statystyki

RPO pyta UODO o prywatność e-recept

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński01.07.2020, 16:00
Niezależnie od wystąpienia RPO prezes UODO zapowiedział już, że przyjrzy się niepokojącym praktykom opisanym przez DGP. Do urzędu trafił już także wniosek Naczelnej Rady Aptekarskiej o wszczęcie kontroli dotyczącej aplikacji Gemini, stworzonej przez jedną z największych sieci aptek w Polsce.

Niezależnie od wystąpienia RPO prezes UODO zapowiedział już, że przyjrzy się niepokojącym praktykom opisanym przez DGP. Do urzędu trafił już także wniosek Naczelnej Rady Aptekarskiej o wszczęcie kontroli dotyczącej aplikacji Gemini, stworzonej przez jedną z największych sieci aptek w Polsce.źródło: ShutterStock

Rzecznik praw obywatelskich po naszych publikacjach na temat aplikacji Gemini postanowił spytać prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o standardy zabezpieczania danych medycznych zawartych w e-receptach.

W swym stanowisku Adam Bodnar wskazuje, że z aprobatą odnosi się do rozwiązań, które poprawiają warunki funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, w tym przez jego informatyzację i dostosowanie do realiów życia współczesnego społeczeństwa. Ale jednocześnie należy uważnie monitorować i reagować na praktyki, które mogłyby stanowić nadmierne wkroczenie w konstytucyjnie chronioną prywatność jednostek.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane