CBA zatrzymało sześć osób, w tym pięciu wrocławskich radców prawnych, zajmujących się odzyskiwaniem nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań - poinformował we wtorek PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

Zatrzymań dokonali na Dolnym Śląsku funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Przeszukano także kancelarie radcowskie oraz komornicze - podał wydział. To kolejne działania CBA w tej sprawie - w styczniu został zatrzymany inny wrocławski prawnik - przypomniało Biuro.

Postępowanie dotyczy posługiwania się podrobionymi dokumentami i wszczynania w oparciu o nie procedury egzekucyjnej dla odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań.

Reklama

"Działania te prowadzone przez grupę radców prawnych dotyczyły środków zgromadzonych na rachunkach depozytowych sądów, które z uwagi na różne okoliczności nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom" - podało CBA.

Według Biura zatrzymani mają w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu usłyszeć zarzuty oszustwa, prania pieniędzy oraz posługiwania się poświadczającymi nieprawdę dokumentami.