statystyki

Zakaz adopcji przez osobę w związku jednopłciowym. Propozycja prezydenta nie ma szans w obecnym Sejmie

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak07.07.2020, 09:11; Aktualizacja: 07.07.2020, 09:15
Dr Bartosz Rydliński z UKSW ocenia, że Andrzej Duda jest teraz „w ofensywie kampanijnej” i to on narzuca ton dyskusji w tematach światopoglądowych

Dr Bartosz Rydliński z UKSW ocenia, że Andrzej Duda jest teraz „w ofensywie kampanijnej” i to on narzuca ton dyskusji w tematach światopoglądowychźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Nie będzie możliwa adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Prezydent wniósł projekt zmiany konstytucji do Sejmu.

‒ Zgodnie z tym zapisem, który proponuję w polskiej konstytucji, przysposobić można wyłącznie osobę małoletnią i wyłącznie dla jej dobra, tak jak to do tej pory jest przewidziane, ale teraz ten zapis będzie miał rangę konstytucyjną ‒ powiedział wczoraj Andrzej Duda. ‒ Po drugie przysposobić razem może wyłącznie małżeństwo, które jest w polskiej konstytucji zdefiniowane w art. 18, czyli jest to związek kobiety i mężczyzny. A po trzecie wreszcie to, co dodane, że nie może przysposobić małoletniego osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci ‒ wskazywał. Zwrócił uwagę, że projekt nie dotyczy rodzicielstwa biologicznego.

Prezydent nie wskazał, jak miałoby wyglądać weryfikowanie statusu związku osoby ubiegającej się o adopcję dziecka. Wskazał na związki „faktyczne”, które występują w społeczeństwie, i że to „sąd i inne organy” będą miały obowiązek sprawdzenia, czy osoba, która chce dokonać adopcji dziecka jednoosobowo, nie pozostaje w związku z osobą tej samej płci.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

 • płk Adam Mazguła(2020-07-07 09:33) Zgłoś naruszenie 119

  może zróbmy w PL badanie kto jest za kto przeciw, jeżeli 3% społeczeństwa jest za, to niech siedzą cicho i z tym tematem nie startują, bo duża czasu w debacie publicznej zabiera to miejsca, a w ogóle Polakom w 97% nie jest to potrzebne i szkoda im na to czasu. Dlaczego 3% społeczeństwa chce być traktowana inaczej niż reszta? wystarczy krzyczeć i narzekać na władzę? MAMY WAS DOŚĆ LGBETOWCY i inne wynalazki.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • jan(2020-07-07 17:10) Zgłoś naruszenie 73

  Dobry pomysł. 2% społeczeństwa niech siedzi cicho lub wyjeżdża jeśli chcą adopcji lub związków partnerskich. To właśnie mracja czyli rządy większości. My narod nie chcemy mieć wiecznie bzdet o lgbt na forum publicznym, są inne ważne sprawy

  Odpowiedz
 • płk Adam Mazguła(2020-07-07 11:02) Zgłoś naruszenie 76

  bo taki mamy ustrój demokracja i zawsze ktoś będzie poszkodowany a liczy się większość a jak komuś nie pasuje do do Holandii niech wyjedzie i tam zakłada rodziny czy adoptuje dzieci, w sumie nie rodziny bo rodzina to związek kobiety i mężczyzny.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • pis0ff(2020-07-07 10:59) Zgłoś naruszenie 64

  Pan Duda będzie odbierał dzieci lesbijkom. Na debacie wyraźnie podkreślił, że prawo nie dopuszcza formalnych związków jednopłciowych, ale faktycznie takie związki istnieją. Dodał potem, że o taką właśnie sytuację chodzi, czyli o niedopuszczenie do pozostawania dziecka w faktycznym związku jednopłciowym.

  Odpowiedz
 • Babcia Jadzia(2020-07-07 11:23) Zgłoś naruszenie 44

  A co to jest związek jednopłciowy? Czy jeżeli ja, wdowa po 60-tce zamieszkam ze "stara panną" po 60-tce bo tak jest taniej to tworzymy związek jednopłciowy? I czy w razie nieszczęścia będę mogła przygarnąć moje wnuki?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wjw(2020-07-07 13:25) Zgłoś naruszenie 35

  Chodzi tylko o to, aby w kampanii opluć opozycję, która na zaśmiecanie konstytucji pewnie się nie zgodzi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane