tam.

    Odpowiedz
  • a ja swoje(2009-03-21 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy TK wypowie się o ustawie o tzw emeryturach pomostowych i o obywatelach którym odebrano wcześniej gwarantowane uprawnienia emerytalne za niegodziwe warunki pracy

    Odpowiedz
  • XYZ(2009-03-21 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Spór kompetencyjny jest jak najbardziej, zresztą na taką czy podobna sprawę zanosiło się jak najbardziej. Inną rzeczą jest wstyd, jaki zafundowali nam po równo OBAJ panowie.
    Do 2: O co ci biega? Wracaj na onet, tam spotkasz innych na swoim poziomie.

    Odpowiedz
  • lexpistols(2009-03-21 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    do 2 masz jakieś problemy z antysemityzmem?

    Odpowiedz
  • MARIO(2009-03-21 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    TOTALNA KOMPROMITACJA!!!

    POTWIERDZA SIĘ ŻE NALEŻY JEDEN URZĄD ZLIKWIDOWAĆ!!!

    Odpowiedz
  • Do 1(2009-03-20 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do końca nie poczujesz, bo masz zeschnięty napletek- za mocno cię obrzezali.

    Odpowiedz
  • lexpistols(2009-03-20 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    hmmm, czy to naprawdę jest spór kompetencyjny, być może ale do końca tego nie czuję

    Odpowiedz