Abolicja dla władzy. Kto w PiS walczył z koronawirusem, ten pozostanie bezkarny

autor: Patryk Słowik13.08.2020, 07:50; Aktualizacja: 13.08.2020, 08:12
Jacek Sasin przepalił niemal 70 mln zł, by zorganizować wybory, których nie dało się zorganizować

Jacek Sasin przepalił niemal 70 mln zł, by zorganizować wybory, których nie dało się zorganizowaćźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojtek Jargiło

Sasin bezkarny, Szumowski bezkarny, Cieszyński bezkarny. Generalnie – wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości bezkarni. Właśnie taki skutek ma mieć niepozorny art. 10d, który władza chce dodać w ramach kolejnej koronawirusowej specustawy. Wiele wskazuje na to, że nowe prawo zostanie uchwalone jeszcze w tym tygodniu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • Henryk(2020-08-31 14:27) Zgłoś naruszenie 20

    Sasin bezkarny, Szumowski bezkarny, Cieszyński bezkarny. Generalnie – wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości bezkarni. Ale to prawo się zmieni PIS ani rząd nie będzie istniał cały czas i do tego wróci naród, aby winnych zostali ukarania za swoje winy i staną przed sadem i nawet ci, co ich tak bronili może zostaną ukarani, bo to też jest przestępstwo, zatajać i ukryć przestępców. Nie zawsze będziecie rządzić niech to pamięta pan prezydent Duda i pan prokurator Ziobro.

    Odpowiedz
  • realista(2020-08-14 16:54) Zgłoś naruszenie 20

    Nie kto walczył z koronawirusem, tylko kto robił przekręty na koronawirusie może czuć się bezpieczny. Takie robienie sobie jaj z prawa i konstytucji to tylko w Polsce.

    Odpowiedz
  • realista(2020-08-14 16:54) Zgłoś naruszenie 10

    Nie kto walczył z koronawirusem, tylko kto robił przekręty na koronawirusie może czuć się bezpieczny. Takie robienie sobie jaj z prawa i konstytucji to tylko w Polsce.

    Odpowiedz
  • Alcapone(2020-08-14 15:12) Zgłoś naruszenie 10

    Narobili przekrętów na gruuube miliony a potem wprowadzili abolicyjną poprawkę - to się nazywa PLANdemia w wykonaniu polskojęzycznych. Niech was piekło pochłonie.

    Odpowiedz
  • Andrzej Sylwestrzak(2020-08-14 13:47) Zgłoś naruszenie 10

    TO JEST LEGISLACYJNE CHULIGAŃSTWO I SKANDAL !!! Jakiej bezkarności urzędników ? Domagam się : 1. Natychmiastowego powstrzymania takich regulacji, ustaw, które mają zapewnić bezkarność rządzącym, W TYM REGULACJI Z MOCĄ WSTECZ !!!. Nie może być abolicji dla rządzących !!!. Rząd, to nie są „święte krowy”, ludzie wyjęci spod prawa, funkcjonujący ponad prawem !!!. Ich uczciwość, prawość, odpowiedzialność, musi być większa niż przeciętnego Kowalskiego. To winno dotyczyć również ich kompetencji, profesjonalizmu, przestrzegania konstytucji, prawa, praworządności, procedur !!!. 2. Natychmiast należy wdrożyć w życie, takie regulacje, ustawy, by głowa państwa, rządzący, posłowie, wysocy urzędnicy państwowi z chwilą: - złamania, naruszenia postanowień konstytucji, prawa, praworządności, złamania procedur, - popełnienia przestępstwa, złamania procedur, - sprawowania rządów bez żadnego trybu, w sposób autorytarny, za : - niszczenie demokracji, naszej wolności, instytucji państwa demokratycznego, trójpodziału władzy, wolności sądów, mediów, - wszystkie swoje złe, szkodliwe decyzje, regulacje, ustaw, w tym za regulacje z mocą wstecz, bez poszanowania praw nabytych, - chybione zakupy, w tym szczególnie bez przetargów, za pośrednictwem niesprawdzonych kontrahentów, - złe, szkodliwe rozwiązania, chybione inwestycje, - obsadę stanowisk w sp. SP, nieudacznikami partyjnymi, bez konkursów, przynoszące straty, - doprowadzenie stanu państwa do ogromnego chaosu, skłócenia i podziału, - katastrofalnego zadłużenia, strat finansowych, ogromnego deficytu budżetowego, - zniszczenie finansów państwa, - zniszczenie finansów systemu emerytalnego, - zniszczenie opieki zdrowotnej i edukacji, - ogromny nepotyzm, korupcję, wykorzystywanie stanowisk do prywatnych korzyści majątkowych, - wyprowadzanie pieniędzy z budżetu państwa, sp. SP, pieniędzy podatnika na rzecz kościoła, Rydzyka, na nauczanie religii, emerytury duchownych, przejadanie bez pracy, emerytury bez pracy, bez związku z systemem emerytalnym, - zaniżanie wskaźnika inflacji w kraju i waloryzacji emerytur, - obciążanie „emerytur kapitałowych” - podatkiem dochodowym, - oszustwa i obietnice wyborcze, bez pokrycia i bez ich realizacji, - wszystkie działania, zaniechania jak wyżej, powodujące, przynoszących straty finansowe, spadek inwestycyjny w kraju, spadek PKB itp., - niszczenie inteligencji, ludzi nauki, kultury, ludzi pracy, etosu pracy, a promowanie życia na cudzy rachunek, bez pracy, byli natychmiast : • zawieszani, dymisjonowani, oraz • ponosili odpowiedzialność, karną, finansową, a nie tylko odpowiedzialność polityczną !!!. Czy wdrażali sobie - regulacje ustawowe, gwarantujące im bezkarność !!!. Ustawową ochronę ich poczynań, działań korupcyjnych, w tym w czasie epidemii, działań pod presją czasu. Obywatele, szczególnie ci pracujący w dużych korporacjach, również pracują pod presją chwili, pod presją czasu, a nikomu nie przychodzi do głowy o specjalnych gwarancjach, gwarancjach ich bezkarności. Wstyd rządzący i posłowie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca pis(2020-08-14 07:18) Zgłoś naruszenie 11

    to sie nam nalezy teraz polaczki bedziemy krasc i oszukiwac do woli i mozecie nas pocalowac w d---pe szef pisu wam to mowi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-08-13 22:28) Zgłoś naruszenie 10

    Kto to napisał , gdzie i dlaczego ? : "Zauważcie Waszmościowie , kto w zemście przesadzi , przeciwko temu ona snadnie obrócić się może". Pisie nie będzie rządziło wiecznie . Kasy niedługo zabraknie dla ciemnej masy i jeszcze ciemniejsza masa beknie za swoje swawole. A ciemna masa będzie musiała wziąć się do pracy razem z bogobojnymi (po 89-tym ) emerytami.

    Odpowiedz
  • zxc(2020-08-13 22:19) Zgłoś naruszenie 81

    Takich cudów to nawet w Rosji nie ma...

    Odpowiedz
  • Ble(2020-08-13 22:08) Zgłoś naruszenie 30

    ********* i gangsterzy

    Odpowiedz
  • Daria Danilczyk(2020-08-13 21:05) Zgłoś naruszenie 70

    Zła wiadomość dla przestępców z PISu. Usta można w dowolnym czasie unieważnić np. w Trybunale, a wtedy liczy się prawo karne w momencie popełnienia przestępstwa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tregd(2020-08-13 20:17) Zgłoś naruszenie 50

    Strach będzie w stolicy puścić samą córkę na miasto... A nóż spotka jakiegoś walczącego z wirusem...

    Odpowiedz
  • GM(2020-08-13 19:01) Zgłoś naruszenie 101

    Jak ktoś spotka posła PIS bez maseczki, to może mu o tym przypomnieć np. lekkim nokautem. To broń obusieczna, drodzy politycy.

    Odpowiedz
  • Jędrzej 34(2020-08-13 18:06) Zgłoś naruszenie 91

    Myślę że PiS powinien wprowadzić prosty zapis że wszystkie działania podjęte przez urzędników PiS są dzialaniami na korzyść państwa i dobra OBYWATELI k nie podlegają żadnej kontroli ani przepisom kk kpk kc kpc kks ani prądów i TSUE. Proste i przejrzyste. Są bezkarni. Można robić co żywnie się podoba.

    Odpowiedz
  • Xaw23(2020-08-13 17:09) Zgłoś naruszenie 130

    Złodziejska szajka „ustawą” przyznaje sobie prawo rabunku naszego majątku. Pieniądze będą szły do kieszeni złodziejów pokroju Szumowskiego, Izdebskiego czy Krawczyka. To jest kryminał. Należy to zaskarżyć do TSUE powołując się na konstytucję i kk.

    Odpowiedz
  • umiar i pokora(2020-08-13 16:38) Zgłoś naruszenie 171

    jednak mafia ma całe państwo,ewenement

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-08-13 14:13) Zgłoś naruszenie 230

    Białoruś to pikuś. Oto mamy wybrańców narodu ! , transparentnych , pewnych i nieskazitelnych . Polsko dokąd zmierzasz...............................

    Odpowiedz
  • wjw(2020-08-13 13:45) Zgłoś naruszenie 222

    Tego by nawet Putin nie wymyślił...

    Odpowiedz
  • Jdhd(2020-08-13 13:33) Zgłoś naruszenie 161

    Dostałem w tamtym okresie mandat. Odwołam się, pisząc ze jechałem zawieźć maseczki do szpitala :D

    Odpowiedz
  • sprawiedliwości!(2020-08-13 12:41) Zgłoś naruszenie 252

    Najpierw masowe pranie mózgów obywateli w sprawie SARS-CoV-2. Potem masowe przekręty na "zakupach" przez MZ. Dalej kpina z obywateli, że mój ból jest lepszy niż mój ("my możemy więcej iż wy"). Następnie straszenie Polaków na wakacjach mandatami przez bandycki Sanepid i Milicję. Teraz immunitet bezkarności dla swoich. PIS całkowicie się pogrążył!

    Odpowiedz
  • Ojciec i Dyrektor(2020-08-13 12:12) Zgłoś naruszenie 241

    Toć to swołocz jest

    Odpowiedz